جذاب ترین لیگ تاریخ ایران در پیش است

جذاب ترین لیگ تاریخ ایران در پیش است ، سهمیه فوتبال ایران امسال کاهش می یابد و حالا رقابت تیم ها باهم افزایش پیدا می کند. AFC تصمیم گرفته تا جذاب ترین لیگ در تاریخ ایران را رقم بزند.

با تصمیم AFC جذاب ترین لیگ تاریخ ایران در پیش است

به گزارش سایت “ورزشی” برگزاری سوپر لیگ آسیا در رسانه های مطرح عربی در ماه های گذشته مطرح شده است. در واقع AFC تصمیم دارد که مسابقه های باشگاهی قاره را با شکلی جدید در سه سطح مختلف برگزار نماید. حالا به طور رسمی این تورنمنت برگزار خواهد شد.

در واقع از فصل 2024-2025 مسابقه های باشگاهی در قاره آسیا در سه سطح برگزار خواهد شد. سطح اول نخبگان با حضور 12 تیم از غرب و 12 تیم از شرق آسیا برگزار خواهد شد.

در سطح دوم نیز 32 تیم و در سطح سوم نیز 20 باشگاه حضور دارند و انتظار می رود که در این سطوح سهیمه ها بین غرب و شرق به طور کاملا مساوی تقسیم بندی می شود.

تمام تمرکزها بر روی مسابقات سطح اول می باشد و جوایز آن نیز نسبت به بقیه بیشتر خواهد بود. گمانه زنی هایی درباره تعیین 12 سهمیه غرب آسیا مطرح است. هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اعلام نکرد که کشورهای مدعی همانند ایران، عربستان، قطر، امارات و ازبکستان چند کرسی را در این مسابقات در اختیار خواهند داشت.

با تصمیم AFC جذاب ترین لیگ تاریخ ایران در پیش است

لیگ جذاب و حرفه ای پیش رو است

اینطور به نظر می رسد که فوتبال ایران در این رقابت ها سهیمه بیشتر از 2 تیم ندارد. در آخرین رده بندی که سایت فوتی رنکینگ انجام داد، امتیازهای کسب شده کشورها توسط نماینده های آنها در لیگ قهرمانان آسیا منتشر شد. عربستان 100 امتیاز، صدرنشین بی رقیب در غرب آسیا می باشد. ازبکستان نیز به دلیل مسابقات afc کاپ امتیازهای فراوانی را بدست آورد و با 77 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد.

رقابت نزدیک بین ایران و قطر و امارات

تیم های کشورهای ایران و قطر و امارات رقابت نزدیکی باهم دارند. در اطلاعیه AFC آمده که ردبه بندی کشورها برای اختصاص سهمیه فصل 24-25 به بعد بر مبنای عملکرد باشگاه های شرکت کننده در هشت سال گذشته است. یعنی دو نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا می تواند امتیازهای خوبی را برای فوتبال ایران کسب کند.

به هر حال تا زمان برگزاری سوپر لیگ، باید منتظر نتیجه فصل کنونی لیگ قهرمانان آسیا (2022 – 2023) و فصل آینده (2023 – 2024) ماند. نتیجه لیگ قهرمانان آسیا از سال 2016 در جدول کسب امتیازات کشورها تاثیرگذار است. اگر فولاد در فصل پیش رو و همچنین نمایندگان ایران در فصل آینده موفق شوند. وضعیت می تواند تغییر کند و فوتبال ایران رتبه بهتری را کسب خواهد کرد.

حالا فرض کنیم ایران دو سهیمه در سطح اول سوپر لیگ آسیا داشته باشد. فدراسیون فوتبال باید یک ساز و کار برای تعیین نماینده های خودش در این رقابت ها داشته باشد. در این صورت گزینه احتمالی حضور قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی در سطح اول مسابقات است.

رقابت نزدیک بین ایران و قطر و امارات

مسابقات حساس آسیایی در پیش است!

در این مسابقه ها قطعا تیم های باشگاهی ایران در سطح دوم و سوم نماینده های بیشتری خواهند داشت. در بین 32 تیم در سطح دوم، 16 سهمیه برای غرب آسیا می باشد. ایران می تواند بیشتر از سه نماینده در این رقابت ها داشته باشد. در سطح سوم نیز 10 تیم غرب آسیایی روانه مسابقات می شوند. انتظارها از حضور حداقل یک یا دو تیم ایرانی در این سطح از رقابت ها است.

با درست بودن این گمانه زنی ها، انتظار می رود که فوتبال ایران بین 6 تا 8 نماینده در سه سطح مسابقات سوپر لیگ داشته باشد. این مسئله می تواند باعث افزایش انگیزه تیم ها در این رقابت ها برای دریافت رتبه های 5 تا 7 لیگ برتر را بالا ببرد.

باید ذکر شود که هیچ ایده ای هنوز برای سهمیه بندی کشورها اعلام نشده است. از آنجایی که به طور کلی 38 تیم از غرب آسیا در سه سطح ذکر شده شرکت می نمایند. حضور بیش از 6 نماینده ایران در این مسابقات کاملا منطقی به نظر خواهد رسید. باید ببینیم که در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *