بازی لیدز یونایتد و کاردیف سیتی

خلاصه بازی لیدز یونایتد و کاردیف سیتی را با هم مرور می کنیم. لیدز با دو گل عقب نشینی می کند تا بازی دوباره مقابل کاردیف را به دست آورد. میزبان با ضربه های فیلوژن و شی اوجو به برتری دو گل رسید. رودریگو ساب قبل از دریافت پنالتی، لیدز را به بازی برگرداند. سانی پرکینز دیرتر ظاهر می شود.

خلاصه بازی لیدز یونایتد و کاردیف سیتی

لیدز از ترس دور سوم جام حذفی جان سالم به در برد، زیرا سانی پرکینز با گل تساوی در وقت توقف، تساوی 2-2 مقابل کاردیف سیتی 10 نفره را تضمین کرد.

به نظر می رسید کاردیف پس از گل های نیمه اول جدن فیلوژن و شی اوجو ، بدبختی بیشتری را در دور سوم جام حذفی به لیدز تحمیل کرده است.

اما رودریگو با یک ضربه سر از فاصله نزدیک اختلاف را کاهش داد و پس از اینکه بازیکن تعویضی اسپانیایی از روی نقطه پنالتی محروم شد و کاردیف جوئل باگان را با کارت قرمز از دست داد، پرکینز، ملی پوش زیر 19 سال انگلیس، سه دقیقه بعد از پایان وقت پایانی از فاصله نزدیک به خانه رفت.

چگونه لیدز برای به دست آوردن یک پخش مجدد مبارزه کرد

این تساوی خاطرات پیروزی معروف کاردیف در دور سوم را در سال 2002 تداعی کرد. زمانی که لیدز دیوید اولری در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت.

کاردیف در آن زمان در رده سوم قرار داشت. اما نینیان پارک دیوانه وار شاهد برنده دیرهنگام اسکات یانگ بود. که یکی از ناراحتی های بزرگ رقابت را به ارمغان آورد.

مدافع سابق یانگ در میان میهمانانی بود. که برای آن روز دعوت شده بود، زیرا حدود 6500 لیدی پشت یکی از گل‌های ورزشگاه شهر کاردیف را پر کردند تا جو فوق‌العاده‌ای ایجاد کنند.

لیدز با دو گل عقب نشینی می کند
لیدز با دو گل عقب نشینی می کند

کاردیف که کمترین گلزنان چمپیونشیپ با 20 گل در 26 بازی است. در نزدیک به 6 ساعت بازی فوتبال دروازه ای را به ثمر نرسانده بود. اما خشکسالی گل آنها در دقیقه 24 پایان یافت. زمانی که مارک هریس پشت پاسکال استرویژک چرت زده شکست خورد تا جوئل روبلز را که در حال پیشروی بود نجات دهد. توپ به ایزاک دیویس رسید و اگرچه تلاش او مهار شد، اما به فیلوژن رسید که از شش یارد اشتباه نکرد.

کاردیف هفت دقیقه بعد درست بعد از نیم ساعت اختلاف امتیاز خود را دو برابر کرد.

کاردیف امتیاز خود را دو برابر کرد.

این بار اوجو از پاس شناور اندی رینومهوتا بدون مراقبت رها شد و روبلز دوباره با یک ضربه خوب به سقف تور شکست خورد.

نشانه‌های ناامیدی فزاینده لیدز آشکار شد. و ویلفرد گنونتو برای شبیه‌سازی کارت زرد گرفت. قبل از اینکه بازیکن جوان ایتالیایی با یک ضربه سر بی‌هدف از هدف خارج شود.

این حرکت تقریباً فوراً نتیجه داد زیرا استروییک به بیرون رفت و زمانی که گلزنی راحت تر به نظر می رسید.

اما لیدز پس از 65 دقیقه اختلاف را به نصف رساند. رودریگو با ضربه سر کوتاه سام گرین وود با ضربه سر از فاصله نزدیک روبرو شد. که جک آلنویک دست محکمی به آن زد، اما نتوانست از آن جلوگیری کند.

کاردیف امتیاز خود را دو برابر کرد.

لیدز در نیمه کاردیف اردو زد و در 10 دقیقه مانده به پایان زمانی که باگان شیرجه زد و ضربه محکم جونیور فیرپو را در اطراف یک تیرک به پایان رساند، یک ضربه نقطه ای به دست آورد.

آلنویک به درستی حدس زد تا ضربه رودریگو را از بین ببرد و امیدهای کاردیف برای قهرمانی در لیگ برتر را دوباره زنده کند.

با این حال، تیم میهمان به فشار آوردن ادامه داد. و لیدز مجبور به تکرار در اعماق وقت های تلف شده شد. زمانی که پرکینز 18 ساله، که تنها 8 دقیقه در زمین حضور داشت. در مقابل آلنویک قرار گرفت تا ضربه جونیور فیرپو را به خانه بزند.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

Pooria
8 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *