آیا رونالدینیو هنوز فوتبال بازی می کند

آیا رونالدینیو هنوز فوتبال بازی می کند ، یکی از ستاره های مطرح دنیای فوتبال که در سال های اخیر عملکرد درخشانی داشت، رونالدینیو برزیلی است. بازیکنی با لبخندهای شیرین و دندان خرگوشی و حرکت تکنیکی و خارق العاده خودش توانست یکی از بازیکنان مطرح برزیل و اروپا باشد. رونالدینیو در روزهای اوج خودش در تیم بارسلونا حضور داشت. حتی زمانی که بازنشسته شد نیز دست از فوتبال نکشید.

 

آیا رونالدینیو به فوتبالش ادامه می دهد؟

اعجوبه دنیای فوتبال که توانست با حرکت های تکنیکی و بینظیرش همه را با فوتبال برزیلی آشنا کند. این بازیکن در دهه 2000 عملکرد فوق العاده ای داشت و توانست در تیم های آث میلان و بارسلونا خوش بدرخشد. رونالدینیو در یک کوپالیبرتادورس تاریخی قهرمان شد و جام های زیادی را بدست آورد. حتی بعد از فوتبال نیز از دنیای حرفه ای خودش دور نشد، در آگهی های تبلیغاتی حضور پیدا کرد و حتی در یک فیلم هالیوودی در کنار ژان کلود وان دام حضور پیدا کرد. حتی در جام های جهانی نیز رونالدینیهو با تیم خاص و منحصر به فرد حاضر شده است. در یوتیوب و کلیپ های ورزشی حضور داشته و روپایی ها و تکنیک فوتبالی اش همه را شگفت زده می کند.

رونالدینیو کمی زود از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. حتی زمانی که دو سال در پاری سن ژرمن حضور داشت با خوش گذرانی ها و مصرف مشروبات الکلی اش باعث شد کمی افت کند و صبر باشگاه نیز تمام شد. به گفته ریوالدو، او می توانست کمی بیشتر در لیگ های اروپایی بازی کند ولی خب تصمیم شخصی خودش بود که از دنیای فوتبال کنار برود. او علاقه داشت که در کنار خانواده و دوستانش حضور داشته باشد.

اما در این سال ها فوتبال هنوز برای این بازیکن تکنیکی برزیلی تمام نشده بود. رونالدینیو با نام اصلی رونالدو آسیس موریرا در شهر ویلانوا در یک منطقه فقیر در جنوب برزیل متولد شد. مادرش فروشنده دوره گرد لوازم آرایش و پدرش نیز شب ها در پارکینگ اتومبیل باشگاه گرمیو فعالیت می کرد. این بازیکن فوتبال در سن 8 سالگی پدرش را از دست داد. پدر رونالدینیهو در استخر منزل دچار حمله قلبی شد و آسیس برادر بزرگتر جای پدرش را گرفت و بعدها نیز مدیر برنامه رونالدینیو شد.

آیا رونالدینیو به فوتبالش ادامه می دهد؟

جادوگر دنیای فوتبال رونالدینیهو:

بازیکن برزیلی فوتبال که در هر بازی تکنیک خودش را نشان می داد. معمولا در جام جهانی نیز عملکرد بی نظیری داشت. حتی زمانی که به بارسلونا آمد در آنجا اوج درخشان فوتبالی اش در قاره اروپا بود. در پنج سال بازی در بارسا توانست یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و دوبار نیز قهرمان لیگ اسپانیا شود. حتی یکی از اشخاصی بود که لیونل مسی را راهنمایی می کرد. رونالدینیهو همیشه درباره دوران حضورش در فوتبال صحبت می کند.

 

چرا رونالدینیو دیگر رسما فوتبال بازی نمی کند؟

این بازیکن ستاره دنیای فوتبال که قبلا افتخارات زیادی را در باشگاه های مطرح اروپایی بدست آورده بود. حتی در جام جهانی نیز افتخارهای بی نظیری را با برزیل کسب کرد. حالا دیگر در باشگاه های حرفه ای فوتبال حضور ندارد. رونالدینیو رسما از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. البته هنوز پا به توپ است و در فوتبال دوستانه و میادین ورزشی مختلف حضور دارد. حتی کلیپ های معروف روپایی اش در فضای مجازی ترند می شود. اما دیگر به صورت حرفه ای در هیچ باشگاه فوتبالی حضور ندارد.

 

سرنوشت دردناک رونالدینیو در زندان:

این بازیکن فوتبالی که همیشه در زمین فوتبال با لذت تمام بازی انجام می داد. او انسان سختی کشیده ای بود و هرگز دوران گذشته خود را فراموش نمی کند. حتی به فکر دوستان و خانواده و فامیل های خودش نیز بود. حتی برای خانواده اش خانه و امکانات رفاهی فراهم کرد. افرادی که این بازیکن سرشناس را می شناسند، هرگز فکرش را نمی کردند که یک زمانی این بازیکن در زندان بیفتد.

سرنوشت دردناک رونالدینیو در زندان

این بازیکن مطرح با توپ بسیار سریع حرکت می کرد و مهارت عالی را با توپ درون زمین داشت. در سال های اخیر تصمیم های عجولانه و بی فکر زیادی انجام داد و برایش هزینه زیادی داشت.

این بازیکن فوتبال در 2018 با بردار خودش به دلیل ساخت یک اسکله در منطقه غیر مجاز جریمه شدند. حتی حاضر به پرداخت جریمه نشدند. در نتیجه 57 مورد املاک آنها و گذرنامه آنها توقیف گشت. البته این موردهای توقیف شده فقط بعد از توافق مالی برگردانده می شد.یکی از نامزدهای اسبق این بازیکن نیز از او شکایت کرد. قبل از دستگیر شدنش در ماه مارس پرونده 50 میلیون پوندی در ارتباط با پول مجازی بر علیه او راه افتاد.

 

رونالدینیو گفت: فوتبال تمام زندگی من است

رونالدینیو به عنوان مرد سال فوتبال نیز انتخاب شده بود. در بارسلونا در 6 سال اخیر به مقام قهرمانی اسپانیا رسید. حتی باعث شد تا برزیل در جام جهانی 2006 به دور پایانی راه پیدا کند. حتی جام کنفدراسیون ها را نیز در آلمان فتح نمود. این بازیکن برزیلی حتی زمانی که در تیم ملی کشورش حضور داشت توانست آرژانتین را با 4 گل شکست دهد.

او که سال های خوبی را پشت سر گذاشته بود. از او به عنوان مرد سال فوتبال جهان یاد می شود. نام او در کنار بزرگانی چون رونالدو، ریوالدو، روماریو قرار دارد. او از ریوالدو به عنوان الگوی فوتبالی اش یاد می کند و یکی از بهترین هافبک های 10 سال اخیر فوتبال برزیل یاد می کند. رونالدینیو از فوتبال به عنوان جزو جدا نشدنی از زندگی اش یاد می کند. حتی در یک مصاحبه گفت که علاقه دارد تا زمانی که توانش را دارد فوتبال بازی کند. حرکات دیدنی و تکنیکی اش در مسابقات فوتبال همه را مات خودش می کند.

آیا رونالدینیو هنوز فوتبال بازی می کند

آیا رونالدینیو هنوز فوتبال بازی می کند

رونالدینیو بازیکن سابق تیم برزیل و باشگاه های میلان و بارسلونا در سال 2018 رسما از دنیای فوتبال خداحافظی نمود. قطعا این بازیکن علاقه مندان زیادی دارد و همیشه فوتبال دوستان بازی او را دنبال می کردند. باشگاه سانتافه نیز خبر داده بود که رونالدینیو در یک دیدار دوستانه لباس تیم آنها را بر تن خواهد کرد.

این بازیکن ستاره که به کلمبیا سفر کرد تا در یک دیدار دوستانه در تیم سلسائو حاضر شود. قطعا علاقه مندان بعد از سالها دوست داشتند که دوباره این بازیکن فوتبال را در زمین چمن مشاهده نمایند. رونالدینیو در سال های اخیر مدرسه فوتبال برای آموزش بازیکنان را نیز داشته است. این بازیکن ستاره حتی در سال های اخیر در برخی بازی های دوستانه یا پیشکسوت ها نیز حضور داشته و تکنیک و دریبل های خاص خودش را به نمایش همگان می گذارد. یکی از تکنیک های خاص رونالدینیو پاس دادن بی نظیرش است. او که در لحظه تصمیم می گیرد و تکنیک بی نظیرش را می توانیم در بازی های مختلف حتی بعد از سال ها بازنشستگی مشاهده نماییم.

 

تنیس فوتبال رونالدینیو در زندان پاراگوئه

حتی زمانی که این بازیکن فوتبال به دلیل غیر قانونی به پاراگوئه رفت و بازداشت شد. در زندان این کشور با توپ تنیس فوتبال انجام داد و تکنیک بی نظیر خودش را به رخ همه جهانیان کشاند. این بازیکن فوتبال حتی در زندان نیز دست از سر فوتبال بر نمیدارد و علاقه قلبی خودش را به فوتبال نشان می دهد.

در پایان مقاله “آیا رونالدینیو هنوز فوتبال بازی می کند” شما درباره این بازیکن تکنیکی دنیای فوتبال چه فکری می کنید؟ آیا او می تواند باز هم همانند سال های جوانی اش فوتبال بازی کند؟ نظرات خود را رد بخش کامنت ها درج نمایید.

 

در ادامه ببینید:

رونالدینیو کوچک ژائو مندس دآسیس مویرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *