حقایق جالب فوتبالی

حقایقی جالب فوتبالی که میتواند برای شما جالب و سرگرم کننده باشد، را دراین مقاله آورده ایم.  با سایت ورزشی همراه باشید. تا در ادامه به این موضوع بپردازیم.

حقایق جالب فوتبالی

فوتبال ؛ معروف ترین بازی جهانی

فوتبال معروف ترین و محبوب ترین بازی جهان می باشد که دارای میلیون ها طرفدار می باشد که آمار تماشاچیان و طرفداران فوتبال، نسبت به بازی های دیگر، بسیار بیشتر و یا حتی غیر قابل مقایسه می باشد.

اما آمریکایی ها و کانادایی ها فوتبال را بیشتر با نام ” Soccer ” می شناسند و اولین بازی بسکتبال با توپ فوتبال اجرا شد و این یکی از حقایق جالب بازی فوتبال می باشد.

بزرگترین تولید کننده توپ فوتبال جهان

جالب است که بدانید اصلی ترین و مهم ترین شیء ای که در بازی فوتبال از آن استفاده می شود، توپ فوتبال می باشد که جالب است بدانید کشور پاکستان چیزی نزدیک به 80 درصد توپ جهان را تولید می کند.

حقایق جالب فوتبالی
حقایق جالب فوتبالی

بزرگترین استادیوم فوتبال جهان

استادیوم می دی، واقع در کره شمالی بزرگترین استادیوم جهان با ابعاد 22500 متر مربع و گنجایش 150 هزار نفر شناخته می شود که ساخت آن 2.5 سال طول کشید.

جالب است بدانید ساخت این ورزشگاه برای خواندن کری با همسایه ی خویش بوده است که کره ی جنوبی در آن سال ها ورزشکاه جام جهانی ۲۰۰۲ را ساخته بود. حقایق جالب فوتبالی

حقایق جالب فوتبالی
بزرگترین استادیوم دنیا

تنها دروازه بانی که توپ طلای 2002 را برد

آقای الیور کان معروف اولین و تنها دروازه بانی است که توانست در سال 2002 میلادی توپ طلای آن سال را به نام خود ثبت کند. حقایق جالب فوتبالی

اولین باشگاه فوتبال جهان از دیگر حقایق جالب فوتبالی

امروزه تعداد زیادی باشگاه فوتبال در سرتاسر جهان در سطوح مختلفی وحود دارد. اما اولین باشگاه فوتبال جهان باشگاه انگلیسی شفیلد می باشد که در سال 1857 میلادی تاسیس شد.

حقایق جالب فوتبالی
اولین تیم فوتبال دنیا

ایده بازی فوتبال در فضا

آقای ” نیل آرمسترانگ ” یکی از فضانوردان معروف آمریکایی است که اولین انسانی می باشد که در طی ماموریت آپولو 11 در سال 1969 میلادی بر روی کره ماه قدم گذاشت. با این حال این فضانورد محبوب، ایده بازی فوتبال در فضا بر روی کره ماه را برای اولین بار اعلام کرد که توسط ناسا رد شد.

آخرین  اخبار و حواشی ورزشی ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
12 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *