گری نویل می گوید گرت ساوتگیت باید تا یورو 2024 سرمربی انگلیس بماند

اظهارات گری نویل درباره گرت ساوتگیت را با هم بخوانیم.انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2-1 مغلوب فرانسه شد. گرت ساوتگیت، مدیر باشگاه، گفته است که قبل از تصمیم گیری در مورد آینده خود، مدتی طول خواهد کشید. قرارداد فعلی این بازیکن 51 ساله تا یورو 2024 اعتبار دارد و نویل می‌خواهد او برای مدت طولانی در ترکیب انگلیس بماند.

اظهارات گری نویل درباره گرت ساوتگیت

گری نویل می گوید گرت ساوتگیت باید به عنوان سرمربی انگلیس باقی بماند. و سپس توسط اتحادیه فوتبال برای کمک به شکل دادن به آینده بازی در این کشور حفظ شود.

انگلیس پس از باخت 2-1 مقابل فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی از جام جهانی کنار رفت و گرت ساوتگیت به روسای خود در اتحادیه فوتبال انگلیس گفته است که برای بررسی آینده خود به زمان نیاز دارد.

گرت ساوتگیت از سال 2016 در این نقش حضور داشته و انگلیس را به نیمه نهایی جام جهانی 2018 و همچنین فینال یورو 2020 هدایت می کند و نویل معتقد است که این بازیکن 51 ساله – که تا سال 2024 قرارداد دارد – باید در این تیم بماند.

“من در واقع امیدوارم که او به مدیریت باشگاه برنگردد. من به او نگاه می کنم و فکر می کنم هیچ انگلیسی زنده ای وجود ندارد که تجربه بیشتری در مسابقات بزرگ، مسابقات نوجوانان و بازی برای کشورش داشته باشد.”

او همه چیز را دیده است و من فکر می کنم باید در سیستم نگه داشته شود تا آینده را طراحی کند. او 10 سال است که آنجا بوده است، ما موفقیت های بزرگی با تیم های زنان، با تیم های جوان تر داشته ایم و فکر می کنم در تیم مردان موفقیت بسیار خوبی کسب کرده‌ام و من احساس می‌کنم که او در طول 10 سال این پیشرفت را در عملکرد و فرهنگ دیده است.

ساوت گیت باید سریع تصمیم بگیرد

با این حال، نویل فکر می‌کند که ساوت‌گیت باید سریع تصمیم بگیرد و اجازه ندهد همه چیز در سال جدید طولانی شود، زیرا انگلیس در ماه مارس در ناپل با ایتالیا در مقدماتی یورو 2024 بازی می‌کند.

گری نویل: “گرت مردی صادق و با صداقت عالی است که تصمیمی را می گیرد که برای او و اتحادیه فوتبال انگلیس مناسب است. به نظر من 18 ماه مناسب است و گرت این تورنمنت بعدی را انجام می دهد، شاید بدانم که برنامه جانشینی وجود دارد، برای من احساس خوبی داشته باشد”.

نویل درباره نمایش کلی انگلیس در جام جهانی در قطر گفت: “این یک هفت یا هفت و نیم بود. یک امتیاز خوب. یک امتیاز.” فکر می‌کنم ما همیشه می‌دانستیم که یک کورس برخوردی در راه است، به احتمال زیاد با فرانسه در یک چهارم نهایی، و این بازی‌ای بود که می‌توانستیم ببازیم.

همه کسانی که قبل از مسابقات فیلمنامه را خوانده بودند، مسیر انگلیس را می‌دانستند، مسیر فرانسه را می‌دانستند و می‌دانستند که ما با [آنتوان] گریزمان، [کیلن] امباپه و [کریم] بنزما یا [الیویه] ژیرو روبرو خواهیم بود.

گرت ساوتگیت باید به عنوان سرمربی انگلیس باقی بماند
گرت ساوتگیت باید به عنوان سرمربی انگلیس باقی بماند

ما می دانستیم که در یک بازی جهنمی و یک مبارزه جهنمی خواهیم بود، و آن بازی یک سکه نبود، فکر می کنم همیشه 60-40 فرانسه بود، آنها همیشه مورد علاقه بودند.

“ما بیرون رفتیم اما در بازی واقعاً خوب بازی کردیم و در آن مسابقه دو یا سه چیز به ضرر ما بود. پنالتی ها داده نشد، خطاها داده نشد، هری پنالتی را از دست داد، حتی اگر به او اعتماد داشتی. مانند آنچه در فوتبال اتفاق می افتد، این یک تجارت روزمره است.

من امروز خیلی متفاوت از چیزی که بلافاصله بعد از بازی انجام دادم احساس نمی‌کنم. این یکی از بهترین عملکردهایی بود که از یک تیم انگلیس در بازی مقابل یک تیم برتر در یک تورنمنت دیده‌ام.

می‌دانستم بازی‌ای بود که می‌توانستیم ببازیم و وقتی می‌توانست به راه ما برود، بابت آن عصبانی نخواهم شد.

“کسانی هستند که گوش می دهند، که می گویند، “باید کسی را داشته باشید که ما را از خط خارج کند، باید کسی را داشته باشید که ذهنیت برنده داشته باشد، باید مدیر را تغییر دهید.”

“من متوجه شدم، زیبا و فوق العاده به نظر می رسد، اما یادم می آید که در سال 1990 از شر بابی رابسون خلاص شدیم. به یاد دارم که در سال 1996 از شر تری ونبلز خلاص شدیم. بلافاصله بعد از آن مسابقات خوب پیش نرفت و من فکر می کنم گرت همینطور است. انجام یک کار بسیار خوب و یک تورنمنت دیگر برای من درست است.

“امیدوارم این تیم بتواند به هم بچسبد و پیشرفت کند. من فکر می کنم در این تورنمنت پیشرفت کرد. ما پیشروتر و مثبت تر در مسابقات بودیم و دوباره به سمت آن می رویم.”

“ایتالیا صعود نکرد، آلمان و بلژیک از گروه‌ها خارج نشدند، اسپانیا توسط مراکش حذف شد، برزیل با بازیکنانی که در اختیار دارد در یک چهارم نهایی حذف شدند. بنابراین، من این کار را نمی‌کنم.” زیاد خودمونو نکشیم

“ما باید آن را تجزیه و تحلیل کنیم و از خود انتقاد کنیم. و من فکر می کنم گرت باید در چند روز آینده بیرون بیاید و آن را بخواباند. “من می مانم” یا “من نیستم”، زیرا ما بازی هایی داریم مارس و من فکر نمی کنم ورود به سال جدید برای اتحادیه فوتبال انگلیس عادلانه باشد. زیرا آنها باید جانشینی پیدا کنند.

گرت مردی صادق و با صداقت عالی است.  تصمیمی را می گیرد که برای او و اتحادیه فوتبال انگلیس مناسب است. به نظر من 18 ماه درست است و گرت اگر این تورنمنت بعدی را انجام دهد. شاید با دانستن اینکه برنامه جانشینی در کار است، احساس می کنم. حق به من است.”

با این حال، نویل، با نگاهی بیشتر به این خط، قاطعانه معتقد است. که وقتی ساوتگیت بالاخره تصمیم گرفت آن را یک روز بنامد، جانشین او باید انگلیسی باشد نه کمک گرفتن از خارج.

آخرین اخبار و حواشی فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

Pooria
17 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *