پایان فینال 2022 آرژانتین قهرمان جام جهانی شد

آرژانتین قهرمان جام جهانی شد و به پایان فینال 2022 قطر رسیدیم.  در فینال جام جهانی قطر که یک رقابت دیوانه وار بود، یاران مسی موفق شدند قهرمان جام جهانی 2022 شوند. در این مسابقه دروازه بان آرژانتین توانست نقش تعیین کننده ای را در این پیروزی داشته باشد. او توانست پنالتی ها را به خوبی مهار کند و قهرمان جام جهانی شدند.

به گزارش سایت ورزشی: تیم ملی آرژانتین از سری رقابت های فینال جام جهانی که جزو حساسترین مسابقه چهار سال اخیر است توانست در ضربه های پنالتی، فرانسه قهرمان قبلی رقابت ها را شکست دهد. افتخار بزرگی نصیب فینالیست های دیوانه وار شد. مسابقه ای که بسیار جذاب و حرفه ای دنبال شد و در پایان به پنالتی ها رسید. حالا آرژانتین قهرمان جام جهانی قطر 2022 شد.

آرژانتین قهرمان جام جهانی 2022 قطر شد

تیم ملی آرژانتین با درخشش لئو مسی توانست دروازه فرانسه را باز کند و تا دقیقه های 70 با نتیجه 2-0 پیش بیفتد. ولی کیلیان امباپه دقیقا از این تایم به بعد موتورش روشن شد و توانست بازی را به سود سرمه ای پوشان بچرخاند و در پایان بازی را 2-2 تمام کرد.

تعویض های دشان سرمربی فرانسه نیز بسیار خوب خودش را نشان داد. اولیور ژیرو و گریزمان تعویض شدند و بازیکنان جوان و تازه نفس جای آنها را در زمین گرفتند و همین باعث شد تا آلبی سلسته ها در لاک دفاعی فرو بروند. حتی این مسابقه جذاب در وقت های اضافی نیز دو گل برای داشت که باعث شد نتیجه 3-3 مساوی تمام شود و کار به ضربات پنالتی کشیده شود. در پایان نیز بازیکنان فرانسوی دو پنالتی از دست دادند و جام قهرمانی را به دستان لئو مسی سپردند. این پایانی برای جام جهانی قطر بود که یکی از بهترین دوره های تاریخی این جام بود.

اتفاق خاص و ویژه فینال جام جهانی قطر

در این بازی شش گل، یازده ضربه پنالتی به ثمر رسید و به جذابیت این بازی تماشایی اضافه شد. دو فوق ستاره دنیا نیز در یک ورزشگاه با کیفیت با تماشاچی های زیاد مسابقه برگزار کردند. هیجان این بازی بسیار بالا بود و یک فینالی که همیشه در خاطره ها باقی ماند.

جام جهانی 2022 قطر – مرحله فینال

ورزشگاه: استادیوم لوسیل

داور این مسابقه: سیمون مارسینیاک / کمک داور اول: پاول سوکولونیکی / کمک داور دوم:توماش لیتسکیه ویچ / زمان 18:30 به وقت ایران

حتما بخوانید: زندگی نامه لیونل مسی | همه چیز در مورد بهترین بازیکن جهان

🇫🇷 تیم ملی فرانسه

هوگو لوریس، دایوت اوپامکانو، رافائل واران(113- ابراهیما کوناته)،تئو هرناندز (71- ادواردو کاماوینگا)، ژول کُنده(1+120- دیساسی)، اورلین شوامنی، آدرین ربیو (95- یوسف فوفانا)، آنتوان گریزمان (71- کینگزلی کومان)، عثمان دمبله (40- رندال کولو موانی)، کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو (40- مارکوس تورام)

سرمربی: دیدیه دشان

تیم ملی فرانسه
تیم ملی فرانسه در جام قطر

 

🇦🇷 تیم ملی آرژانتین

امیلیانو مارتینز، ناهوئل مولینا (91- گونزالو مونتیل)، کریستین رومرو، نیکلاس اوتامندی، تاگلیافیکو(1+120- پائولو دیبالا)، رودریگو دی‌پائول (101- لئاندرو پارادس)، انزو فرناندز، آنخل دی‌ماریا، الکسیس مک‌آلیستر(116- پتزلا)، جولین آلوارز (101- لائوتارو مارتینز) و لیونل مسی

سرمربی: لیونل اسکالونی

تیم ملی آرژانتین در جام قطر
آرژانتین در جام جهانی 2022

آرژانتین قهرمان جان جهانی 2022 قطر شد

🟨 اخطار ها:

🇦🇷 انزو فرناندز ۷+۴۵ – مارکوس آکونیا 7+90 از آرژانتین

🇫🇷 آدرین ربیو 54 – مارکوس تورام 87 – از فرانسه

⚽️ شرح گل:

🇦🇷فرانسه صفر – آرژانتین یک (دقیقه 22- لیونل مسی) لئو فوق ستاره دنیا در دقیقه 22 از روی نقطه پنالتی توانست با یک ضربه دقیق به گوشه دروازه لوریس را فریب داده و اولین گل را بنام خودش در این بازی به ثبت برساند.

دومین گل نیز توسط آنخل دی ماریا در دقیقه 36 با ضد حمله آرژانتینی ها توسط آلوارز شروع شد و با پاس زیادی به عمق دفاع فرانسه به مک آلیستر رسید و او هم بعد از اینکه وارد محوطه جریمه شد با یک پاس عرضی توپ را به سمت دی ماریا داد و با یک شوت دروازه خروس ها را باز کرد.

بازی هیجان انگیز و جذاب فینال 2022

تا اینجا که فرانسه دو هیچ عقب افتاد، در دقیقه 89 امباپه از روی نقطه پنالتی اولین گل فرانسه را زد. کسی انتظار نداشت فرانسه با بازی بسیار بد در اوایل مسابقه تا نیمه دوم که حتی نتوانست یک توپ به داخل چارچوب آرژانتین بزند. ده دقیقه پایانی مسابقه را طوفانی آغاز کند. دشان توانست تغییرات گسترده ای در تیم ملی کشورش انجام دهد و با تعویض های مختلف توانست به اولین گل توسط امباپه دست یابد. کیلیان که این فرصت را از دست نداد و با ضربه ای دقیق به گوشه دروازه اولین گل جام را زد و با اینکه مارتینز جهت توپ را تشخیص داد ولی نتوانست توپ محکم او را مهار کند.

دومین گل فرانسه نیز توسط کیلیان امباپه با توپ گیری عالی کومان در میانه میدان از لئو و ضدحمله فرانسوی ها آغاز شد و در ادامه موفق شدند با یک دو موفق امباپه و موانی و شلیک دیدنی به کنج دروازه مارتینز بتوانند به بازی بازگردند. حالا بازی 2-2 شد و حتی یک فرصت بی نظیر دیگری نیز برای فرانسه به دست آمد که دروازه بان آرژانتین موفق به دفع توپ شد.

بازی فینال جذاب بین آرژانتین و فرانسه

بازی فینال جذاب آرژانتین – فرانسه به وقت های اضافی رفت. دقیقه 108 لیونل مسی با یک ضد حمله سریع توانست در زمانی که مدافعان فرانسه جا ماندند.بهترین موقعیت گلزنی را برای لائوتارو مارتینز به وجود آورد و شوت او تبدیل به گل نشد و با واکنش تماشایی لوریس توپ را از خط دروازه در آورد اما در ریباند مسی با پای راست گل سوم را زد و تیمش در آستانه قهرمانی قرار داد.

در دقیقه 117 دوباره کیلیان امباپه ستاره خروس ها توانست با یک پنالتی که با برخورد توپ به دست مدافع آرژانتین گرفته شد، امباپه برای دومین بار در این مسابقه از روی نقطه پنالتی توانست توپ را راهی دروازه مارتینز کند. نتیجه بازی 3 -3 مساوی شد و کار را به ضربات پنالتی کشاند.

بررسی ضربات پنالتی

آرژانتین صفر- فرانسه یک: امباپه بعد از دوبار گلزنی از روی نقطه پنالتی در جریان بازی، پنالتی اول تیم ملی فرانسه را نیز دوباره تبدیل به گل کرد. با اینکه مارتینز شیرجه زد به سمت راست ولی نتوانست آن را مهار کند.

✅آرژانتین یک- فرانسه یک: اولین پنالتی آرژانتین را نیز مسی زد. او که با خیال راحت توپ را با فریب به سمت چپ می زد و در جواب پنالتی امباپه این توپ را وارد دروازه کرد.

❌آرژانتین یک- فرانسه یک: در دومین پنالتی تیم فرانسه نیز دروازه بان آرژانتین به سمت راست حرکت کرد. و ضربه کومان را مهار نمود تا مسی دوباره به یک قدمی جام جهانی برسد.

✅آرژانتین دو- فرانسه یک: دیبالا نیز پنالتی خودش را وسط زد تا لوریس با شیرجه به سمت چپ ناکام بماند.

❌آرژانتین دو- فرانسه یک: در پنالتی سوم خروس ها که نوبت به کومان رسید. شوت او نیز از کنار تیرک سمت چپ به بیرون رفت.

✅آرژانتین سه- فرانسه یک: پنالتی سوم آلبه سلسته را پارادس با شلیک محکم تبدیل به گل کرد. و توپ را از زیر دستان لوریس به تور دروازه چسباند.

✅آرژانتین سه- فرانسه دو: کولو موآنی نیز با شوت قوی خودش به مرکز دروازه امیدهای تیم فرانسه را دوباره زنده کرد.

✅آرژانتین چهار- فرانسه دو: ضربه آخر را مونتیل زد و کار را برای آرژانتین تمام کرد. پنالتی او به سوی راست رفت و لوریس نیز سمت چپ شیرجه زد. حالا مسی و یارانش قهرمان جام جهانی شدند.

حتما بخوانید: زندگی نامه کیلیان امباپه | مهاجم تیم ملی فرانسه و پاری سن ژرمن

پایان فینال 2022 قطر | آرژانتین قهرمان جام جهانی شد

🥇 بهترین بازیکن:

مسی توانست دو گل را در این رقابت بزند و حتی یک گل را نیز ساخت. امباپه نیز در این بازی سه گل زد و فرانسه را به این بازی بازگرداند. کار برای هر دو تیم به وقت های اضافی و پنالتی کشیده شد. در این بازی نقش ستاره های بازی به خوبی نمایان بود. حتی نمی توانیم نقش دروازه بان آرژانتین یعنی امیلیانو مارتینز را نیز نادیده بگیریم. دروازه بان آرژانتین در ثانیه های آخر وقت های اضافی نیمه دوم با یک سیو تماشایی حتی اجازه نداد که فرانسوی ها به گل چهارم برسند. و کار را به ضربات پنالتی کشاند. این دروازه بان حرفه ای در پنالتی ها نیز نفس خروس ها را گرفت. مسی با تاثیرگذاری فوق العاده اش باعث شد تا آرژانتین قهرمان جام جهانی شود.

حواشی فینال جام جهانی قطر بازی فرانسه و آرژانتین

 • قبل از شروع مسابقه، کاسیاس افسانه ای نیز از کاپ جام جهانی رونمایی کرد.
 • زلاتان ابراهیموویچ اسطوره تیم سوئد نیز در ورزشگاه حضور داشت. و از نزدیک بازی را تماشا می کرد.
 • آنخل دی ماریا برای نخستین بار در ترکیب اصلی تیم آرژانتین قرار گرفت.
 • ویروس شتر نیز حتی مانع از حضور بازیکنان در تیم ملی فرانسه نشد. با بازگشت اوپامکانو و ربیو، کوناته و فوفانا راهی نیمکت شدند.
 • ورزشگاه 88 هزار نفری لوسیل با جمعیت حدود 88966 نفر تکمیل شد. و میزبان پرتماشاگرترین فینال 28 سال اخیر را لقب گرفت.
 • مسی اولین بازیکن تاریخ جام لقب گرفت و در تمام مسابقات دور حذفی یک دوره گل زده است.
 • مسی برای اولین بار رد فینال یک تورنمنت ملی برای آرژانتین گلزنی کرد.
 • لئو مسی با 26 بار حضور در جام جهانی بالاتر از لئو متئوس بیشترین رکورد حضور در این جام را دارد.
 • بیشترین پنالتی نیز برای یک تیم در این دوره جام جهانی بنام آرژانتین با 5 پنالتی ثبت شد. قبلا این رکورد با 4 پنالتی مشترکا در اختیار پرتغال (۱۹۶۶) و هلند (۱۹۷۸) بوده است.
 • در 60 دقیقه اول بازی فرانسه هیچ شوتی نتوانست به سوی دروازه آرژانتین بزند. و امید گل آنها تا این دقایق صفر بود.

حاشیه های مهم بازی

 • مسی و لوریس تبدیل به چهارمین و پنجمین بازیکن ادوار جام جهانی بودند. که توانستند در دو فینال با بازوبند کاپیتانی تیم هایشان به میدان بروند. قبل از اینکه رومنیگه، مارادونا و دونگا توانسته بودند به این عنوان دست یابند.
 • آنخل دی ماریا نیز در دو سال اخیر موفق شد در فینال کوپا آمریکا، فینالسیما و فینال جام‌جهانی گلزنی کند. گل‌های قبلی او منجر به قهرمانی آرژانتین شده بود.
 • مارکوس تورام در دقیقه های پایانی درون محوطه جریمه آرژانتین سرنگون شد. اما مارسینیاک اعتقاد به پنالتی نداشت و به دلیل شبیه سازی به او کارت زد داد. اقدامی که با تعجب لیلیام تورام پدر او در سکوها مواجه شد.
 • در دقایق تلف شده نیمه دوم، اولیویه ژیرو به دلیل اعتراض به تصمیمات مارسینیاک از روی نیمکت کارت زرد گرفت.
 • * در تاریخ جام‌های جهانی تنها ۵ بازیکن توانسته‌اند ۳ گل در فینال به ثمر برسانند. و امباپه پس از جف هرست، واوا، پله و زیدان به پنجمین بازیکن تبدیل شد که به این مهم دست یافته است.
 • * اعلام یک خطا به سود فرانسه در میانه زمین در دقیقه 114 کاری کرد تا بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شوند.

آخرین اخبار و حواشی جام جهانی 2022 را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *