گل دوم برنتفورد به لیورپول

خلاصه بازی برنتفورد و لیورپول را با هم بخوانیم. لیورپول فرصت اینکه فاصله خود را با چهار تیم بالای جدوف لیگ برتر کاهش دهد را از دست داد. برنتفورد ضعف های دفاعی لیورپول را در یک پیروزی شایسته در ورزشگاه کامیونیتی مجازات کرد.

خلاصه بازی برنتفورد و لیورپول | لیورپول، با شکست از برنتفورد، دوباره در ناامیدی

در یک نیمه اول ناامید کننده، لیورپول در میان عملکرد الهام بخش میزبان، دو گل دریافت کرد. در دقیقه 19، ابراهیما کوناته یک کرنر را به دروازه خودی فرستاد.

لیورپول قادر به مقابله با ضربات ایستگاهی برنتفورد نبود و در نیمه اول دو گل دیگر را از کرنر دریافت کرد. اما هر دو گل به دلیل آفساید مردود اعلام شد.

لحظاتی پس از دومین تلاش مردود یوآن ویسا، مهاجم زنبورها پس از اینکه لیورپول به طرز نامناسبی توپ را از دست داد، گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

سه تعویض در نیمه ی اول از یورگن کلوپ، سرمربی قرمزها که به وضوح ناامید شده بود، نتیجه مطلوب را داشت و لیورپول در عرض 5 دقیقه پس از شروع نیمه دوم، یک گل به وسیله ی الکس اکسلید چمبرلین به ثمر رساند.

در آن مرحله به نظر می رسید که نوبت به لیورپول رسیده، اما برنتفورد در نهایت طوفان را پشت سر گذاشت.

در شش دقیقه مانده به پایان، برایان امبومو موفقیت چشمگیری را به ثبت رساند. او کوناته را در تعقیب یک توپ بلند شکست داد و گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

برنتفورد اکنون در 6 بازی اخیر، بهترین عملکرد خود را در 80 سال گذشته  داشته است. آنها در لیگ برتر شکست نخورده و به رده هفتم صعود کرده اند.

لیورپول که با یک برد در رده چهارم قرار می گرفت، ششم باقی می ماند و دو امتیاز از زنبورها فاصله دارد.

گل دوم برنتفورد به لیورپول
گل دوم برنتفورد به لیورپول

اشتباه کوناته و شکستن رکورد 84 ساله ی لیورپول در خانه ی برنتفورد

این شب ویژه دیگری برای برنتفورد بود. آنها با پیروزی مقابل لیورپول به پیروزی های پر جنب و جوش مقابل منچستریونایتد و آرسنال از زمان بازگشت آنها به لیگ برتر افزودند.

این اولین پیروزی آنها مقابل لیورپول از سال 1938 بود.

اما با وجود تمام کارهای خوب لیورپول، عملکرد خط دفاعی پراکنده و بی نظمی دیده می شد. روی گل اول ابراهیمو کوناته از روی بدشانسی و پس از برخورد توپ به ساق پایش، دروازه را باز کرد.

قرمزها باز هم در معرض خطر بودند. 2 بار دیگر دروازه ی آنها باز شد و خوشبختانه در هر دو نوبت جان سالم به در بردند.

آنها چند ثانیه بعد یک اشتباه مرتکب شدند. هاروی الیوت توپ در نیمه خود از دست داد و به ماتیاس جنسن اجازه داد تا ویسا را ​​برای گلزنی راه اندازی کند.

کوناته باید در لحظات پایانی محکم تر عمل میکرد. زیرا امبومو قبل از زدن گل سوم زیبایش او را برای باز پس گیری توپ کنار زد. امشب، به شبی غم انگیز برای مدافع میانی لیورپول در اولین حضورش پس از رسیدن به فینال جام جهانی با فرانسه تبدیل شد.

پس از پیروزی در بازی های متوالی پس از شروع مجدد لیگ، این یک شکست ناامید کننده برای تیم کلوپ بود.

آنها در حال حاضر 23 امتیاز در این فصل از دست داده اند. یک امتیاز بیشتر از کل فصل گذشته.

گل سوم برنتفورد به لیورپول
گل سوم برنتفورد به لیورپول

تونی نبود، اما مشکلی هم برای برنتفورد ایجاد نشد

این پیروزی برای برنتفورد حتی با توجه به این که آنها بدون گلزن اصلی خود، ایوان تونی، بودند، به دست آمد.

این تنها دومین برد آنها در لیگ برتر بدون مهاجم است. تلاش تیمی بود که آنها را به برد رساند.

در لحظات ابتدایی، بی می، پس از اینکه نونیز دروازه‌بان اروگوئه‌ای دیوید رایا را دور زد، جلوی گلزنی او را گرفت.

آنها در ادامه بازی لیورپول را به لرزه درآوردند. آنها مدام در حمله بودند و زمانی که به نظر می رسید جریان در نیمه دوم در حال تغییر است، دفاع را محکم نگاه داشتند.

کلوپ نیمی از دفاع خود را بیرون کشید. فن دایک، که از ناحیه همسترینگ آسیب دید، و کوستاس تسیمیکاس تعویض شدند. و نابی کیتا را به میدان آمد تا نیروی میانی به تیمش اضافه کند.

اما پس از اینکه آکسلید چمبرلین سانتر ترنت الکساندر آرنولد را به اولین گل خود در یک سال اخیر تبدیل کرد، مردان توماس فرانک سخت تلاش کردند تا فرصت‌های صددرصد دیگری را از لیورپول بگیرند.

در پایان، بازیکنان و حامیان زنبورها به طرز دیوانه واری پیروزی را جشن گرفتند. آنها ذوق زده هستند که بدانند تا کجا می توانند به این فرم خوبشان ادامه دهند.

لیورپول برنتفورد
باخت 3 بر 1 لیورپول در شب فاجعه آمیز دفاع

آمار بازی برنتفورد و لیورپول

آمار بازی برنتفورد لیورپول
آمار بازی برنتفورد لیورپول

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

Pooria
3 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *