مراکش، کرواسی جدالی برای سومی 

بازی مراکش و کرواسی در جام جهانی قطر. طبق گزارش ورزشی- در چارچوب رقابت های جام جهانی یکی مانده به آخرین بازی یا به اصطلاح شصت و سومین بازی بین دو تیم مراکش و کرواسی انجام خواهد شد.

از یک سو کرواسی قدرتمند نتوانست حریف آرژانتینی شود که برای قهرمان بسیار همدل بودند. و از سمت دیگر مراکشی ها نتوانستند به شگفتی سازی خویش در رقابت ها ادامه دهند و با شکست 2 بر 0 مقابل خروس ها از صعود به فینال بزرگترین رویداد جهان باز ماندند.

مراکشی ها اگر به دنبال این هستند برای همیشه نام نیکو از خود در جام های جهانی به یاد گذارند. باید تلاششان را برای کسب مقام سومی انجام دهند.

از طرفی کروات ها هم به گفته زلاتکو دالیچ، نسبت به مقام سومی بیخیال نیستند و به دنبال آن هستند تا با کسب این عنوان، وداع آبرو مندانه و شیرینی با جام جهانی 2022 قطر داشته باشند.

مصاحبه زلاتکو دالیچ قبل از بازی مراکش و کرواسی

در مصاحبه قبل از بازی زلاتکو دالیچ اینچنین گفت: تمرکز ما روی مسابقه با مراکش خواهد بود و ما به آن دیدار به چشم یک فینال نگاه خواهیم کرد.

وی درباره اینکه مودریج به بازی های ملی ادامه خواهد داد یا خیر گفت: من در این باره اطلاعی ندارم و ما فقط بر روی عملکردمان برای بازی فردا تمرکز خواهیم داشت اما خداحافظی او دردناک خواهد بود.

و از سوی دیگر ولید رگراگی که بعد از باخت مقابل فرانسه اعلام کرده بود برای دیدار رده بندی از بازیکنانی که کمتر بازی کرده اند، قصد دارد دارد استفاده کند، در مصاحبه پیش از بازی اینچنین گفت:

از اینکه نتوانستیم به فینال رقابت ها صعود کنیم ناراحت و عصبانی هستم.

ما شایستگی این را داشتیم بیش از این ناممان را جاودانه کنیم.

این اتفاق بی نظیری است، مراکش در کل تاریخ جام های جهانی کلا 6 بازی انجام داده بود، اما در این دوره از رقابت ها به تنهایی 7 بازی انجام می دهد!

این دیدار با دیدار دور گروهی متفاوت خواهد بود، در آن دیدار هر دو تیم که بازی اولشان بود بیشتر در پی شکست نخوردن و یک شروع خوب بودند اما در این دیدار دو تیم برای یک سر انجام خوب از جام جهانی به میدان خواهند رفت تا نام خوبی را از خود در تاریه ثبت کنند.

کروات ها تا بحال سک بار در جام جهانی 1998 فرانسه به مقام سومی رقابت ها رسیده اند و یکبار هم در جام جهانی 2018 به مقام دومی رسیده اند و حالا در پی دومین کسب مقام سومی می باشند.

مراکشی ها هم که تا بحال به مسابقات نیمه نهایی نرسیده بودند و برای دیدار با کروات ها انگیزه زیادی خواهند داشت تا موفق به کسب پیروزی در دیدار رده بندی شوند.

آخرین اخبار و حواشی جام جهانی 2022 را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
18 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *