بد ترین مصدومیت های فوتبالی

 

همیشه مصدومیت جزئی از فوتبال بوده است.

خیلی از مصدومیت ها باعث شده اند اتفاقات فوتبالی گستره بیشتری پیدا کنند.

مثلا مصدومیت وین رونی در فصل 2015-2016 باعث شد مربی وقت منچستر یونایتد به راشفور جوان فرصت بازی دهد و مارکوس راشفورد با درخشش در آن برهه نام خودش را به عنوان استعداد جدید جهان معرفی کرد.

مصدومیت های زیادی و عجیب غریب متفاوتی در فوتبال بوده است که خیلی از آنها دلخراش و برخی غمناک و پایان دهنده به حیات فوتبالی فوتبالیست ها بوده است.

 

آسیب دیدگی جزیی از فوتبال است و بازیکنان در جریان یک بازی ممکن است به شکل های مختلفی مصدوم شوند. برخی از این آسیب دیدگی ها شدید هستند و موجب ترس و وحشت دیگر بازیکنان، کادر فنی، تماشاگران و ببیندگان تلویزیونی می شوند. در یک سال اخیر آسیب دیدگی های دور از انتظاری در زمین مسابقه دیده شد به شکلی که برخی از  آن ها روی آینده بازیکن هم تاثیر گذاشت.

 

در جریان بازی بین دورتموند و بایرن مونیخ در نیمه دوم این بازی، اوپامکانو و بازیکن آلمانی برای ضربه به توپ به هوا برخاستند اما مدافع بایرن به سر برندت ضربه زد. این اتفاق موجب شد هر دو بازیکن به زمین بیفتند و داور بازی را متوقف کند. اوپامکانو مشکل خاصی نداشت اما برندت برای لحظاتی هوشیاری اش را از دست داد. زمانی که بازیکن آلمانی بهوش آمد او را با برانکارد از زمین بیرون بردند تا ادامه مداوا در بیمارستان انجام بگیرد. به هر حال این نمونه ای از یک مصدومیت دردناک بوده است.

 

نوامبر سال ۲۰۲۰ ولورهمپتون به مصاف آرسنال رفت و تنها پنج دقیقه از بازی گذشته بود که آن اتفاق ترسناک رخ داد. داوید لوییس ناخواسته به سر مهاجم مکزیکی ضربه زد. بازیکن برزیلی با سر بانداژ شده توانست به بازی اش ادامه دهد اما خیمنس هوشیاری اش را از دست داده بود و خونریزی داشت. جمجمه خیمنس شکسته بود! پزشکان ابتدا ماسک اکسیژن بر دهان بازیکن ولور گذاشتند و سپس خونریزی اش را متوقف کردند. خیمنس به بیمارستان انتقال داده شد و در آنجا درمانش ادامه یافت. بازیکن مکزیکی پس از ۹ ماه توانست به میادین بازگردد البته با یک محافظ سر که تا پایان دوران بازی اش همیشه همراهش خواهد بود.

خیمینز در این باره گفت: پزشکان به من گفتند که خوش شانس بوده ام که الان زنده هستم!

 

هفدهم اکتبر ۲۰۲۱ یکی از بدترین روزهای فوتبالی توماس سوچک بود. بازیکن وستهام در دیدار برابر اورتون ممکن بود چشمانش را از دست بدهد. در یکی از صحنه های بازی سوچک برای توپ‌گیری تکل زد اما به شکل کاملا تصادفی کفش سالومون روندون با صورتش برخورد کرد. بر اثر این حادثه صورت بازیکن اهل چک پر از خون شد. بریدگی های عمیقی بالا و پایین چشمان و بینی اش ایجاد شد و همچین پارگی در لبش به وجود آمد. او قادر به ادامه بازی نبود و تعویض شد. سوچک برای درمان صورتش به جراحی پلاستیک نیاز پیدا کرد. با این حال چهار روز بعد در میادین حاضر شد و برابر خنک در لیگ اروپا بازی کرد.

این ها تنها نمونه ای از اتفاقات ترسناک فوتبالی بوده اند!

sajjad
6 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *