خلاصه بازی منچسترسیتی و اورتون

خلاصه بازی منچسترسیتی و اورتون را با هم بخوانیم. دمارای گری گل تساوی فوق العاده ای را برای اورتون (64) به ثمر رساند. تا بیست و یکمین گل فصل ارلینگ هالند در لیگ برتر (24) را خنثی کند. سیتی چهار امتیاز با آرسنال صدر فاصله دارد که بعداً در شب سال نو به مصاف برایتون خواهد رفت.

خلاصه بازی منچسترسیتی و اورتون

منچسترسیتی پس از پایان خیره کننده دمارای گری که باعث شد اورتون در ورزشگاه اتحاد به تساوی 1-1 دست یابد. این شانس را از دست داد تا به فاصله دو امتیازی از آرسنال، صدرنشین لیگ برتر برود.

تیر آبی گری در کنار فرانک لمپارد جان داد. و به طور همزمان قهرمانی سیتی در آخرین روز سال 2022 را با مشکل مواجه کرد.

ارلینگ هالند در 24 دقیقه فضا را برای خود باز کرد تا ارسال ریاض محرز را به گل تبدیل کند. تا در 15 بازی اول خود در لیگ برتر 21 گل را به حیرت آور تبدیل کند.

اما اورتون با اولین ضربه خود در نیمه دوم بازی را به تساوی کشاند.

لمپارد گفت: ما شخصیت و اخلاق کاری زیادی نشان دادیم. وقتی با تیمی در سطح سیتی بازی می‌کنید، متوجه می‌شوید که چه اتفاقی می‌افتد. اگر در برابر آنها باز شوید، آنها شما را به رختخواب می‌کشند، بنابراین ما باید سبک خاصی داشته باشیم و بازیکنان به آن ادامه می‌دهند و یک گل به ثمر می‌رسانند. خیلی سخت است اما آنها انجام دادند.

“ما مجبور بودیم فضایی را که می‌خواستند به آنها نمی‌دادیم. من فکر می‌کردم که در این کار خیلی خوب بودیم. ما بلوک‌های عالی و دفاع نیز داشتیم. وقتی در بازی می‌مانید کمی باور دارید و فقط به چند لحظه نیاز دارید. ما لحظه خاصی گرفتم.”

این نتیجه به آرسنال این فرصت را می‌دهد تا بعداً در شب سال نو در مقابل برایتون، هفت امتیاز با سیتی فاصله داشته باشد، در حالی که اورتون در رده شانزدهم باقی می‌ماند، دو امتیاز بالاتر از منطقه سقوط پس از پایان 4 بازی باخت خود در مجموع.

ارلینگ هالند
ارلینگ هالند

لمپارد چگونه هدف خود را به دنت سیتی رساند

 پس از شکست خانگی دیرهنگام مقابل وولوز در باکسینگ دی تحت فشار قرار گرفته است، اما این نمایشی سرشار از روحیه جنگندگی بود که نشان دهنده اعتقاد بازیکنانش به سرپرستی او بود.

لمپارد چهار تغییر در ترکیب اصلی خود ایجاد کرد که برخی از آنها به دلیل بیماری اعمال شد. آنتونی گوردون و یری مینا نتوانستند مشکل خود را از بین ببرند، اما اولین شروع دومینیک کالورت-لوین از اوایل نوامبر یک تقویت خوب بود.

لمپارد از تیمش خواست تا در عملکرد خود غرور و شخصیت نشان دهند – اما این سیتی بود که در دقیقه 24 از بن بست خارج شد. رودری توپ را از الکس ایووبی پس گرفت و بعد از اینکه ناتان آکه به برناردو سیلوا غذا داد، کوین دی بروین قبل از اینکه ریاد ماهرز در فضای سمت راست پیدا شود، با جک گریلیش ترکیب شد.

این بازیکن الجزایری قبل از اینکه توپ را برای هالند به عقب برگرداند تا علیرغم بهترین تلاش کانر کودی روی خط، از فاصله نزدیک به خانه برود.

در آن زمان، محرز از اینکه یک پنالتی به دست نیاورده بود بدشانس بود که ادریسا گوئی پای او را در داخل محوطه جریمه زد، اما سیتی در نیمه دوم نزدیک بود برتری خود را دو برابر کند.

جان استونز کالورت-لوین

جان استونز کالورت-لوین را در یک ضربه ایستگاهی کوین دی بروین از دست داد و ضربه سر خود را به تیر دروازه کوبید.

از توپ شل، هالند با یک چالش دیرهنگام میکولنکو را گرفت که با وجود اینکه جردن پیکفورد اعتراضات را برای مجازات سخت‌تر رهبری می‌کرد، نروژی را جریمه کرد.

در اوایل وقت دوم پس از نقص گوش یکی از کمک داوران، 6 دقیقه تأخیر رخ داد، اما پس از نقص فنی، این اورتون بود که ضربه چکشی غیرمحتملی را وارد کرد. وینگر بازگشته از میکولنکو به عنوان یک طعمه برای دریفت کردن داخل آکانجی استفاده کرد و سپس یک ضربه اشتباه را فراتر از ادرسون زد.

منچسترسیتی - اورتون
منچسترسیتی – اورتون

لمپارد افزود: استعداد دماری وجود دارد و این پایان در او وجود دارد. “ما باید مدام به او بگوییم که از آن مناطق شوت کند. لحظه خاصی بود و گاهی اوقات شما در آنجا به آن نیاز دارید.

این تنها دومین گل فصل گری در لیگ برتر و اولین گل خارج از خانه از آگوست 2021 مقابل برایتون بود. اما او بازیکنی است که می تواند لحظات درخشانی را به ارمغان بیاورد، و این هدیه اواخر کریسمس به آن طرفداران اورتون بود.

گری پس از آن گفت: «به محض اینکه پایم را ترک کرد، به نوعی فهمیدم.

در حالی که 7 دقیقه باقی مانده بود، پیکفورد یک مهار درخشان انجام داد تا تلاش انحرافی محرز را رد کند. این خطر هنوز هم دفع نشد زیرا ضربه رودری از یک کات بک به طرز درخشانی توسط جیمز تارکوفسکی مهار شد.

11 دقیقه دیگر مشخص شد. و در ثانیه های پایانی این بازه زمانی تعیین شده. این رودری بدون علامت بود که به طور غیرقابل توضیحی با ضربه سر مهرز با ضربه سر بلند شد. و اورتون برای یک امتیاز بعید نگه داشت.

سیتی اکنون برای اولین بار از می 2021، زمانی که مقابل لیدز و چلسی شکست خورد، در بازی های خانگی پیاپی در لیگ شکست خورده است.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

Pooria
1 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *