ریچارلیسون با دو گلی که امشب به ثمر رساند، آغاز پویش جام جهانی برای برزیل را با برد در برابر صربستان آغاز کرد. این سه امتیاز، برزیل را بالاتر از سوئیسی که ساعتی قبل تر، یک بر صفر کامرون را شکست داده بود، در صدر جدول گروه G قرار داد.

هرچند صربستان حدود یک ساعت در برابر تیم رنک 1 دنیا مقاومت کرد، اما مهاجم تاتنهام پس از اینکه شوت وینیسیوس توسط میلینکوویچ ساویچ، به طور ناقص دفع شد، توپ را به اولین گل برزیل تبدیل کرد.

دقایقی بعد، گل قیچی برگردان زیبای ریچارلیسون، ورزشگاه لوسیل را منفجر کرد و تیم برزیل را دو بر صفر پیش انداخت. نمایش امشب او، دلیل انتخاب وی را به جای مهاجم آرسنال، گابریل ژسوس، به خوبی نشان داد.

پیش از به ثمر رسیدن گل ها، برزیل در هر دو نیمه توسط رافینیا و الکس ساندرو، سعی در شکست دادن دقاع قدرتمند صربستان داشت که ناموفق بود.

برزیل اما از سوی دیگر، دفاع منسجم و مستحکمی داشت که منجر به بیستمین پیروزی تاریخ ادوار جام جهانی آنها در بازی ابتدایی بود. هرچند، بازی های دشوار تری در برابر برزیلی قرار دارد که این بار امیدوار است که بتواند به صبر 20 ساله ی خود برای قهرمانی پایان دهد.

برزیل چگونه صربستان را شکست داد؟

تا حدود یک ساعت از زمان بازی، صربستان حریف سرسختی نشان داد. اما در انتهای بازی بخاطر نمایش خیره کننده ی برزیلی ها، کمی دشوار بود که زحمات یک ساعته ی صربستان در خاطر بماند.

وینیسیوس خطرات و موقعیت های بسیاری برای تیمش ایجاد کرد. نیمار نیز لحظاتی در زمین داشت که مصدومیت و تعویض وی، موجی از نگرانی در دل هواداران ایجاد کرد. ژسوس، آنتونی، رودریگو و گابریل مارتینلی، همگی وارد مسابقه شدند تا در برد تیم خود سهیم باشند. حضور سد پشتیبانی مثل کاسمیرو در پشت خط حمله ی پر ستاره ی این تیم، نشان دهنده ی مدعی بودن و قهرمان احتمالی جام جهانی قطر است.

بهترین بازیکن زمین – ریچارلیسون

ریچارلیسون همواره از رویای خود برای بازی با پیراهن تیم ملی در موقعیت های مختلف سخن گفته بود و امشب فرصت استثنایی برای درخشش در این لباس و اثبات خودش در زمین را داشت. او امشب، به معنای واقعی کلمه، رهبر تیم و میدان بود.

اما استعدادهای پرشماری نیز اطراف وی در زمین توپ می زنند. وینیسیوس در چپ و رافینیا در سمت راست و پشتیبانی مثل نیمار، کار را برای ریچارلیسون راحت تر کرده و او می تواند روی حضور در مرکز و تبدیل موقعیت ها به گل، تمرکز کند.

گل اول او، انتظاری بود که تیته از وی به عنوان مهاجم نوک و فرصت طلب از او انتظار داشت؛ اما گل دوم، یک گل کلاس جهانی بود که کیفیت و اعتماد به نفس این بازیکن را به خوبی به رخ همگان کشید. با این روحیه و پشتیبان، ریچارلیسون حتی روزهای بهتری در برابر خود و تیمش می بیند.

آمار برزیل

  • برزیل در تمامی بازی های ابتدایی خود در 20 دوره ی اخیر جام جهانی شکست نخورده است: 17 برد و 3 تساوی.
  • نیمار بازیکنی بود که 9 بار در زمین بر او خطا شد که در این دوره ی جام جهانی، روی هیچ بازیکنی به اندازه ی وی خطا نشده است.
  • صربستان یکی از چهار تیمی است که در این دوره، حتی یک شوت هم در چارچوب دروازه به ثبت نرسانده است.
  • ریچارلیسون، 9 گل در 7 بازی اخیر خود برای برزیل در تمامی رقابت های به ثمر رسانده است و پس از نیمار در سال 2014، به اولین بازیکنی تبدیل شد که در اولین بازی جام جهانی خود، موفق به ثبت 2 گل می شود.
  • از اولین بازی ملی خود در سپتامبر 2018، هیچ بازیکن برزیلی به اندازه ی او برای تیمش گلزنی نکرده است (19).
  • پیش از تعویض در 15 دقیقه ی انتهایی بازی، وینیسیوس جونیور در 50 درصد شوت های برزیل در این مسابقه سهیم بوده است (4 شوت و 4 خلق موقعیت)

چه اتفاقات دیگری در مسابقات روز پنجشنبه رخ داد؟

در بازی دیگر گروه G، سوئیس اولین بازی روز را با پیروزی یک بر صفر برابر کامرون به پایان رساند که تک گل این بازی توسط بریل امبولویی به ثمر رساند که اصالتا اهل کامرون است. سپس در اولین بازی گروه H، کره ی جنوبی و اروگوئه به تساوی بدون گل رضایت دادند.

پیروزی 3 بر 2 پرتغال در برابر غنا، بازی هیجان انگیز دیگر گروه H بود که اولین گل آن توسط کریستیانو رونالدو از روی نقطه ی پنالتی به ثمر رسید تا او تبدیل به اولین بازیکنی در تاریخ شود که در 5 جام جهانی مختلف گل زنی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *