آرسنال 4 بر 2 برایتون را شکست داد

خلاصه بازی آرسنال و برایتون را با هم بخوانیم. آرسنال با پیروزی جذاب مقابل برایتون با هفت امتیاز اختلاف در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت. این نتیجه که با تساوی 1-1 منچسترسیتی برابر اورتون همراه شد، برتری آرسنال را تا شروع سال 2023 بیشتر نیز افزایش داد.

خلاصه بازی آرسنال و برایتون

میهمان با گل های بوکایو ساکا، مارتین اودگارد و ادی نکتیا سه گل پیش افتاد اما کائورو میتوما یک گل را جبران کرد.

گابریل مارتینلی قبل از اینکه ایوان فرگوسن گل دوم برایتون و اولین گل خود در لیگ به ثمر رساند، آرامش را مجددا با گل چهارم برقرار کرد.

گلزنی ساکا در جریان بازی با برایتون
گلزنی ساکا در جریان بازی با برایتون

میتوما گل دوم را به ثمر رساند تا هواداران میهمان را کمی ساکت کند. اما در نهایت آرسنال سه امتیاز را به دست آورد.

برایتون در ساعت اول فاصله زیادی با سرعت آرسنال داشت. اما پس از اینکه مارتینلی امتیاز سه گل را به دست آورد، روحیه عالی نشان داد تا دوباره با فرگوسن از عقب ماندگی ها کم کند.

آنها سپس در دو دقیقه پس از اینکه میتوما دوباره گل زد، نتیجه را چهار بر سه کرده اند، اما پس از بررسی VAR مشخص شد که هافبک ژاپنی در آفساید قرار دارد.

آرسنال روز سه‌شنبه به مصاف مقابل نیوکاسل یونایتد می روند. این در حالی است که با برتری فزاینده‌ای نسبت به سیتی قهرمان که هر دو تیم 16 بازی انجام داده‌اند، به استقبال نیوکاسل می رود.

نتیجه بازی آرسنال و برایتون |آرسنال با وجود تلاطم های دفاعی محکم ایستادگی کرد

اگرچه فصل لیگ برتر به دلیل جام جهانی هنوز به نیمه راه نرسیده است. اما این پیروزی می تواند لحظه ای کلیدی در تلاش آرسنال برای اولین قهرمانی از سال 2004 باشد.

برایتون آخرین تیمی بود که  توانست در ماه نوامبر آرسنال را با پیروزی 3 1 کارابائو در جام حذفی شکست دهد. اما احتمال تکرار آن بعید به نظر می رسید. به محض اینکه ساکا از ضربه مارتینلی در یک ریباند ضربه زد و توپ را برای ثبت ششمین گل خود در لیگ به تور دروازه چسباند.

غیبت گابریل به دلیل مصدومیت زانو که در حین انجام وظیفه در جام جهانی رخ داده بود، ممکن است هواداران آرسنال را نگران کرده باشد، اما ساکا و اودگارد در حال جبران غیبت او هستند.

آرسنال 4 بر 2 برایتون را شکست داد
آرسنال 4 بر 2 برایتون را شکست داد

هفتمین گل فصل اودگارد کاپیتان آرسنال زمانی به ثمر رسید که او از ضربه سر ضعیف بیلی گیلمور استفاده کرد و تیمش را تا قبل از نیمه دوم دو بر صفر جلو انداخت. ضربه سر این بازیکن نروژی بعد از برخورد به زمین از رابرت سانچز دروازه بان برایتون فراتر رفت و وارد دروازه شد.

و آنها نیمه دوم را نیز مانند نیمه اول خوب آغاز کردند، نکتیاهپس از اینکه سانچز ضربه مارتینلی را از زاویه بسته دفع کرد، توپ را از فاصله نزدیک وارد دروازه کرد.

اما زمانی که مدافعان کناری بن وایت و الکساندر زینچنکو پس از یک ساعت تعویض شدند، آرسنال متزلزل نشان داد. مارتینلی که با گل میتومو انگار به خود آمده بود، یک حرکت طولانی از زمین را با ضربه ای به پایان برد که از روی پاهای سانچز عبور کرد تا ظاهراً بازی را فراتر از دسترس برایتون قرار دهد.

سپس ویلیام سالیبا در لبه محوطه بی احتیاطی کرد و به فرگوسن فرصت داد تا یک گل دیگر را جبران کند. زمانی که به نظر می رسید میتوما نتیجه را 4 3 کرده است، تیم میکل آرتتا تا تصمیم VAR نگران به نظر می رسید.

آمار بازی آرسنال و برایتون

آمار بازی آرسنال برایتون
آمار بازی آرسنال برایتون

مسیر پیش روی آرسنال

آرسنال پیش از رسیدن به اواسط رقابت های لیگ، ژانویه سختی را پیش رو دارد. تاتنهام و منچستریونایتد پس از نیوکاسل حریف های بعدی آنها هستند.

دو دیدار آنها با منچسترسیتی رتبه دوم نیز هنوز در راه است. آرتتا می خواهد به ضعف های دفاعی که امشب در تیم ظاهرا شد بپردازد.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

Pooria
1 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *