استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی

استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی ، جشن قهرمانی در بوینس آیرس بسیار پرشور و پرجمعیت بود. طبق تخمین هایی که مقالات این کشور انجام دادند حدود 5 میلیون نفر در این جشن شرکت داشتند. این بزرگترین استقبال تاریخی از قهرمانان آرژانتینی بوده است.

استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی

به گزارش سایت “ورزشی” جمعیت بسیار گسترده ای در جشن قهرمانی تیم آرژانتین حضور داشتند و تا به امروز این حجم از جمعیت برای جشن قهرمانی این کشور مشاهده نشده است. البته مردم این کشور با جشن های خیابانی و حضور پرشور عادت دارند.

در 20 دسامبر 2022 در واقع یکی از روزهای پرشور و جذاب در کشور آرژانتین بود. آنها قهرمان جهان شدند و حالا مردم باید از قهرمانان ملی خود تشکر کنند و برای آنها یک جایگاه خاص در کشور به وجود بیاورند. آرژانتینی ها به فوتبال علاقه زیادی دارند و بعد از مارادونا آنها قهرمان نشدند و حالا آنها با مسی توانستند به این مهم دست پیدا کنند و در خور بازیکنانشان یک جشن ملی برگزار کنند.

حدود 5 میلیون نفر در این جشن حضور داشند که بیش از 10 درصد کل جمعیت این کشور بود. بونیس آیرس مملو از جمعیت بود و بیشتر مردم از اقصی نقاط در این جشن حضور پیدا کردن و اتوبوس حامل بازیکنان نیز در بین آنها قرار داشت.

استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی
استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی

حتما بخوانید: زندگی نامه لیونل مسی | همه چیز در مورد بهترین بازیکن جهان

جمعیت شدید همانند یک فرش روان

جمعیت مردم بسیار زیاد بود و برخی آن را همانند یک فرش روان در سطح شهر معرفی کردند. آنها بسیار پرشور تیم ملی کشورشان و بازیکنان شگفتی ساز خود را با آواز و بالاپایین پریدن تشوق می کردند. آنها توانستند بزرگترین شادی را بعد از سال 1986 دوباره به وجود آورند.

این جام بسیار برای آنها شگفت انگیز بود چون مسی بلاخره به آرزوی خودش رسید و رکوردهای زیادی را جا به جا کرد. فوتبال در دنیا یک ورزش جدی و سرگرم کننده ای است. آرژانتین یکی از تیم های ستاره ساز دنیا همیشه در هر دوره چند بازیکن ستاره به دنیای فوتبال معرفی کرده است.

قطعا سال ها خاطره جام جهانی 2022 و قهرمانی تیم ملی آرژانتین در ذهن ها باقی خواهد ماند. البته شلوغی های دیروز در بونیس آیرس شاید از برخی جهات شباهت زیادی به خوشحالی روز گذشته نداشته باشد. آنها با حضور در خیابان ها در 1983 و انتخاب رائول آلفونسین به عنوان رئیس جمهور در واقع دموکراسی را به کشورشان جشم گرفتند.

البته قبلا نیز شاهد حضور این حجم جمعیت بوده است، وقتی که دو میلیون نفر پل ازیزا را بستند و یک حادثه تراژیک رخ داد و برای همیشه در ذهن های مردم این کشور نقش بست.

استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی

کنترل جمعیت میلیونی سخت است!

قطعا کنترل جمعیت های میلیونی بسیار سخت است. نباید هیچ وقت فراموش کنیم که این اتفاق ها با چنین جمعیتی که خوشحال قهرمانی تیم کشورشان هستند، رخ نداده بود.

جمعیتی که با دین ها و نژادهای مختلف در کنارهم جشن قهرمانی فوتبالی را برگزار کردند. ماموران و مسئولان امنیتی آرژانتین در این جشن دچار معضلات زیادی هستند. قطعا این جشن با این جمعیت غیر قابل پیش بینی بوده است. زمانی که مسی قبل از ترک شهر دوحه قطر گفت که ما قرار است جام را به خانه ببریم. مردم به معنای واقعی کلمه منتظر این جام ماندند.

مردم دیگر به سر کار خود نرفتند چون می دانستند که امروز قرار است مسی و یارانش جام را به خانه بیاورند. بنابراین دولت اصلا نتوانست اعلام کند که امروز تعطیل است یا خیر! چون اینکار بی فایده بود و هیچ شخص علاقه مند به فوتبال در بوینس آیرس سر کار نرفت. مردم ساعت ها مسافت طولانی را با هر لباسی طی کردند تا به مسی و یاران برسند و در خوشحالی تیم شرکت کنند.

کشته شدن یک هوادار آرژانتینی در جشن قهرمانی
کشته شدن یک هوادار آرژانتینی در جشن قهرمانی

حتما بخوانید: همه چیز در مورد آنتونلا روکازو همسر لیونل مسی

سیل جمعیت باورنکردنی در پایتخت آرژانتین!

هیچکس فکر این حجم از جمعیت در بوینس آیرس را نمی کرد. جمعیت از تمام گروه های سنی با شرایط مختلف با تی شرت و پرچم و پوسترهای بازیکنان بودند. عکس هایی که از این جمعیت منتشر شده همه مردم را شوکه کرد.

تمامی اعضای خانواده و دوستان در یک جشن تابحال اینقدر پرشور نبوده است. جشن قهرمانی آلمان نیز در 2014 در یک جو کاملا نژادپرستی و نفرت انگیز برگزار شد. آنجا نیز یک کشته و چند مجروح داشت اما چنین اتفاقی با وجود 5 میلیون نفر در خیابان های آرژانتین اتفاق نیفتاد. قطعا کنترل و مدیریت این حجم از جمعیت برای هر مسئول امنیتی سخت است. اینکه اجازه ندهند مردم فشرده شده یا حتی له شوند. این اتفاق ها معمولا در زمانی رخ می دهد که هیچ نیروی پلیسی در بین افراد حضور نداشته باشد.

همه مردم مراقب همدیگر بودند و به هم آب و غذا می دادند. کودکان توسط افراد بزرگسال محافظت می شدند و مردم سعی داشتند شرایط مطلوبی برای همه افراد به وجود بیاورند.

استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی | پایان تلخ در روز استقبال قهرمانان
استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی | پایان تلخ در روز استقبال قهرمانان

اتوبوس روباز حامل بازیکنان تیم آرژانتین

بازیکنان تیم ملی نیز از حضور در اتوبوس روباز و مردم بسیار خوشحال بودند و تصاویری که از آنها منتشر شده نیز نشان می داد که منتظر جشن بزرگ و پرافتخار بین مردم بودند.

اتوبوس روباز حامی بازیکنان تیم آرژانتین با چند ماشین و موتور تلاش کردند که وارد جمعیت شوند. این باعث افزایش فشار و تجمع بالا شد. مسی و یاران قرار بود که به میدان اصلی شهر رفته و در آنجا جشن قهرمانی برگزار شود. مردم نیز از این فرصت استفاده کردن و حجم زیادی از آنها به سمت میدان حرکت کردند.

سیل جمعیت باورنکردنی در پایتخت آرژانتین!
سیل جمعیت باورنکردنی در پایتخت آرژانتین!

استقبال بزرگ از قهرمانان آرژانتینی

این اتفاق که پیش بینی نشده بود و کاروان بازیکنان بعد از سه ساعت هنوز به خیابان منتهی به میدان نرسید که جمعیت هر لحظه بیشتر می شد و افراد زیادی به سوی این خیابان در حال حرکت بودند.

در همین حین یک هوادار از روی پل به داخل اتوبوس روباز حامل بازیکنان تیم پرش نمود و مصدوم شد. همزمان نیز زنی که کنار اتوبوس بود زمین خورد و استخوان زانویش شکست. آژیر خطر برای مقام های آرژانتینی در این لحظه به صدا درآمد. آنها یک تصمیم جنجالی را برای جلوگیری از فاجعه بیشتر گرفتند.

حتما بخوانید: فرزندان لیونل مسی | تیاگو، متئو و کیورو +عکس

کشته شدن یک هوادار آرژانتینی در جشن قهرمانی

حالا شرایط عوض شد و مقام های کشور تصمیم خود را برای تغییرات برنامه جشن گرفتند. آنها سریعا بازیکنان را با یک هلیکوپتر از آن صحنه خارج نمودند. قطعا اگر این انتقال صورت نمی گرفت بعدا اتفاق های بدتری رخ می داد و تمامی پیش بینی ها توسط مسئولان انجام شد.

میلیون ها نفر برای دیدن بازیکنان تیم ملی کشورشان آمده بودند. حالا آنها موفق به مشاهده اسطوره ها در خاک کشورشان نشدند. مردم بعد از ناکامی باید خیابان ها را ترک می کردند و این جمعیت بی سابقه باعث شده تا برنامه ریزی ها بهم بریزد و دقیقا کسی نمی داند که باید چکار انجام دهد!

کشته شدن یک هوادار آرژانتینی در جشن قهرمانی
کشته شدن یک هوادار آرژانتینی در جشن قهرمانی

فوت یک پسر 24 ساله در بوینس آیرس

نگرانی ها از فجایع در بین جمعیت میلیونی بسیار زیاد بود. مردمی که به جشن و پایکوبی برای تیم کشورشان مشغول بودند و هر لحظه با یک فاجعه باعث درد و خاطره ای تلخ برای ملت آرژانتین می شد. همین موضوعات باعث شد تا مقام های این کشور یک واکنش سریعی را نشان دهند.

مردم پایتخت همکاری های لازم را نیز انجام دادند. خیابان های شهر با یک شور خاص پر شده بود. هیچ شخصی دوست نداشت آنجا را ترک کند. برخی مردم با این وجود هنوز در حال رقص و شادی و جشن بودند.

بر طبق منابع خبری رسانه آرژانتینی یک پسر 24 ساله بر روی یک سقف کاذب مشغول خوشحالی کردن بود که به پایین پرت شده و جان خودش را بر اثر صدمات از دست داد. البته گفته شد که یک کودک 5 ساله نیز با آسیب جدی به سرش در یک بیمارستان بستری شد که هر لحظه امکان مرگش وجود دارد.

آخرین اخبار و حواشی جام جهانی 2022 را در سایت ورزشی ببینید.

منبع: اوله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *