واپسین حرف‌های کی‌روش بعد از حذف ایران در قطر

کی روش مربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران دقایقی بعد از حضور در نشست خبری دیدار آمریکا با شکست یک صفر شاگردانش به اتمام رسید، با توجه به درخواست خبرنگاران ایرانی در ورزشگاه الثمامه از او، کی روش به سوالات آنها پاسخ داده است.

کارلوس کی روش در این مصاحبه با دیگر از تیم ایران مستحق گلزنی در برابر آمریکا یاد کرد و درباره آینده فوتبال ایران گفت که در جام ملت های آسیا 2023 به عنوان سرمربی حضور خوهد داشت و درباره تغییر نسل تیم ملی در بازی های آینده مخصوصا در جام ملت های آسیا پاسخ جالبی داده است.

در حاشیه مهم مصاحبه جایی بود که کی روش در زمان پاسخ دادن به یکی از سوال های خبرنگاران صحبت هایش را قطع کرد و با شخصی که پشت سر خبرنگاران ایستاد به تندی صحبت کرد.

کی روش و داور بازی

مصاحبه جنجالی کی روش نکات مهمی را در پی داشت که در ادامه می توانید بخوانید:

 

– متاسفانه رویای ما تمام شد

کی روش در این مصاحبه تاکید کرد که تیمش مستحق پیروزی را در مقابل آمریکا داشته است. از این نتیجه به دلیل اینکه نتوانسته ایم صعود کنیم بسیار ناراحت هستم. متاسفانه رویای ما تمام شد. خیلی نزدیک بودیم. فکر می کنم در نیمه اول آمریکا خیلی خوب بازی کرد و حق آنها گل زنی بود. اما در نیمه دوم تیم ما بهتر بود و فرصت های بی نظیری را به وجود آوردیم. فرصت های عالی را نسبت به آمریکا داشتیم، ولی زمانی که گل نزنید، تنبیه می شود و واقعیت این است که فکر می کنم در نیمه دوم ما استحقاق گلی زنی را داشتیم و اگر به گل می رسیدیم شرایط کاملا متفاوت بود.

 

– زمانی که کی روش مصاحبه اش را قطع کرد

کی روش در ادامه در حالی که یکی از خبرنگارها از او درباره ادامه همکاری اش با فدراسیون فوتبال سوال پرسید، با خطاب قرار دادن شخص پشت سر خبرنگارها (یک شخص عرب که به عنوان راهنما در استادیوم حضور داشت) به او گفت که آیا مشکلی دارد؟ کی روش معتقد بود که این فرد در زمان مصاحبه او را مسخره کرده و با گفتن چندباره این جمله که “آیا مشکلی دارد؟” و “حواسش به او هست” به او هشدارهای لازم را داده و از مدیرهای بالا دستی دلیل رفتار او را می پرسد.

مصاحبه کی روش در بازی آمریکا

– بازیکنان مان دل شکسته هستند

کی روش بعد از انجام مصاحبه بازگشت و در جواب سوالی درباره ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال بیان نمود: ” جواب این سوال در دستان بنده نیست و حالا باید کمی دور بشویم. باید شرایط را بررسی کنیم و ببینیم چه اتفاق هایی در آینده رخ می دهد. همانطور که گفتم همه ما غمگین هستیم و بازیکنان ما دل شکسته هستند. کار فوق العاده سختی را تحت شرایط انجام داده اند. فکر می کنم در درجه نخست تیم ما مستحق احترام هواداران به خاطر کاری که برای آنها کردند را دارند.

آیا فکر می کنید که فوتبال ملی ایران نیاز به نسل جدیدی دارد یا با همین بازیکنان می توانند ادامه دهند؟ کی روش در واکنش به این سوال پاسخ داد: ” مطمئنا همه تیم ها باید خودشان را بازسازی نمایند و باید خون های تازه ای در آنها دمیده شود تا بازیکنان دیگر از لحاظ سنی به حد و مرز خودشان رسیده اند را جایگزین نمایند. از نگاه کلی تازه نمودن و وارد کردن خون تازه به تیم ملی همیشه کار خوبی است. همین تیم هنوز آماده است تا در جام ملت قهرمان شود.

– از بین 11 بازیکن جوان که دیده اید مطمئنا چندتایی در جام ملت ها هستند

در پایان مصاحبه او خودش را سرمربی ایران در جام ملت های آسیا 2023 قطر اعلام کرد و مطمئنا از لحاظ فنی باید همیشه بازیکنان دیگر را مد نظر داشت و تلاش نماییم که بازیکنان جدیدی برای تیم ملی آورده شود. همانطور که ما در تهران دیده ایم 11 بازیکن زیر 22 سال را آوردیم و با آنها کار کردیم و از آنها گروه چندتایی حتما در جام ملت ها خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *