در حالی که قهرمان سه دوره جام جهانی در بیمارستان تحت درمان است، پیام‌های حمایت از بزرگ مرد برزیلی و یکی از برترین های تاریخ، از سرتاسر دنیای فوتبال به گوش می‌رسد.

اسطوره ی 82 ساله ی بریزیلی که روز سه شنبه برای معاینه یه دکتر مراجعه کرده، به تشخیص آنها بستری شده و خبرها حاکی از آن است که پس از چند روز بستری، ادامه ی روند درمان وی به دلیل موفق آمیز نبودن، متوقف شده است.

کیلیان امباپه مهاجم سرشناس تیم ملی فرانسه در توییتی نوشت: “برای پادشاه دعا کنید.”

پله، تنها بازیکن مردی که در 1958، 1962 و 1970 موفقیت به کسب سه عنوان قهرمانی در جهان با برزیل شده و با 92 بازی و 77 گل، بالاتر از نیمار، همچنان بهترین گلزن تمام ادوار است، پس از عمل جراحی ناموفقی که برای  تعویض مفصل ران در سال 2012 داشت، هرگز سلامت فیزیکی خود را تماما باز نیافت.

در سپتامبر 2021، یک تومور سرطانی را از روده بزرگش خارج کردند و از آن زمان به طور منظم تحت درمان قرار گرفته است.

پله که مبتلا به بیماری عفونت تنفسی شده بود، روز جمعه براساس ادعای بیمارستان آلبرت انیشتین سائوپائولو، وضعیت او پایدار بوده است.

هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس روز شنبه گفت: “نه فقط من بلکه کل تیم ملی انگلیس از شنیدن خبر بیماری او بسیار ناراحت هستیم. برای او آرزوی سلامتی داریم. او یک اسطوره و یک الگوی بی نظیر برای همه ی فوتبالی ها بوده است.”

یورگن کلینزمن، مهاجم سابق آلمان و قهرمان جام جهانی نیز در مصاحبه ای عنوان کرد: “پله یک انسان فوق العاده و شخصیت برجسته ی فوتبال جهان است. جز دعا و امیدواری برای بهبود وی، کار دیگری از ما بر نمی آید.”

نگرانی ها درباره ی وضعیت سلامت پله زمانی به اوج خود رسید که ESPN از شرایط وخیم سلامت وی به هنگام بستری در روز چهارشنبه خبر داد. اما دختر او اعلام کرد که هیچ جای نگرانی وجود نداشته و او برای معاینه ی همیشگی به بیمارستان آمده است.

صفحه ی اینستاگرام پله در روز جمعه از تمامی طرفداران خود بابت پیام های محبت آمیز تشکر کرد و اذعان کرد که جای نگرانی وجود ندارد و برای معاینه ی دوره ای خود در بیمارستان است.

سانتوس، تنها باشگاهی که او تمام عمر فوتبالی اش را در آن گذراند، طی توییتی گفت:“تمام دنیا برای سلامتی تو دست به دعا برداشته اند، پادشاه پله!”.

او در ادای پیامش برای طرفداران افزود: “دریافت چنین پیام های مثبتی همیشه لذت بخش است.”
“از قطر برای این ادای احترام و از همه کسانی که حال و هوا و انرژی مثبت برای من ارسال می کنند، تشکر می کنم.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *