شهر بارسلونا

بارسلونا پایتخت کاتالونیا است که منطقه ای از اسپانیا است. بارسلونا بزرگترین شهر در سواحل مدیترانه است. آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب دارد.

اولین سکونتگاه های انسانی در بارسلونا به دوران نوسنگی باز می گردد. خود شهر توسط رومی ها تأسیس شد که در پایان قرن اول قبل از میلاد مستعمره ای به نام بارچینو ایجاد کردند. این مستعمره حدود هزار نفر سکنه داشت و توسط یک دیوار دفاعی محصور شده بود که بقایای آن هنوز در شهر قدیمی دیده می شود.

بارسلونا تحت حاکمیت مسلمانان

برای بیش از 200 سال، بارسلونا تحت حاکمیت مسلمانان بود و پس از تسخیر مجدد مسیحیان، به شهرستانی از امپراتوری کارولینژ و یکی از اقامتگاه‌های اصلی دربار تاج آراگون تبدیل شد. دوره پربار قرون وسطی موقعیت بارسلونا را به عنوان مرکز اقتصادی و سیاسی مدیترانه غربی تثبیت کرد. محله گوتیک شهر شاهد شکوهی است که شهر از قرن سیزدهم تا پانزدهم از آن لذت می برد.

از قرن 15 تا 18 بارسلونا وارد دوره افول شد، در حالی که برای حفظ استقلال اقتصادی و سیاسی خود تلاش می کرد. این مبارزه در سال 1714، زمانی که شهر به دست نیروهای بوربن افتاد و حقوق و امتیازات کاتالونیا و کاتالان ها سرکوب شد، پایان یافت.

دوره بهبود فرهنگی در اواسط قرن 19 با ورود توسعه صنعت نساجی آغاز شد. در این دوره، که به نام رنسانس شناخته می شد، کاتالانی دوباره به عنوان یک زبان ادبی برجسته شد.

معرفی کامل باشگاه بارسلونا از گذشته تا امروز

نوسازی شهر بارسلونا

قرن بیستم نوسازی گسترده شهری در سرتاسر شهر بارسلونا
قرن بیستم نوسازی گسترده شهری در سرتاسر شهر بارسلونا

قرن بیستم نوسازی گسترده شهری را در سرتاسر شهر بارسلونا آغاز کرد، که در منطقه دیدنی ایکسامپل (Eixample)، جایی که برخی از متمایزترین ساختمان‌های هنر نوو یا مدرنیستا کاتالانی بارسلونا را به نمایش می‌گذارد، به اوج خود رسید. آنتونی گائودی کاتالان، یکی از برجسته ترین معماران، ساختمان هایی مانند کازا میلا (معروف به لا پدررا (La Pedrera) ، کاتالان برای معدن سنگ)، کازا باتلو و کلیسای ساگرادا فامیلیا را طراحی کرد که به نقاط دیدنی جهان تبدیل شده اند.

آزادی های به دست آمده در این دوره در طول جنگ داخلی در سال 1936 و دیکتاتوری متعاقب آن به شدت محدود شد. با احیای دموکراسی در سال 1978، جامعه بارسلونا قدرت اقتصادی خود را بازیافت و زبان کاتالانی احیا شد. میزبانی این شهر از بازی های المپیک 1992 به بارسلونا انگیزه تازه ای بخشید و وضعیت آن را به عنوان یک کلان شهر بزرگ مجدداً تأیید کرد. در سال 2004، انجمن فرهنگ ها مناطق صنعتی را بازپس گرفت تا آنها را به مناطق مسکونی تبدیل کند. نمونه ای از نیروی تازه ای که بارسلونا با آن به قرن بیست و یکم نگاه می کند

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی
موقعیت جغرافیایی

بارسلونا دومین شهر بزرگ اسپانیا است که خود در جنوب غربی اروپا واقع شده است. بارسلونا در استان کاتالونیا حضور دارد و پایتخت آن است. در شمال شرقی آن دریای مدیترانه، در سمت جنوب غربی آن رودخانه لورگات (Lloregat) و رودخانه بسوس(Besos) در شمال آن قرار دارد. مساحت رسمی بارسلون 170 کیلومتر مربع است که 101 کیلومتر مربع آن اشغال شده است. در 120 کیلومتری مرز بارسلونا، مرز فرانسه قرار دارد.

درون شهر

ساختمان با اهمیت تاریخی
ساختمان با اهمیت تاریخی

این شهر دارای تعدادی ساختمان با اهمیت تاریخی است. برای مثال در سال 1450 دانشگاه بارسلونا تاسیس شد. خانه اپرا معروف  تئاتر بزرگ Liceu نیز در بارسلونا حضور دارد. از دیگر ساختمان های مهم می توان به موزه های پیکاسو و میرو، موزه دریایی، موزه هنر کاتالونیا و موزه هنرهای معاصر اشاره کرد. همچنین در این شهر خیابان زیبای معروف لا رامبلا(La Rambla) و قلب بارسلونا، کاتالونیا پلازا وجود دارد.

اگر از بارسلونا بازدید می کنید و می خواهید همه آن را در یک منظره ببینید، هیچ چیز تیبیدابو (Tibidabo) وجود ندارد. تیبیدابو کوهی به ارتفاع 512 متر است که مشرف به بارسلون است. این شهر همچنین دارای تعدادی تپه کوچک است که محله هایی در اطراف آنها توسعه یافته است.

درون شهر
درون شهر

علاوه بر تپه های متعدد، تعدادی پارک نیز در بارسلونا وجود دارد. این پارک های طبیعی از نظر نوع گیاهان و جانوران به نمایش درآمده متفاوت هستند. اغلب دانشجویان از کشورهای مجاور برای انجام مطالعات میدانی به این تالاب ها می آیند. چند نمونه از پارک‌های بارسلونا پارک‌های طبیعی گاراف و مونتسرات هستند که سنگ‌های آهکی فراوان دارند، تالاب‌های دلتای ابرو، پارک آتشفشانی گاروتکسا، مونسنی با چشم‌اندازی پر از کوه‌های آلپ و وال د نوریا با توپوگرافی یخبندان دیدنی‌اش.

در مجموع، جغرافیای بارسلونا آن را به مکانی بسیار منحصربفرد تبدیل کرده است و مطمئناً توجه و قلب کسانی که از آن بازدید می کنند را به خود جلب می کند.

آب و هوا

بارسلونا که در شمال شرقی اسپانیا در سواحل ایبری قرار دارد، از آب و هوای مدیترانه‌ای برخوردار است، تابستان‌های گرم و زمستان‌های خنک‌تری دارد، اما دما یا آب و هوای شدید ندارد. این آن را به یک مقصد ایده آل در طول سال تبدیل می کند – اگرچه این خط ساحلی به دلیل آب و هوای طوفانی که در بعضی مواقع دارد، کوستا براوا نامیده می شود، بنابراین آب و هوا در بارسلونا کمتر از بقیه اسپانیا قابل پیش بینی است.

میانگین دمای روزانه در بارسلون در ماه جولای 29 درجه سانتیگراد است که به حداکثر 33 درجه سانتیگراد می رسد و به حداقل میانگین 24 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

فرودگاه

فرودگاه ال پرات بارسلونا تقریباً در 18 کیلومتری مرکز شهر بارسلون قرار دارد.

زمان انتقال با تاکسی از فرودگاه ال پرات بارسلون تا CCIB تقریباً 20 دقیقه است.

بانک ها و بورس

ساعات کار رسمی بانک ها در بارسلونا معمولا از 08:30 تا 14:00 دوشنبه تا جمعه است.

کارت های اعتباری

اکثر هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های بارسلون کارت های اعتباری اصلی را می پذیرند.

واحد پول

یورو

برق

منبع تغذیه در بارسلونا 220/380 ولت در فرکانس 50 مگاهرتز است. تمامی پریزها از استانداردهای اروپایی پیروی می کنند. برای استفاده از دوشاخه های آمریکایی باید از ترانسفورماتور 220 ولت همراه با دوشاخه آداپتور استفاده کرد.

ساعت خرید
مراکز خرید بارسلونا
مراکز خرید بارسلونا

فروشگاه ها معمولا از ساعت 09:00 تا 13:00 و از ساعت 15:00 تا 19:00 در روزهای کاری و از ساعت 09:00 تا 13:00 در روزهای شنبه باز هستند. همچنین تعدادی از مراکز خرید وجود دارد که معمولاً تا ساعت 22:00 تا 24:00 باز هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *