پرواز بلند یوسف النصیری

یوسف النصیری نه تنها قهرمان مراکش، بلکه شاید قهرمان کل قاره ی سیاه است. گل او به پرتغال باعث شد مراکش به اولین تیم آفریقایی تاریخ تبدیل شود که به نیمه نهایی جام جهانی صعود می کند. گلی که رکورد رونالدو را هم شکست.

خروج اشتباه دیوگو کاستا دروازه‌بان پرتغال و ناتوانی لوییز دیاز، فرصت عالی برای یوسف النصیری فراهم کرد. مهاجم سویا در آسمان دوحه به پرواز درآمد و با زمان سنجی دقیق، توپ را به تور دروازه‌ی پرتغال رساند.

پرش النصیری از هر نظر تاریخی بود. همانطور که beIN SPORTS در حساب توییتر خود گزارش داد، این مهاجم مراکش گلش را از ارتفاع 2.78 متری زمین به ثمر رسانده است.

به این ترتیب یوسف النصیری از ضربه سر کریستیانو رونالدو مقابل سمپدوریا در ارتفاع تقریبا 2.5 متری، در زمانی که او برای یوونتوس بازی می کرد، از ارتفاع بالاتری گلزنی کرد.

این مهاجم پس از بازی گفت: همه‌ی ما بسیار خوشحالیم. این پیروزی باعث افتخار تیم و ملت ما بود.
“از هم تیمی هایم و هواداران کمال تشکر را دارم. بعد از اینکه در سال 2018 نتوانستم به تیمم کمک کنم، این بار به هم تیمی هایم گفتم که اسپانیا و پرتغال را شکست می‌دهیم.”

یک شب عالی برای یوسف النصیری و بد برای کریستیانو رونالدو

یوسف النصیری که فصل خوبی را در سویا سپری نمی کند، پیش از این دو گل در این جام جهانی به ثمر رسانده است که گل آخرش، شاید مهم ترین گل تاریخ کشورش باشد.

نکته‌ی جالب این است که در زمان شکسته شدن این رکورد، خود رونالدو هم آنجا کنار زمین حضور داشت.

بخاطر درخشش گونسالو راموس که در مرحله ی قبل مقابل سوئیس هتریک کرده بود، فرناندو سانتوس این بار هم رونالدو را نیمکت نشین کرده بود.
رونالدو بعد از 51 دقیقه و در حالی که پرتغال با نتیجه یک بر صفر عقب بود به زمین آمد؛ اما نتوانست روی روند بازی تاثیر بگذارد و اکنون به نظر می‌رسد که دیگر نتواند به رویایی قهرمانی در جام جهانی فکر کند.

آخرین اخبار و حواشی جام جهانی 2022 را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *