خداحافظی گرت بیل از ولز

خداحافظی گرت بیل از ولز ، به مناسبت خداحافظی غیر منتظره گرت بیل بازیکن بزرگ کشور ولز در این مطلب به این اتفاق ویژه خواهیم پرداخت.

خداحافظی گرت بیل از ولز

گرت بیل از تیم ولز و دنیای فوتبال خداحافظی کرد

چند روز پیش یک اتفاق غیر منتظره در دنیای فوتبال رخ داد. چیزی که هواداران و مسئولان ولزی از آن می ترسیدند فرا رسید. بلاخره گرت بیل بعد از جام جهانی 2022 قطر تصمیم به خداحافظی از دنیای فوتبال در سن 33 گرفت.

بلاخره روز خداحافظی یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ ولز از راه رسید. بیل رسما یک تصمیم شوک برانگیز و غیر منتظره ای گرفت. او رسما اعلام کرد که تصمیم دارد در سن 33 سالگی از دنیای فوتبال بازنشسته شود. قطعا هیچکس در ولز انتظار نداشت که گرت خیلی زود تصمیم به جدایی از فوتبال را بگیرد.

گرت بیل از تیم ولز و دنیای فوتبال خداحافظی کرد
گرت بیل از تیم ولز و دنیای فوتبال خداحافظی کرد

گمانه زنی ها درباره آینده بیل

حالا گمانه زنی های زیادی درباره آینده گرت بیل برای سال های آینده به وجود آمده است. او که در مراحل پایانی دوران درخشان خودش در رئال مادرید بسیار عملکرد موفقی داشت و او در دو تورنمنت مهم گذشته با کشور ولز حضور داشت.

برخی از افراد خوشبین به این جمله او بسنده کردند که او جام جهانی را با این عهد ترک کرد که گفته بود: “تا زمانی که بتوانم و تا زمانی که بخواهم به راه خود ادامه خواهد داد” برخی از هواداران گرت فکر می کردند که او حتی ممکن است برای همیشه در فوتبال بماند و خودش را در اوج و جاودانگی ببیند و از فوتبال برود.

با توجه به اینکه سن 33 سالگی در دنیای فوتبال زیاد پیر نیست و سن نسبتاً جوانی برای بازنشستگی است. بیل در بازی های پیش روی حتی در مقابل تیم ملی ایران در رقابت جام جهانی بسیار کند عمل می کرد و بدنش عوارض 17 ساله دوران حرفه ای خودش را پشت سر گذاشته است.

خداحافظی گرت بیل از ولز

دوران پیشرفت و اوج بیل به سر آمد!

قطعا برای هر بازیکن دنیای فوتبال یک روز به سر خواهد آمد. گرت بیل نیز از این قائده مستثنی نیست. او که در دوران حرفه ای خودش بارها با چالش های فراوانی روبرو شد. در رئال مادرید عملکرد درخشانی داشت و لحظات جادویی زیادی در فوتبال خلق کرد. حالا به نظر می رسید که او برخی از قدرت های قبلی اش را از دست داده است.

بازنشستگی این بازیکن فوتبال قطعا پایانی برای بهترین بازیکن ولز است که تا به حال به خودش دیده است. در واقع آغاز پایانی برای بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال این کشور به حساب می آید.

گرت بیل از دنیای فوتبال خداحافظی کرد
گرت بیل از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

ارتقای تیم ملی ولز توسط گرت بیل

گرت بیل توانست تیم ولز را به ارتفاعات جدیدی ارتقاء دهد. او جزو اشخاصی تاثیرگذار صعود کشورش از مسابقات ضعیف به مسابقات حساس و قوی بود. ولز حتی در دوران گرت بیل به جام جهانی صعود کرد. در واقع گرت بیل یک ورزشکار حرفه ای و خارق العاده که شهرت جهانی را برای کشور ولز به وجود آورد.

باشگاه رئال مادرید د سال 2013 او را با قیمت 85 میلیون پوند از تاتنهام خریداری کرد و در طی 9 سال حضور در اسپانیا، بیش از 100 گل به ثمر رساند تا به رئال کمک کند تا 5 قهرمانی خیره کننده در لیگ قهرمانان اروپا و سه لالیگا را بدست آورد. این باعث شد تا او به گرانترین فوتبالیست دنیا تبدیل شود.

خداحافظی گرت بیل از ولز

افتخارات و جوایز گرت بیل در دنیای فوتبال

گرت بیل انبوهی از افتخارات فردی را بدست آورد همانند دو جایزه بهترین بازیکن سال PFA و بهترین فوتبالیست سال انجمن نویسندگان فوتبال.

بعد از آن دوران باعث شد تا گرت به عنوان یک فوتبالیس بی نظیر در تاریخ ولز انتخاب شود و به عنوان بهترین گلزن مرد تاریخ کشورش با 41 گل از 111 بازی انتخاب شود و یکی از رکوردهای ملی مردان کشور ولز در اختیارش قرار گرفت.

هرچند که همه این جوایز و افتخارات جزو شاهکارهای تاثیرگذار این بازیکن فوتبال است. ولی این موارد تنها بخشی از داستان گرت بیل هستند، باید در واقع او را در عمل تماشا کرد تا واقعاً از درخشش او قدردانی کنید.

شخصیت فوتبالی گرت بیل

شخصیت فوتبالی گرت بیل

بیل بیش از شخصیت اصلی دوران حرفه ای اش بود. او مردی بود که به نوشتن فیلمنامه ها سخت و قابل قبول در فوتبال معروف بود و با نمایش قدرتمند و ماورایی و جادو کننده در فوتبال جان تازه ای به تیم خودش می داد.

با تماشای حرکت های نمایشی و گل هایش در تاتنهام، از دریبل های عجیب و غریب و شوت های از راه دورش بسیار لذت خواهید برد.

در رئال مادرید زمانی که گل هایش بسیار مهم و حیرت انگیز بودند و مورد تشویق هواداران قرار می گرفت. از دویدن های متهورانه از نیمه خودش در فینال کوپا دل ری 2014 در برابر بارسلونا گرفته تا ضربه بالای سر در مقابل لیورپول که به پیروزی تیم آنها در سال 2018 کمک کرد. حتی در فینال لیگ قهرمانان نیز یکی از بهترین گل های تاریخ این رقابت ها را به ثمر رساند.

حتما بخوانید: بیوگرافی گرت بیل و همسرش | حواشی+ زندگی شخصی+عکس

بیل در 33 سالگی بازنشسته شد

بیل که اولین بازی خودش را به عنوان یک نوجوان 16 ساله در سال 2006 انجام داد. یک مقدمه آزمایشی برای فوتبال بین المللی را تحمل کرد. زیرا ولز در سال 2011 خارج از 100 تیم برتر رده بندی جهانی قرار داشت. گرت به عنوان چهره ای برای نسل طلایی کشورش در کنار افرادی نظیر آرون رمزی و جو آلن، ولز را به ارتفاعات جدید استراتوسفر برد.

افتخارات گرت بیل در تیم ملی ولز

گرت بهترین گلزن در مقدماتی یورو 2016 بود. او به غیبت 58 ساله تیم ملی کشورش در تورنمنت های بزرگ پایان داد. در حالی که ولز تا اولین نیمه نهایی تاریخ اوج زیادی گرفت. مجموعه ای از نمایش های درخشان را در فرانسه نمایش گذاشت.

بیل بعد از کاپیتانی در ولز، تیم ملی کشورش را به مسابقات بعدی قهرمانی اروپا جایی که آنها دوباره به مرحله حذفی رسیدند و سپس کشورش را به جام مقدس رساند. انها به اولین جام جهانی بعد از سال 1958 صعود کردند.

تکامل گرت به عنوان یک بازیکن در این دوره نشان داد که استعداد منحصر به فردی دارد و واقعا بازیکن تحویل آفرین است.

افتخارات گرت بیل در تیم ملی ولز
افتخارات گرت بیل در تیم ملی ولز

حرکت های فردی گرت بیل

سرعت او بسیار بالا بود و دویدن مستقیمش در مسابقات یورو 2016 واقعا حریفان را عذاب می داد. بیل مجبور شد شش سال بعد بدون آن سلاح های فیزیکی زندگی را تطبیق دهد. همچنان کیفیت منحصر به فرد لازم برای زدن هر سه گل ولز را داشت. آنها ارتیش را شکست دادند. اوکراین بلاخره به جام جهانی راه پیدا کرد.

خداحافظی گرت بیل از ولز

هرچقدر ولز در مرحله گروهی از تورنمنت سال قبل نا امیدکننده عمل کرد. بهترین گل بیل برای کشورش اولین گل ولز در جام جهانی از سال 1958 بود

گرت نیز همانند هم تیمی ها، مربیان و هوادارانش از نمایش‌های ولز در قطر بی‌حال شد. در حالی که بعد از شکست مقابل انگلیس با هواداران خداحافظی کرد. این حس به وجود آمد که خداحافظی نهایی بزرگتری در پیش است.

با گذشت زمان این نا امیدی از بین رفت. بیل می تواند با افتخار به نقش مهمی که در رساندن ولز به جام جهانی برای اولین بار بعد از 64 سال انجام داد، نگاه کند.

همین ام باعث شد تا درباره دوران حرفه ای بیل در رئال مادرید سر زبان ها بیفتد. یک پایان کینه توزانه از خاطره ها محو می شود و زمانی که او به 9 سال پر از جام در اسپانیا فکر می کند که او را به موفق ترین فوتبالیست صادراتی از کشور انگلیس در تمام دوران تبدیل کرد. حالا خداحافظی گرت بیل از ولز باعث شد تا مردم کشورش با خاطره غم انگیز از او یاد کنند.

گرت بیل
گرت بیل

اما برای بیل مهمترین میراث با ولز است

با اینکه فوتبال باشگاهی ممکن است شکل غالب این ورزش باشد، اما برای گرت هیچ چیز بهتر از نمایندگی کشورش نیست.

پس از به ثمر رساندن ضربه بالای سر تماشایی خود در پیروزی رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل لیورپول در سال 2018، اولین فکر او پس از سوت پایان این بود که پرچم ولز را بگیرد و آن را به دور شانه هایش ببندد در حالی که در اطراف زمین برای یک دور افتخار قدم می زد.

یک سال بعد، بیل که با انتقاد هواداران و رسانه ها در اسپانیا به دلیل عدم تعهد درک شده در هنگام مبارزه با مصدومیت مواجه شد، خشم آنها را بیشتر کرد و گفت: “قطعاً برای بازی در ولز کمی هیجان بیشتری دارم.”

گرت بیل در دوران کودکی
گرت بیل در دوران کودکی

البته این در مقایسه با خشم مادریدی ها که بیل بعد از قطعی شدن جواز حضور در یورو 2020 در حال خنده در کنار هم تیمی هایش در ولز که بنری در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: “ولز. گلف. مادرید. به همین ترتیب” تصویر شد.

این عملاً پایانی بر روابط پر تنش او با رئال بود، اما برای هواداران ولز، تنها جذابیت قهرمان آنها را افزایش داد.

افراد کمی وجود دارند که چه در عرصه ورزشی و چه غیر ورزشی، بیشتر از بیل برای بالا بردن شهرت ولز در سراسر جهان کار انجام داده باشند.

خداحافظی گرت بیل از ولز همه را شوکه کرد

خداحافظی گرت بیل از ولز رسما در روز دوشنبه اعلام شد. خبر این بود که بیل یک پیغام جداگانه در ارتباط با خداحافظی گرت بیل از ولز انتشار داد، او در این باره گفت: من با پسرانی که برادر من شدند و کارکنان پشتی اتاق که به خانواده تبدیل شدند، یک اتاق رختکن مشترک داشتم.

“من برای باورنکردنی ترین مدیران بازی کردم و حمایت و عشق بی پایان فداکارترین هواداران جهان را احساس کردم. از تک تک شما که در این سفر با من بودید متشکرم.

“بنابراین در حال حاضر من عقب می نشینم اما از تیمی که در من زندگی می کند و در رگ هایم می گذرد پس از آن همه اژدهای روی پیراهنم تمام چیزی که نیاز دارم، دور نمی شوم.”

بازیکنانی هستند که می توانند الهام بخش تیم ها باشند، دیگرانی هستند که می توانند آنها را به شکوه برسانند و هنوز هم بازیکنانی هستند که مترادف با باشگاه یا کشورشان هستند.

تعداد کمی می توانند ادعا کنند که یک ملت را برای یک نسل کامل تعریف می کنند.

اما بیل می تواند.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

بی بی سی bbc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *