بازیکنان برتر جام جهانی

بازیکنان برتر جام جهانی را بشناسیم. ما در این خبر به دوازده ستاره های کنونی و گذشته تیم های برتر جام جهانی 2022 قطر میپردازیم. ستارگانی که در تاریخ این چهار کشور میدرخشند.

آرژانتین | لیونل مسی بازیکن برتر  جام جهانی قطر 2022

 

مسی
مسی ستاره تیم ملی آرژانتین

لیونل مسی جز بازیکنان برتر جام جهانی  است. او در بیست و چهارم ژوئن در سال 1987 در شهر روزاریو آرژانتین، چشم به جهان گشود. اصالت پدر و مادر مسی ایتالیایی است. لیونل مسی فوتبال خود را در سن 5 سالگی در گراندولی به مربیگری پدرش آغاز کرد. در سال 1995 در سن 8 سالگی به تیم نیولز اولد بویز آرژانتین پیوست.

مسی، در سن 11 سالگی در سال 1998 به تیم جوانان بارسلونا ملحق شد و در سال 2004 به تیم اصلی راه پیدا کرد. در همین سال برای اولین بار مسی برای تیم زیر 20 ساله های آرژانتین مقابل پاراگوئه به میدان رفت و با این تیم به عنوان قهرمانی جوانان جهان دست پیدا کرد. لیونل مسی پس از 23 سال حضور درخشان و بی نظیر از بارسلونا به تیم بزرگ پاری سن ژرمن فرانسه پیوست.

سال 2005 مسی به تیم اصلی آرژانتین دعوت شد. او در سال 2016 از تیم ملی خداحافظی کرد اما بعد از اصرار هواداران و رییس جمهور، مسی مجدد به تیم ملی کشورش بازگشت. لیونل مسی، 7 مرتبه توپ طلا و 7 مرتبه کفش طلا فوتبال را از آن خود کرده است در دوران ورزشی در تیم های بارسلونا و پاری سن ژرمن.

و اما حالا لیونل مسی به همراه تیم ملی کشورش در جام جهانی 2022 قطر به مرحله پایانی جام راه پیدا کرده است و باید دید این فوق ستاره بی چون و چرای دنیای فوتبال در سن 35 سالگی می تواند جام قهرمانی جهان را بالای سر ببرد یا خیر.

حتما بخوانید: زندگی نامه لیونل مسی | همه چیز در مورد بهترین بازیکن جهان

انزوفرناندز  در جام جهانی قطر

انزو-فرناندز
انزو فرناندز ستاره تیم ملی آرژانتین

انزو فرناندز، در هفدهم ژانویه در سال 2001 در شهر سن مارتین آرژانتین، چشم به جهان گشود. او در خانواده ای معمولی و متواضع بزرگ شد. انزو، در آکادمی ورزشی شهر سن مارتین شروع به فعالیت کرد و در سال 2006 در سن 5 سالگی به باشگاه ریورپلاته آرژانتین ملحق شد و درسال 2019 برای این تیم نخستین بازی خود را انجام داد.

انزو، در جولای 2020 پس از 13 سال در ریور به باشگاه مطرح بنفیکا پرتغال پیوست. فرناندز، سابقه حضور در تیم های پایه آرژانتین را در کارنامه فوتبالی خود دارد. در نوامبر 2021 از طرف مربی تیم ملی به تیم اصلی کشورش دعوت شد برای مقدماتی جام جهانی 2022 به میزبانی قطر.

انزو فرناندز، به دلیل درخشش در مقدماتی جام جهانی در لیست اخر تیم ملی ثبت شد و با بازی های خوب در مرحله گروهی جام جهانی در ترکیب فیکس تیم آرژانتین حضور داشت و اما حالا در کنار اسطوره فوتبال لیونل مسی با تیم کشورش به مرحله پایانی رقابت ها رسیده اند.

حتما بخوانید: همه چیز در مورد انزو فرناندز ستاره نوظهور تیم ملی آرژانتین

دیگو مارادونا در جام جهانی

دیگو آرماندو مارادونا
دیگو آرماندو مارادونا فقید

دیگو آرماندو مارادونا، در سی ام اکتبر در سال 1960 در شهر بوینس آیرس آرژانتین، چشم به جهان گشود. مارادونا یکی از مستعد ترین بازیکنان تاریخ بود و در خانواده ای فقیر و پر جمعیت بزرگ شده بود. او، فوتبال خود را در آکادمی باشگاه آرجنتینوس جونیورز آرژانتین آغاز کرد، و در سن 15 سالگی به تیم اصلی باشگاه ملحق شد.

وی در حالی که 17 سال سن داشت به تیم ملی آرژانتین دعوت شد. مارادونا برای تیم ملی کشورش 91 گل ثمر رساند. او به تیم بوکاجونیورز رفت و با عملکرد فوق العاده و نمایشبی نظیر توجه مدیران بارسلونا اسپانیا را به خود جلب کرد. دیگو، در بارسلونا به مقام قهرمانی جام حذفی اسپانیا رسید.

در سال 1986 دیگو مارادونا تیم ملی کشورش آرژانتین را در جام جهانی به مقام قهرمانی رساند با درخشش و نمایش بی نظیر خود در رقابت ها. مارادونا، پس از بارسلونا به تیم مطرح ناپولی ایتالیا پیوست. و در سال های 1987 و 1989 این تیم را به مقام قهرمانی لیگ سری آ رساند و در سال 1990 نیز با این تیم به مقام اول جام یوفا دست یافت.

مارادونا، پس از دوران موفق در بازی فوتبال حرفه ای خود به سمت مربیگری رفت و در این حیطه هم موفقیت های خوبی داشت. دیگو آرماندو مارادونا، پس از دو هفته بیماری خونریزی مغزی بر اثر ایست و حمله قلبی در 25 نوامبر 2020 دار فانی را وداع گفت.

حتما بخوانید: دیگو مارادونا | ناگفته های زندگی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال

فرانسه| کیلیان امباپه در جام جهانی قطر

کیلیان امباپه
کیلیان امباپه در لباس پاری سن ژرمن

کیلیان امباپه نیز بازیکنان برتر جام جهانی است. او در بیست دسامبر در سال 1998 در شهر پاریس فرانسه چشم به جهان گشود. پدر او اصالت کامرونی دارد و مادرش اهل الجزایر است. به گفته خودش الگوی فوتبالی اش کریستیانو رونالدو و زین الدین زیدان است. امباپه، در خانواده ای ورزشی بزرگ شد.

کیلیان امباپه، در سن 16 سالگی در سال 2014 به تیم باشگاهی موناکو فرانسه پیوست. و اولین بازی خود را در سال 2015 برای تیم بازی کرد. در سال 2016 اولین گل رسمی خود را برای تیم موناکو به ثمر رساند. در سن 18 سالگی، به جوان ترین بازیکن تیم موناکو تبدیل شد.

امباپه، در 4 سال حضورش در تیم موناکو 41 بار به میدان رفت و 16 گل به ثمر رساند و همین درخشش باعث شد تا مدیران باشگاه بزرگ فوتبال فرانسه پاری سن ژرمن تصمیم بر خرید او کنند و با قراردادی به ارزش 180 میلیون یورو در سال 2018 او را به خدمت گرفتند تا این انتقال به دومین انتقال گران تاریخ فوتبال تبدیل شود.

کیلیان امباپه، سال 2017 به تیم ملی فرانسه دعوت شد و در سال 2018 با تیم ملی قهرمان جهان شد. اما حالا در جام جهانی 2022 قطر به همراه تیم کشورش به مرحله نیمه نهایی رسیدند.

حتما بخوانید: زندگی نامه کیلیان امباپه | مهاجم تیم ملی فرانسه و پاری سن ژرمن

هوگو لوریس در جام جهانی قطر

هوگو لوریس
هوگو لوریس در لباس تاتنهام

هوگو لوریس، در بیست و ششم دسامبر سال 1986 در محله ای شیک در شهر نیس فرانسه، چشم به جهان گشود. او در خانواده ای فوق العاده ثروتمند بزرگ شد، پدرش بانکدار و مادرش وکیل بود. هوگو لوریس، خانواده اش علاقه زیادی به ورزش تنیس داشتند و به مرور زمان علاقه وی به سوی فوتبال کشیده شد.

هوگو، در سن 10 سالگی فوتبال خود را از آکادمی نیس فرانسه آغاز کرد. بعد از فوت مادرش به لیون فرانسه پیوست. بالاخره در سال 2012 با تاتنهام انگلیس قرارداد امضا کرد و در سال 2019 با این تیم به مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید.

سال 2014 به عنوان کاپیتان اول تیم ملی فرانسه برگزیده شد. با تیم ملی فرانسه در جام جهانی 2018 به مقام قهرمانی رسید. اما حالا با تیم ملی فرانسه در جام جهانی 2022 قطر به مرحله نیمه نهایی رسیده است و باید دید برای دومین دوره متوالی می تواند همراه تیم کشورش قهرمان شود.

حتما بخوانید: هوگو لوریس دروازه بان تاتنهام و تیم ملی فرانسه | کامل ترین معرفی

زین الدین زیدان در جام جهانی

زین الدین زیدان
زیدان در لباس رئال مادرید به عنوان بازی کن

زین الدین زیدان، در بیست و سوم ژوئن در سال 1972 در شهر مارسی فرانسه، چشم به جهان گشود. پدر و مادر او اهل کشور الجزایر بودند و زیزو پنجمین فرزند خانواده است. زیزو در خانواده ای معمولی بزرگ شده است.

زیدان، فوتبال خود را از خیابان های شهر شروع کرد و به آکادمی کن رفت و در سن 20 سالگی به تیم مطرح فرانسوی بوردو پیوست. او در 4 سال حضورش در این باشگاه 157 بار به میدان رفت و 32 گل ثمر رساند. زیدان، در سال 1996 با تیم یونتوس ایتالیا قرارداد امضا کرد.

در 5 سال حضور خود در یووه 151 بازی انجام داد و 24 گل به ثمر رساند. در سال 2001 با انتقالی به ارزش 74 میلیون یورو از یوونتوس به تیم رئال مادرید اسپانیا پیوست. زیزو، در سال 1994 به تیم ملی فرانسه دعوت شد و سال 1998 در جام جهانی به همراه تیم کشورش به مقام نخست دست یافت.

زین الدین زیدان، در سال 2006 پس از ناکامی در فینال جام جهانی مقابل تیم ملی ایتالیا از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. اما بعد از 10 سال دوری به دنیای مربیگری برگشت و بر روی نیمکت رئال نشست.

حتما بخوانید: زین الدین زیدان | بیوگرافی+ زندگی شخصی و حرفه ای و …

اولیویه ژیرو در جام جهانی قطر

اولیویه ژیرود
ژیرود در لباس تیم میلان

اولیویه ژیرو جز بازیکنان برتر جام جهانی  است. او در سی سپتامبر در سال 1986 در شهر شامبری فرانسه، چشم به جهان گشود. اولیویه، یک برادر بزرگتر به نام رومن دارد که فوتبالیست حرفه ای در لیگ فرانسه است. او در سن 13 سالگی در آکادمی فوتبال شهرش فوتبال را شروع کرد سپس بعد از 6 ماه به تیم گرونوبل فرانسه رفت.

در سال 2007 به صورت قرضی به تیم ایسترو پیوست و بعد از 3 سال با قراردادی 2 میلیون یورویی به باشگاه مطرح مون پلیه پیوست و در سال 2011 با این تیم قهرمان لیگ فرانسه شد و عنوان آقای گلی را به نام خودش ثبت کرد. در سال 2012 اولیویه با قراردادی 12.4 میلیون یورویی به تیم مطرح آرسنال انگلیس پیوست.

در 6 سال حضورش در تیم آرسنال 253 بار به میدان رفت و 105 گل به ثمر رساند. بعد از پایان قرارداد با آرسنال به مدت 18 ماه به باشگاه چلسی انگلیس پیوست. ژیرو، بعد از حضوری نه چندان موفق در چلسی به تیم میلان ایتالیا پیوست و اکنون بازی زیبایی به نمایش گذاشته است.

ژیرو، از سال 2001 در تیم های پایه فرانسه حضور داشت و در سال 2011 اولین بازی رسمی ملی خود را انجام داد. اولیویه ژیرو، در سال 2018 با تیم ملی فرانسه قهرمان جهان شد. تا به اکنون 153 بار پیراهن ملی را به تن کرده است و 54 گل به ثمر رسانده است و نام خود را به عنوان برترین گلزن تاریخ ملی فرانسه به ثبت رسانده است. وی، اکنون در جام جهانی 2022 قطر به همراه تیم ملی فرانسه در مرحله نیمه نهایی جام قرار دارد و با 4 گل برترین گلزن حال حاضر این رقابت ها است.

حتما بخوانید: ژیرو ماشین کارتینگ فرانسوی

کرواسی| لوکا مودریچ در جام جهانی قطر

لوکا مودریچ
لوکا مودریچ در لباس تیم کرواسی

لوکا مودریچ، در نهم سپتامبر در سال 1985 در شهر زادار کرواسی، چشم به جهان گشود. پدرش ارتشی و مادرش خیاط بود. لوکا، در سال 2000 به آکادمی دینامو پیوست و پس از 3 سال در تیم زیرینیسکی بازی کرد. با اینکه 18 سال سن داشت به در تیم موستار به عنوان بهترین بازیکن لیگ بوسنی هرزگوین انتخاب شد و به دینامو بازگشت.

با قراردادی 10 ساله به تیم اینتر زاپارسیچ ملحق شد. در سال 2006 مجدد به دینامو برگشت و با این تیم در لیگ کرواسی به 3 قهرمانی لیگ و 2 جام حذفی و 1 سوپر کاپ برنده شد. او مدتی بعد از درخشش در دینامو به تیم ملی کرواسی دعوت شد. در یورو 2008 خود را به عنوان بازیکن آینده دار مطرح کرد.

لوکا مودریچ، به دلیل درخشش در یورو، توجه چندین باشگاه مطرح اروپایی را به خود جلب کرد و نهایت در همان سال با قراردادی به ارزش 21 میلیون یورو به تاتنهام انگلیس پیوست تا لقب گران ترین انتقال کشورش را بگیرد.

در سال 2013 با عقد قراردادی به مبلغ 30 میلیون پوند به باشگاه بزرگ رئال مادرید اسپانیا پیوست. در همان سال اول حضورش در رئال نام خود را در تیم برتر سال اروپا ثبت کرد. لوکا، به همراه تیم ملی کشورش در جام جهانی 2018 روسیه به مقام نایب قهرمانی رسید و امسال در جام جهانی 2022 قطر با تیم ملی کرواسی به مرحله حذفی رسیدند و در نیمه نهایی مقابل مسی و یارانش باختند و حذف شدند.

حتما بخوانید: لوکا مودریچ | از چوپانی تا تیم ملی کرواسی!

ایوان راکیتیچ در جام جهانی

 

ایوان راکیتیچ
ایوان راکیتیچ در لباس تیم کرواسی

ایوان راکیتیچ یکی از بازیکنان برتر جام جهانی  است او در دهم مارس در سال 1988 در شهر رنفلدان سوئیس، چشم به جهان گشود. پدر او فوتبالیست و مادرش خانه دار بوده است. راکیتیچ، فعالیت فوتبالی خود را از سن 4 سالگی در تیم شهر مولهین بام ریبورگ آغاز کرد. و در سال های 1992 تا 1995 در این آکادمی حضور داشت.

او، وقتی 7 ساله بود به تیم بازل سوئیس پیوست و در سال 2005 در سن 17 سالگی به تیم بزرگسالان بازل رسید و تا سال 2007 در این ماند و 11 بازی به میدان رفت و 33 گل زد و به عنوان برترین بازیکن جوان لیگ سوئیس انتخاب شد. این دستاورد ایوان باعث شد تا چند باشگاه مطرح اروپایی او را زیر نظر بگیرند تا در نهایت به باشگاه شالکه آلمان بپیوندد.

ایوان راکیتیچ، پس از 4 سال حضور در شالکه در سال 2011 به تیم سویا اسپانیا پیوست و در این تیم 3 سال بازی کرد و به بازوبند کاپیتانی هم رسید. ایوان در سال 2014 با مبلغ 18 میلیون یورو به مدت 5 سال به بارسلونا اسپانیا پیوست. راکیتیچ، در سال های 2015 و 2016 و 2018 و 2019 با این تیم قهرمان لالیگا شد.

سال 2006 به تیم ملی سوئیس رفت اما به دلیل مسائل نژاد پرستانه به تیم ملی کرواسی دعوت شد و در تیم های پایه بازی کرد. در سال 2018 در جام جهانی روسیه در ترکیب فیکس تیم ملی کرواسی حضوری موفق داشت و توانست با این تیم نایب قهرمان شود. اما در دوره بعد جام جهانی در قطر او حضور نداشت و دعوت نشد.

حتما بخوانید: همه چیز در مورد ایوان راکیتیچ | بازیکن سابق تیم ملی کرواسی

مراکش | یاسین بونو در جام جهانی قطر

یاسین بونو
یاسین بونو در لباس تیم مراکش

یاسین بونو از جمله بازیکنان برتر جام جهانی شناخته شد. در یکم آوریل در سال 1991 در شهر مونترال کانادا، چشم به جهان گشود. و در یک خانواده با اصالت مراکشی بزرگ شده است. فوتبال را از سن 8 سالگی در تیم ویداد کازابلانکا آغاز کرد و 11 سال در این تیم حضور داشت. در این دوران طولانی 1 بار قهرمان لیگ مراکش شد و 1 بار به فینال لیگ قهرمانان آفریقا راه پیدا کرد.

یاسین بونو، در سال 2012 مورد توجه استعدادیاب های باشگاه مطرح اتلتیکو قرار گرفت و به تیم دوم این باشگاه اسپانیایی ملحق شد. سال 2014 به اصلی رسید و تا 2016 در این تیم حضور داشت. یاسین، در سال 2016 با تیم خیرونا قرارداد بست و تا 2019 حضوری موفق داشت.

بونو، سال 2019 به صورت قرضی به سویا اسپانیا پیوست و بعد از عملکرد خوب، مدیران این تیم قراردادش را دائمی و رسمی کردند. هم اکنون گلر این تیم است و 1 بار قهرمان لیگ اروپا شده است و سنگربان اول تیم ملی مراکش در رقابت های جام جهانی قطر در مرحله نیمه نهایی 2022 است.

حتما بخوانید: همه چیز در مورد یاسین بونو | دروازه بان تیم ملی مراکش و تیم سویا اسپانیا

حکیم زیاش در جام جهانی قطر

حکیم زیاش
حکیم زیاش در تیم چلسی

حکیم زیاش از جمله بازیکنان برتر جام جهانی  می باشد. او در نوزدهم مارس در سال 1993 در شهر درونتن هلند، چشم به جهان گشود. مادرش اهل مراکش و پدرش اهل هلند است. ورزش فوتبال را با برادرش در کوچه و خیابان شروع کرد و در سن 8 سالگی به آکادمی رئال درون تن هلند رفت و تا سال 2004 در این تیم حضور داشت.

در سال 2007 در سن 14 سالگی به تیم آکادمی هیرنفین رفت و در سال 2012 در سن 19 سالگی به تیم اصلی این باشگاه راه پیدا کرد. حکیم، سال 2014 با قراردادی 3 ساله به ارزش 3.5 میلیون یورو به مطرح توئنته هلند پیوست. بازی های درخشان او در توئنته باعث شد مدیران باشگاه آژاکس دست به خریدش بزنند در سال 2016 با قراردادی 5 ساله به مبلغ 11 میلیون یورو.

زیاش، در سال 2015 ترجیح داد به جای تیم ملی هلند در تیم ملی مراکش توپ بزند. و تا به حال برای تیم ملی مراکش 112 بار بازی کرده و 38 گل زده است. در سن 27 سالگی با عقد امضا قراردادی به ارزش 40 میلیون یورو به مدت 5 سال به تیم چلسی انگلیس پیوست و اکنون هافبک فیکس شماره 22 این تیم است.

اما حالا در جام جهانی 2022 قطر با تیم ملی مراکش به نیمه نهایی جام صعود کرده است.

حتما بخوانید: بیوگرافی حکیم زیاش | همه چیز در مورد هافبک تیم ملی مراکش

یوسف النصیری در جام جهانی قطر

یوسف النصیری
یوسف النصیری در لباس رسمی

یوسف النصیری از دیگر بازیکنان برتر جام جهانی  به حساب می آید. او در یکم ژوئن در سال 1997 در شهر فاس مراکش، چشم به جهان گشود. او در خانواده ای متوسط و پدری فوتبالی بزرگ شد. یوسف، در خیابان های شهر به همراه برادر بزرگتر خود مشغول به بازی بود. النصیری، بخاطر درخشش در بازی های مراسم جنبش ملی با کمک پادشاه این کشور با مبلغ 125.000 یورو به مالاگا اسپانیا رفت و از رده نوجوانان شروع به بازی کرد و در 49 بازی برای این تیم 43 گل به ثمر رساند.

النصیری پس از مالاگا به تیم لگانس پیوست و با مبلغی 25 میلیون یورویی به تیم مطرح سویا اسپانیا پیوست. یوسف کمک کرد تا سویا مقام چهارم لالیگا و مقام قهرمانی لیگ اروپا را تیمش بدست آورد.

یوسف النصیری، به دلیل درخشش در لگانس و سویا به تیم ملی مراکش دعوت شد و در ترکیب فیکس تیم ملی قرار گرفت و بازی های درخشان در جام جهانی 2022 قطر با این تیم به نیمه نهایی رسید ولی در مقابل تیم ملی فرانسه قهرمان دوره قبل شکست خوردند و حذف شدند.

حتما بخوانید: همه چیز در مورد یوسف النصیری بازیکن سویا و تیم ملی مراکش

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین بازیکنان جام جهانی قطر چه کسانی بودند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “ما در این مقاله بهترین بازیکنان جام جهانی قطر را به همراه ناگفته های و زندگی نامه این فوتبالیست ها منتشر کرده ایم.حتما بخوانید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بیشترین گلزنان جام جهانی قطر چه کسانی بودند؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بیشترین گلزنان جام جهانی قط به همراه جام جهانی های سابق را ما در این مقاله به طور کامل آورده ایم.”
}
}]
}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *