خلاصه بازی آرسنال نیوکاسل

خلاصه بازی آرسنال و نیوکاسل را با هم مرور می کنیم. نیوکاسل یونایتد، آرسنال، صدرنشین لیگ برتر را ناامید کرد تا با نمایشی سرسختانه در ورزشگاه امارات یک امتیاز کسب کند.

خلاصه بازی آرسنال و نیوکاسل

آرسنال امیدوار بود که برتری خود را در صدر جدول به 10 امتیاز برساند. اما خود را در یک رویارویی فرسوده و سرسخت با تیم نیوکاسل دید. تیمی که امسال با جاه طلبی های خود در چهار تیم بالای جدول قرار گرفته است.

موقعیت ها بسیار عالی بود و جولینتون از نیوکاسل بهترین موقعیت را از دست داد، زمانی که در وقت‌های تلف شده نیمه اول، ضربه ی سر را به بیرون زد.

آرسنال با گابریل مدافع و گابریل مارتینلی مهاجم نزدیک به گلزنی بود که هر دو ضربه‌های سر را با فاصله کمی از دروازه بیرون زدند. دروازه‌بان نیوکاسل، نیک پوپ، نیز در لحظات پایانی یک موقعیت گل را از انکتیا گرفت.

همچنین به نظر می رسید که توپچی ها وقتی گابریل توسط دن برن شارژ شده بود ادعای پنالتی واضحی داشتند که رد شد.

بازی با هفت کارت زرد به یک جنجال بی‌سابقه تبدیل شد و در نهایت یک بن‌بست باقی ماند و برتری آرسنال با وجود تساوی در خانه، اکنون هشت امتیاز است.

آرسنال و نیوکسل، موقعیت حساس
آرسنال و نیوکسل، موقعیت حساس دقایق پایانی که به گل تبدیل نشد

آرتتا و آرسنال، ناامید در خانه

شاید فقط اوایل ژانویه باشد، اما رفتار پرخاشگرانه میکل آرتتا، سرمربی آرسنال، بینشی از انتظارات فزاینده پیرامون توپچی‌ها پس از فصل فوق‌العاده‌شان تا اینجای کار نشان می دهد.

آرتتا تا پایان بازی در لبه منطقه فنی خود بود، با داور چهارم جارد ژیلت روبرو شد که تنها 5 دقیقه در پایان به بازی اضافه کرده بود. و سپس بخاطر رد شدن ادعای پنالتی، با خشونت به سمت مقابل ادی هاو حرکت کرد. در نهایت او را از مخمصه جدا کردند.

وقتی آرتتا آرام شود، هنوز می‌تواند کار خوبی که امشب انجام دادند را ارزیابی کند. اما این شبی بود که تیم آرسنال به یک سد بزرگ به نام نیوکاسل برخورد کرد. کار آنها پس از شروعی درخشان افت کرد، اگرچه آنها نزدیک بود در پایان بازی قسر در بروند.

آرسنال هنوز 8 امتیاز و یک بازی بیشتر نسبت به منچستر سیتی دارد.

هرگز قرار نبود بازی ساده ای برای توپچی ها باشد.رفتار آرتتا منعکس کننده چیزی است که نیوکاسل به عنوان یک نتیجه بسیار رضایت بخش در نظر می گیرد.

ضربه ی سر بازیکن نیوکاسل
ضربه ی سر بازیکن نیوکاسل، موقعیت حساس دیگری که گل نشد

نیوکاسل پیشرفت کرده است

صعود نیوکاسل به جمع چهار تیم برتر با مقاومت در برابر لیدز یونایتد در سنت جیمز پارک مواجه شد. اما آنها نشان دادند که می‌توانند در تلاش برای کسب یک امتیاز حیاتی در آرسنال، همچنان حریف قدرتمندی باشند.

مربی آنها ادی هاو هم از عملکرد و هم از نتیجه خوشحال خواهد شد. اگرچه او می داند که اگر جولینتون یک فرصت نسبتاً ساده را تبدیل به گل می کرد، خیلی بهتر بود.

اما به طور کلی این یک ناراحتی جزئی خواهد بود. زیرا نیوکاسل نشان داد که از نظر برخی از هواداران آرسنال با غیرت آماده جنگیدن برای همه چیز هستند.

نیوکاسل به خوبی سازماندهی شده بود. و سعی کرد تا زمانی که می توانست تهدید کند. بازی آنها، بهبود عظیمی را که تحت هدایت هاو و با هجوم نقدینگی صاحبان عربستان سعودی انجام داده بود، را به خوبی نشان داد.

در جمع چهار تیم برتر بودن در شروع فصل یک رویا بود. اما نیوکاسل واقعاً در حال حاضر در آن رویا زندگی می کند و این را در جریان یک تساوی مهم و حیاتی به خوبی نشان داد.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *