رونالدو در حالی که مراکش با شوک عظیم جام جهانی تاریخ ساز شد، اشک می ریزد

آخرین بازی رونالدو در جام جهانی در سال 2022 رقم خورد. رونالدو در حالی که مراکش با شوک عظیم جام جهانی تاریخ ساز شد، اشک می ریزد. رونالدو یک بار دیگر از روی نیمکت شروع کرد. و پنج دقیقه بعد از نیمه دوم معرفی شد. اما پرتغال نتوانست یک دفاع قهرمانانه را شکست دهد. زیرا آخرین جام جهانی این بازیکن 37 ساله با ویرانگری به پایان رسید.

مراکش با یک شوک بزرگ دیگر پرتغال را مبهوت کرد. به اولین تیم آفریقایی تبدیل شد که به نیمه نهایی جام جهانی راه یافت. پس از کنار گذاشتن اسپانیا در مرحله یک شانزدهم نهایی، ولید رگراگی مغز متفکر دوم را با ضربه سر یوسف ان-نیسیری در نیمه اول 1-0 رقم زد.

بازی پرتغال و مراکش در جام جهانی 2022

رونالدو در اواخر بازی یک فرصت داشت تا بازی را به تساوی بکشاند. اما بعد از اینکه گونکالو راموس که در پیروزی 6-1 مقابل سوئیس هت تریک کرد، ضربه خود را مهار کرد.

پرتغال در نیمه اول چندین موقعیت ایجاد کرد و از طریق ژائو فلیکس که در دقایق ابتدایی به خوبی از بونو دفاع کرد، نزدیک شد.

مراکش از موقعیت های خود بی بهره نبود. در دقیقه 42 زمانی که یوسف انسیری از روبن دیاس و دیوگو کاستا بالاتر رفت و ضربه سر خود را با ضربه سر قوی کرد. در دقیقه 42 پیش افتاد و ملت آفریقا را در مسیر یک شکست بزرگ دیگر قرار داد.

برونو فرناندز تقریباً بلافاصله پس از ضربه خیره کننده او از سمت راست تیر دروازه را ترک کرد، اما مراکش از جلو به استراحت رفت.

نیمه دوم بازی پرتغال و مراکش 

پرتغال در اوایل نیمه دوم به طرز خطرناکی نزدیک بود دو تا عقب بیفتد، زمانی که سیو کاستا با کمانه به سمت دروازه برگشت و از کنار تیرک عبور کرد.

سانتوس با معرفی رونالدو و ژائو کانسلو در دقیقه 50 پاسخ داد. راموس هفت دقیقه بعد فرصت زیادی برای گل تساوی داشت، اما نتوانست ضربه سر خود را روی دروازه هدایت کند. در حالی که مراکش با ضربه قدرتمند فرناندز از لبه محوطه جریمه از کنار دروازه عبور می کرد، به فشارهای پرتغال ادامه داد.

فرناندز با یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ به دنبال برناردو سیلوا بود، اما بازیکن منچسترسیتی نتوانست پای خود را در یک بازی برای مراکش که به ربع پایانی زمان عادی نزدیک می شد، مرتب کند.

حواشی بازی مراکش و پرتغال

مراکش همچنان تحت فشار قرار می‌گرفت و راضی بود که پرتغال را مجبور به شکست دادن آنها کند و سیو فوق‌العاده بونو باعث شد تلاش قدرتمند ژائو فلیکس گسترده شود.

یک ضربه آزاد دقیقه 83 از فاصله 30 یاردی فرصت دیگری را ایجاد کرد، اما رونالدو قبل از اینکه تلاش فرناندز برای ارسال یک پاس مستقیماً به دیوار دو نفره برود، مسابقه نداد.

مراکش که در محوطه جریمه خود اردو زده بود، در هر فرصتی توپ را دفع می کرد و پرتغال برای ایجاد موقعیت تلاش می کرد و تلاش دفاعی قاطعانه ادامه می یافت.

تیم آفریقایی پس از عقب افتادن فرصت‌های زیادی برای کشتن بازی داشت، اما قبل از اینکه توپ از انتهای دیگر به پایین برود و رونالدو به زور بونو را دفع کند، خطوط خود را به هم زد.

سپس ولید چدیرا به دلیل تکل ناخوشایند روی ژائو فلیکس با دو کارت زرد سریع اخراج شد و تلاش دفاعی مراکش افزایش یافت.

بازی به شکل دیوانه وار ادامه یافت و یک فرصت دیگر برای از بین بردن بازی با ضربه رام زکریا ابوخلال به راحتی جمع شد.

په په بزرگترین فرصت پرتغال را در فاصله یک دقیقه مانده به پایان داشت. اما نتوانست ضربه سر خود را از فاصله نزدیک به سمت دروازه هدایت کند. و مراکش برای آخرین بار توپ را به ثمر رساند تا تاریخ ساز شود. و در مرحله نیمه نهایی جام جهانی مقابل فرانسه یا انگلیس بازی کند. بدین ترتیب آخرین بازی رونالدو در جام جهانی رقم خورد.

آخرین اخبار مرتبط با جام جهانی 2022 را با ما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *