لوکادیا را کلا حذف کردیم

حذف لوکادیا از تیم پرسپولیس ، تیم پرسپولیس حالا یکی از مهم ترین مهاجم خود را ندارد. یورگن لوکادیا حالا تیم خودش را ترک کرد و بازیکنان پرسپولیس حالا باید در نبود او عادت کنند و بازی را پیش ببرند.

حذف لوکادیا از تیم پرسپولیس

به گزارش سایت “ورزشی” حالا لوکادیا رفت. هوادارهای پرسپولیس انتظار دارند که یک بازیکن خارجی جایگزین او شود. یحیی گل محمدی در نظر دارد تا در ادامه رقابت ها یک بازیکن از لیگ های مطرح اروپا جذب کند. به عنوان نمونه علی علیپور یکی از گزینه های پیش رو است. حالا مهدی ترابی همانند هوادار پرسپولیسی است که بر روی زمین نشسته و غصه می خورد. غصه هایی که برای موقعیت های حساسی که خلق می کند اما گل نمی شود. یکی از مهم ترین ضعف های تیم پرسپولیس حالا گل نزدن توسط مهاجم نوک است. دیاباته که چند وقتی است مصدوم شده است. حالا نبود لوکادیا پیش از بیش حس می شود.

حذف لوکادیا از تیم پرسپولیس
حذف لوکادیا از تیم پرسپولیس

حتما بخوانید: یورگن لوکادیا بازیکن هلندی | بیوگرافی+زندگی شخصی+عکس با همسر

پرسپولیس نیازمند گلزن حرفه ای

هافبک های پرسپولیس نمایش مناسبی نشان دادند. آنها تحرک زیادی داشتند. ولی پرسپولیس برای پیروزی نیاز به یک گلزن قوی داشت. آنها دو امتیاز مهم را در بازی خانگی از دست دادند. حالا آنها در معرض از دست دادن جایگاه اول جدول هستند.

این فصل پرسپولیس خیلی خوب شروع شد. آنها با استفاده از یورگن هلندی توانستند در هر بازی که او حضور داشت پیروز شوند. هروقت نیز لوکادیا در بازی نبود نیز بردی کسب نکردند. در واقع یورگن توانست 22 امتیاز در 9 بازی را برای پرسپولیس بدست آورد. حالا شاید جمله کنایه آمیزی باشد در پاسخ به هوادارهای پرسپولیس که تصویر می کردند یک تیم قرار است جور بازیکن هلندی را بکشد.

یورگن لوکا زمان زیادی در تیم تهرانی نبود و هرچقدر نیز زمان بگذرد بیشتر ارزش خودش را نمایان می کند. البته اغراق نیست که اگر او بهترین مهاجم خارجی چهار دهه اخیر سرخ ها باشد. این مهاجم در تیم های مطرح اروپایی نظیر بوخوم، برایتون، پی اس وی، لیگ های جزیره و بوندسلیگا و اردیویسه را داشت و به تهران آمد تا در پرسپولیس ادامه بازی دهد. شرایط خانوادگی اش اجازه نداد که فوتبالش را در ایران دنبال کند. حالا پرسپولیس به دنبال یک جایگزین برای او است.

پرسپولیس نیازمند گلزن حرفه ای
پرسپولیس نیازمند گلزن حرفه ای

لوکادیا را کلا حذف کردیم

یورگن در 9 بازی تقریبا شش گل زد و اگر پنالتی در مقابل تراکتور را نیز اگر او می زد قطعا با 7 گل به تنهایی در صدر جدول گلزنان بود و از ایران می رفت. پرسپولیسی ها با خیال راحت به سراغ یک بازیکن مهاجم مطمئن رفتند و با او برای یک فصل قرارداد امضاء کردند. تیم پرسپولیس نمی دانست که به راحتی این بازیکن را در میانه فصل از دست می دهند.

لوکا مدت زیادی در ایران نماند و به یک مهاجم خوب تبدیل شد. این بازیکن با تمرینات خوب و بدنسازی مناسبش توانست زود خودش را به عنوان مهاجم شش دانگ مطرح کند. حتی اگر او در لیگ ایران می ماند می توانست صاحب کفش طلا باشد. لوکادیا از همان بازی های نخست خانگی خودش تور دروازه حریف را نشانه می رفت و در بازی مقابل مسجد سلیمان نیز بسیار خوش درخشید و اوج فوتبالش در لیگ ایران بود. یورگن پنالتی را بسیار خوب میزد و گل پیروزی را نیز با یک چرخش فوق العاده می زد. حالا او جزو گمشده های پرسپولیس است.

پرسپولیس بازیکن ارزشمندی را از دست داد

تیم سرخ ها زمانی که این بازیکن هلندی را در اختیار داشت تنها 5 امتیاز را از دست داده بود. حالا در نبودش 8 امتیاز را به حریفان خود واگذار نمود و صدرنشین معمولی لیگ ایران شده است. تیمی که تنها دو امتیاز در هر بازی باید تلاش زیادی برای قهرمانی انجام دهد. با این وضعیت معلوم نیست امسال تیم پرسپولیس چه وضعیتی پیدا می کند.

پرسپولیس در دو هفته بعد از یورگن نشان داد که تیم بدون ستاره خط حمله از قهرمانی دور می شود. آنها حتی اگر در هافبک و دفاع نمایش مناسبی انجام دهند ولی نتوانتند گلی را به ثمر برسانند. نمی توانند در این دوره قهرمان لیگ برتر شوند. یحیی گل محمدی به فکر داشتن یک مهاجم مطمئن و قطعی است.

یحیی گل محمدی کم اقبال چهار بازی پایانی فصل را بدون اوکادیا باید بگذراند. اگر تیمش از گل گهر و نساجی عبور نکند، در خوشبینانه ترین حالت با 28 امتیاز نیم فصل را تمام می کند. یک آمار ضعیف تر از فصل گذشته را خواهد داشت. یحیی حتی اگر شش امتیاز از ادامه نیم فصل بدست بیاورد باز هم تفاوتی ندارد. تیم پایتختی نیاز به یک بازیکن جدید همانند اوکادیا دارد. جانشین او باید به تیم بیاید. ستاره ها باید جای خالی این گلزن را پر نمایند. دیاباته که مصدوم است و عبدی نیز در شرایط مناسب گلزنی قرار ندارد.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *