ورزشی

بیوگرافی علیرضا بیرانوند و همسرش

علیرضا بیرانوند و همسر و فرزندانش

علیرضا بیرانوند و همسر و فرزندانش

بیوگرافی علیرضا بیرانوند و همسرش را با هم مرور کنیم. خبر جدایی همسر بیرانوند را برخی از شبکه های اجتماعی و کانال ها باز نشر می کنند. این خبر البته در حد شایعه هست و ما هنوز نمی توانیم صحت آن را تایید یا رد کنیم. با این حال سنگربان پرسپولیس هنوز در خصوص این خبر هیچ واکنشی نشان نداده است.

بیوگرافی علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی ایران و پرسپولیس تهران، متولد 20 شهریور 1371 در سرابیاس خرم آباد میباشد. او از رفتگری به دروازه بان پرافتخار تیم ملی ایران رسید. ابتدا استقلالی بود و بعد دروازه بان پرسپولیس شد. قد علیرضا بیرانوند 195 سانتیمتر میباشد.

علیرضا بیرانوند در جواب به سوال عادل فردوسی پور: در سال 86 من از اقوام و فامیل پول کرایه ام را قرض کردم تا بتوانم به تهران بیایم. یعنی وقتی که 15 سالم بود ، فقط سوار اتوبوس شدم. تا برای فوتبال از خرم آباد به تهران بیایم. در اتوبوس با فردی با نام حسین فیض مربی تیم وحدت آشنا شدم. او بدون گرفتن هزینه ای مرا به تیم خود برد و مدتی بعد آنجا توسط مربی امیدهای نفت تهران برای نوجوانان این تیم انتخاب شدم.

بیرانوند فوتبال را با پست خط حمله آغاز کرد ، اما در یکی از بازی ها بجای دروازه بان ایستاد. و بخاطر خروج های نترسی که داشت برای بازی در این پست تشویق شد.

حتما بخوانید: بیوگرافی مهدی طارمی مهاجم پورتو | زندگی شخصی+افتخارات+حواشی+ازدواج+خانواده

خوانواده بیرانوند

اکرم صفر بیرانوند همسر علیرضا بیرانوند، متولد 1369 میباشد. و دوسالی از علیرضا بزرگتر است .علیرضا و اکرم صفر باهم دختر عمو پسر عمو میباشند. در سال 1389 وقتی 18 ساله بود با اکرم صفر ازدواج کرد که ثمره آن یک پسر بنام طاها و یک دختر بنام بارانا که در سال 95 بدنیا آمد ، می باشد.

می گوید یکی از دلایل موفقیت های من ، زود ازدواج کردنم بود .وقتی کسی از شهرستان بیاید و تنها در تهران باشد حاشیه اطرافش زیاد میشود. شاید مجردها بعد از تمرین با دوستان به تفریح بپردازند. اما من همیشه می دانم بعد از تمرین همسر و فرزندم منتظرم هستند و مستقیم به خانه می روم.

بیرانوند و همسرش
علیرضا بیرانوند و همسرش کرم بیرانوند

حتما بخوانید: بیوگرافی سردار آزمون | زندگی شخصی + افتخارات + حواشی + عکس با همسر

پرتاب های بلند دلیل معروفیت

از امتیارات خاص و منحصر بفرد بیرانوند این است که شوت ها و پرتاب بلند وی تا جلوی دروازه حریف می رسد. و از جذابیت برای دیدن مسابقه فوتبال است که باعث شده است تا در جام ملتهای آسیا 2019 بیشتر کشورها برای تماشای پرتاب های او مسابقه را زنده پخش کنند.

پرتاب های بیرانوند
پرتاب های بلند بیرانوند

حتما بخوانید: بیوگرافی عزت الله پورقاز | زندگی شخصی + افتخارات + حواشی + عکس با همسر

جام جهانی روسیه 2018 برای علیرضا بیرانوند

جام جهانی روسیه 2018 در مسکو حماسه آفرید و با گرفتن پنالتی کریستیانو رونالدو نامش در را رکوردها ثبت کرده و جهانی شد. همچنین در جام ملتهای آسیا نیز خوب عمل کرده و درخشش خوبی داشته است. بیرانوند یک از بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران است که با گذشت زمان درخشش زیادی داشته و موفقیت های خوبی را از خود به جا گذاشته است.

مهار پنالتی رونالدو توسط بیرانوند
مهار پنالتی رونالدو توسط بیرانوند

صحبت های بیرانوند راجب پدر و مادرش

افتخار می‌کنم که بچه لرستان هستم، ما هشت نفر هستیم همه دوستان می‌دانند که چه سختی‌هایی کشیدم ما عشایر بودیم. من چند برنامه رفتم و زندگی خود را تعریف کردم و بیشتر مردم می‌دانند و همیشه می‌گویند چقدر درباره زندگیت تعریف می‌کنی، اما من سختی هایم را دوست دارم. رویایی برای آینده خود داشتم و دوست داشتم این اتفاق برایم بیفتد و پدرم مخالف بودند، اما این روزها به من می‌گوید که دیدی حرف من را گوش کردی. جهت خنده این حرف را زده است میدانم.

بیرانوند و خوانواده اش

از پدرم دلخور نیستم

مدیری درباره اینکه چه کسی مشوق او در فوتبال پرسید او پاسخ داد: من کسی را به عنوان مشوق نداشتم، یک اتفاقی که برای من افتاد این بود که هیچ کسی کمکم نکرد و زمانی که به تهران آمدم کسی به من تماس نگرفت بلکه من تصمیم خودم را گرفتم و حدود ۸ ماه از خانواده ام خبری نداشتم و ورزش را دوست داشتم. از پدرم دلخور نیستم درک می‌کنم چرا که ما شرایط مالی خوبی نداشتیم.

بیرانوند و صدف الماسی

صدف الماسی یکی از بلاگرو مدل های اینستاگرام می باشد. کار او تبلیغ لوازم آرایشی پوشاک و لباس هست و بیشتر در اینستاگرام فعالیت دارد.

علیرضا بیرانوند و صدف الماسی
علیرضا بیرانوند و صدف الماسی

این بلاگر فضای مجازی یکی از گفتگو های خصوصی خودش با علیرضا بیرانوند فوتبالیست تیم ملی ایران را منتشر کرد.

که برای علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش ایرانی جنجال و جاشیه بسیاری به همراه داشت.

این پیام های خصوصی و ویس هایی که از طرف بیرانوند برای صدف الماسی فرستاده شده جنجال بسیاری به پا کرد.

البته باید بگوییم که تا الان درستی و صحت و سقم این عکس ها و ویس ها توسط  صدف الماسی مدلینگ اینستاگرامی منتشر شده، اثبات نشده است.

حتما بخوانید: بیوگرافی وحید امیری بازیکن تیم ملی ایران |زندگی شخصی و حرفه ای + عکس

نسبت سجاد بیرانوند و علیرضا بیرانوند چیست؟

جواب این سوال را بیرانوند در یک برنامه تلوزیونی در شبکه استانی لرستان آن را پخش کرده است این گونه میدهد که: ما فقط هم استانی هستیم و نسبتی با یکدیگر نداریم. در استان لرستان بیش از چهارصد هزار نفر با فامیلی بیرانوند زندگی می کنند که فقط یک تشابه در فامیلی است.

  پله های ترقی برای علیرضا بیرانوند

خانه پدر بیرانوند در پشته جزایری قرار دارد که نزدیک روستای سراب یاس خرم آباد است.

در زمان حضور خود در تهران ، مدتی در خانه عمش زندگی می کرد ، مدتی هم در چمن های دور میدان آزادی می خوابید ، تا اینکه در یکی از فست فوت ها کار پیدا کرد.

بیرانوند در جایی گفته است: هر روز از 6 صبح تا 12 ظهر ظرف های پیتزا رو چرب می کردم ، 12 می رفتم سر تمرین و دوباره بر میگشتم همانجا کارم را ادامه می دادم ، قبل از آن هم رفتگری کردم. بعد از کار در فست فود مدتی هم در یک کارواش کار کردم که شرایط بهتری داشت ، آنجا به علت قد بلندم مسئول ماشین های شاسی بلند شده بودم. و یک بار علی دایی به آن کارواش میرود. درآنجا علی دایی شیفته اعتماد به نفس علیرضا میشود. در ارتباطات بعدی خودش با علیرضا بیرانوند او را به تیم بزرگسالان نفت برد.

بیرانوند در نزدیکی میدان آزادی
بیرانوند در زمان قبل از پیوستنش به نفت تهران

شروع فوتبال حرفه ای با نفت تهران

بیرانوند بصورت حرفه ای از سال 1388 وارد تیم نفت شد ، و همان موقع بعنوان دروازه بان اول با تیم نفت سوم لیگ شدند و اولین بار به لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند. او تا سال 1394 3 بار قرارداد خود را تمدید کرد و در این تیم بسیار موفق بود.

بیرانوند در نفت تهران
علیرضا بیرانوند در نفت تهران

شروع داستان با پرسپولیس

بیرانوند در سال 1395 با قرارداد 2 ساله به پرسپولیس پیوست او حضور بسیار موفقی در این داشت و در ادامه قرارداد خود را تا سال 1399 تمدید کرد. در سال 1399 به لیگ بلژیک رفت و در سال 1401 به تیم پرسپولیس بازگشت.

علیرضا بیرانوند در پرسپولیس
علیرضا بیرانوند در اولین حضورش در پرسپولیس

عملکرد بیرانوند در پرسپولیس

علیرضا بیرانوند پس از پیوستن به پرسپولیس نایب قهرمان فصل 1394-1395 لیگ برتر فوتبال ایران شد، توانست با انجام تعداد بالایی کلین شیت و عملکرد مناسب ، با تیم فوتبال پرسپولیس به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران دست یابد. بهترین دروازه بان لیگ شانزدهم ، کمترین گل خورده ، بیشترین دروازه بسته ، رکورددار بیشترین برد و کمترین باخت نیز از دست آوردها و رکوردهای او در این رقابت ها هستند.

حتما بخوانید: بیوگرافی مهدی قائدی و همسرش ستاره معصومی |حواشی و جنجال ها+عکس

بیرانود از بچگی استقلالی بوده است

علیرضا بیرانود در جایی گفته است: من استقلالی ام و از بچگی این تیم را دوست داشتم اما گذر ایام باعث شد به پرسپولیس برم ، همیشه گفته ام عاشق استقلالم و از اعماق وجود این تیم را می پرستم.

بیرانوند استقلالی
علیرضا بیرانوند استقلالی

حتما بخوانید: بیوگرافی علی دایی | زندگی شخصی + افتخارات + حواشی + عکس با همسر و فرزندان

تیم ملی المپیک برای علیرضا بیرانوند

بیرانوند در سال 1391 توسط علیرضا منصوریان به تیم ملی المپیک زیر 23 سال دعوت شد و یکسال بعد در سال 92 با دعوت کارلوس کیروش به تیم برگسالان تیم ملی رفت.

علیرضا بیرانوند در بلژیک
علیرضا بیرانوند

اولین قرار داد بیرانوند با تیم نفت تهران چقدر بوده است؟

جواب این سوال را بیرانوند در یک برنامه تلوزیونی در شبکه استانی لرستان آن را پخش کرده است این گونه میدهد که: اولین قرار دادم با نوجونان نفت برای یک فصل 900 هزار تومان بود که آنرا به خانواده ام دادم ، وقتی به تیم ملی رفتم قراردادم در جوانان نفت 2.5 میلیون سپس بعد از چند سال به 85 میلیون رسید.

او حالا در آخرین فصل حضورش در بزرگسالان نفت 650 میلیون گرفت و با حضور در پرسپولیس تهران برای سال اول خود 1 میلیارد قرارداد بست و حالا هر ساله درصدی به این قرارداد اضافه می شود.

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

خروج از نسخه موبایل