تیم ملی فوتبال آلمان از جام جهانی خداحافظی کرد

تیم آلمان که با جاه طلبی قهرمانی شروع کرد، با خنده های بین المللی از جام جهانی خداحافظی کرد

 در این لحظه خجالت آور، هانسی فلیک سرش را تکان داد، بازیکنانش فقط می خواستند فرار کنند: پس از فاجعه دوباره جام جهانی، آنها در اسرع وقت به کابین “چادر بادیه نشین” الخور فرار کردند. این شکست به اندازه کابوس روسیه در سال 2018 بد بود – اسطوره “تیم تورنمنت” آلمان یک بار برای همیشه از بین رفت.

رویای پنجمین ستاره روز پنجشنبه بر فراز ورزشگاه چادری الخور بدوی در آسمان صحرای قطر از بین رفت – پس از سومین شرمساری متوالی تورنمنت آلمان، قهرمان چهار دوره جهان قطعاً دیگر حتی به جهان گسترده نزدیک نیست.

“این یک فاجعه مطلق است.”

توماس مولر ناامید در مصاحبه ARD گفت: “این یک فاجعه مطلق است.” “این برای ما فوق العاده تلخ است زیرا نتیجه ما کافی بود. این یک احساس ناتوانی است.” تمام محاسبات بعدی “صدا و دود” است. سپس او برای هواداران سخنرانی کرد که بسیار شبیه به خداحافظی بود. کای هاورتز اظهار داشت: باید به خودمان خوب نگاه کنیم.

پس از گل ابتدایی سرژ گنابری (دقیقه 10) و حالت محاصره 30 دقیقه ای مقابل دروازه کاستاریکا، همه چیز عالی به نظر می رسید. وحشت در پاهای ساکتی به وجود آمد: کاستاریکا هر از گاهی خود را خطرناک تر نشان می داد – و سپس بی رحمانه ضربه می زد. در همین حال، اسپانیا در سه دقیقه برتری را در برد 1-2 (1-0) مقابل ژاپن از دست داد.

در الخور، یلتسین تجدا (58) گل تساوی را به ثمر رساند، تیم آلمان در این مرحله کاملاً ناامن بود. جمال موسیالا (دقیقه 61/67) به تیرک دروازه برخورد کرد. کای هاورتز (دقیقه 72/85) و «جوکر» نیکلاس فولکروگ (دقیقه 89) با گل دوم سلسو بورخس (دقیقه 70) مقابله کردند.

چگونه است که یک پروژه بزرگ در حال فروپاشی است:

تصمیماتی که از قبل مورد تحسین قرار گرفته یا حداقل مورد انتقاد قرار نگرفته اند، اکنون به شدت زیر سوال رفته اند. تاکتیک ها، پرسنل، نگرش – فلیک در روزهای آینده چیزهای زیادی برای توضیح خواهد داشت. چرا ماریو گوتزه را با خود برد؟  یا نیکلاس فولکروگ زودتر بازی نکرد؟ کیمیچ ناگهان در دفاع راست بازی کرد؟

در هر صورت: ریشه همه بدی ها، 1:2 غیرضروری مقابل ژاپن پس از برتری آلمان در بازی اول بود. صداهای غیرمجاز مانند مشاجره بر سر بازوبند One Love احتمالاً بیش از حد انتظار باعث حواس پرتی می شود و تساوی 1-1 مقابل اسپانیا نیز مانند یک داروی آرامبخش بیش از حد به نظر می رسید.

اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز به تغییر است. با توجه به قراردادش تا سال 2024، فلیک قول داده است که خودش توپ را پرتاب نکند، اما الیور بیرهوف و اتحادیه فوتبال آلمان (DFB) مسئول ارزیابی هستند. مولر ممکن است آخرین بازی خود در تورنمنت را انجام داده باشد، شاید مانوئل نویر، که توانست رکورددار دروازه بان جام جهانی شود. بازیکنان جوانی مانند جمال موسیالا حتی مسئولیت بیشتری برای قهرمانی اروپا در خانه بر عهده دارند.

فلیک همه چیز را امتحان کرده بود – حتی حرکت فیلیپ لام از سال 2014. کاپیتان بعدی قهرمان جهان خودش را در دفاع راست به نفع تیم دسته بندی کرده بود، بنابراین جاشوا کیمیچ اکنون این کار را انجام داد. لروی سانه نیز وارد تیم شد، مولر بار دیگر در حمله بر فولکروگ که به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد ترجیح داده شد. این بزرگترین بلوک ممکن بایرن با هفت بازیکن از قهرمانان رکورد بود.

اما چه فایده ای داشت؟ هیچ چی.

همراهان آلمانی روز جمعه استراحتگاه را تخلیه خواهند کرد و احتمالاً حوالی ظهر با اندوه عمیق به خانه پرواز خواهند کرد – به کشوری که به هر حال دقیقاً تحت تأثیر سرخوشی جام جهانی قرار نگرفت و اکنون تقریباً به طور کامل علاقه خود را از دست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *