تاریخچه تقابل های مراکش و فرانسه

تاریخچه تقابل های مراکش و فرانسه ! آیا مراکش و فرانسه باهم بازی داشته اند؟ در چارچوب رقابت های جام جهانی 2022 قطر تیم های ملی فرانسه و مراکش در مرحله نیمه نهایی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فرانسوی ها با ۶ امتیاز از گروه خود به عنوان تیم اول صعود کردند در مرحله یک هشتم با سه گل «یک بار ژیرو و دو بار امباپه» توانستند از سد لهستان عبور کنند.

آنها در مرحله یک چهارم نهایی با دو گل توسط شوآمنی و الویه ژیرو توانستند با نتیجه 2 بر 1 انگلیس قدرتمند، نایب قهرمان اروپا را شکست دهند.

از طرف مقابل مراکشی ها در گروه F شگفتی‌ساز ظاهر شدند و در دیدار اول خود مقابل کرواسی به نتیجه صفر بر صفر رسیدند در دیدار دوم خود مقابل بلژیک اولین پیروزی خود را در جام با نتیجه دو بر صفر به دست آوردند و در دیدار آخر خود در دور گروهی با نتیجه 2 بر 1 توانستند از سد کانادایی‌ها عبور کنند.

تقابل فرانسه و مراکش در جام جهانی قطر

شگفتی ساز این دوره از رقابت ها در مرحله یک هشتم نهایی مقابل اسپانیایی ها در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند و در مرحله یک چهارم نهایی با تک گل نصیری توانستند پرتقال را شکست دهند.

فرانسه و مراکش در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت تا به حال در جام جهانی با یکدیگر بازی نکرده اند.

مراکش که در گذشته مستعمره فرانسوی ها بوده است، اکنون فرصت خوبی به دست آورده است تا بتواند انتقام سالهای گذشته خویش را از فرانسوی ها در میدان فوتبال بگیرد.

فرانسه و مراکش تا به حال هفت بار به مصاف یکدیگر رفتند که پنج تای از آنها با پیروزی خروس ها به اتمام رسیده است و دو تا از آن ها با نتیجه تساوی همراه شده است.

حال باید صبر کرد و دید آیا مراکش می تواند مانند دیگر تیم آفریقایی یعنی تونس که در دور گروهی فرانسوی ها را شکست داد، از سد فرانسوی ها عبور کند یا خیر!

برای پاسخ به این سوال باید تا چهارشنبه 23 آذر ساعت 22:30 به وقت ایران صبر کرد.

آخرین اخبار و حواشی جام جهانی 2022 را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
14 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *