نتیجه بازی منچستر سیتی آرسنال

پپ گواردیولا،ناتان آکه را پس از فرستادن منچسترسیتی به دور پنجم جام حذفی با گل پیروزی مقابل آرسنال، رقیب قهرمانی لیگ برتر، “مردی استثنایی” خواند.

خلاصه بازی منچستر سیتی آرسنال

توپچی ها برتری قابل توجهی در لیگ ایجاد کرده اند، اما این سیتی بود که به لطف ضربه دقیق دقیقه 64 آکه پس از کار خوب جک گریلیش، رقابت تنگاتنگی را پشت سر گذاشت.

آرسنال موقعیت‌های خودش را داشت. به‌خصوص در نیمه اول که استفان اورتگا، دروازه‌بان سیتی، جانشین ادرسون، به خوبی ضربه  تاکهیرو تومیاسو و خرید جدید لئاندرو تروسارد را سیو کرد.

انتخاب چندانی بین دو طرف وجود نداشت. نبرد آنها در لیگ برتر یک بار دیگر در دیدار آنها در ورزشگاه امارات در 15 فوریه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

گواردیولا گفت: “ما قطعا در نیمه دوم بهتر بودیم. آرسنال یک گام به جلو برداشته است. بازی فشرده ای بود و شما متوجه می شوید که آنها چقدر تیم خوبی هستند.”

او [آکه] فصل خیلی خوبه داشته است. او یکی از سرسخت‌ترین حریفان لیگ برتر را کنترل کرد. زیرا بوکایو ساکا بهترین فرم خودش را قرار دارد. او در دوئل‌های درون محوطه جریمه واقعاً خوب است. دفاع از تیرک و ضربات ایستگاهی را درست انجام می دهد.

“او یک مرد استثنایی است، دوره ای بود که بازی نمی کرد و یک بار هم شکایت نکرد. به عنوان یک مربی شما بازیکنانی مانند نیتان را می خواهید. او سزاوار همه چیزهای خوب در زندگی است.”

منچستر سیتی به برتری رسید

سیتی این را یک ضربه روانی به سمت آرسنال می‌داند. سرمربی تیمی که پپ گواردیولا علناً آن را بزرگترین تهدید برای امیدهای آنها برای حفظ عنوان قهرمانی می‌داند.

سیتی باز هم از بهترین روزهای خود دور بود. اما تیمی دارد که از نظر کیفیت و تطبیق‌پذیری آنقدر غنی است که همیشه احتمالا برنده شدن وجود دارد. در این بازی، این موقعیت پیروزی با دویدن گریلیش به منطقه و یک پایان هوشمندانه از آکه فراهم شد.

ارلینگ هالند ساکت بود. اما این واقعیت که سیتی در برابر حریفانی که بسیار قدرتمند شده‌اند و تنها یک بازی لیگ را باخته‌اند، پشت سر گذاشت، گواردیولا را خوشحال خواهد کرد.

با این حال، این پیروزی هزینه‌ای داشت. جان استونز، مدافعی که برای تیمش در این فصل و انگلیس در جام جهانی فوق‌العاده بود. در نیمه اول پس از آسیب همسترینگ ، مجبور به ترک بازی شد.

استونز حضوری تاثیرگذار برای سیتی بوده است و گواردیولا امیدوار است بولتن پزشکی مشکلی طولانی مدت را گزارش ندهد.

خلاصه بازی منچستر سیتی آرسنال
خلاصه بازی منچستر سیتی آرسنال

آرسنال را می توان تشویق کرد

برای آرسنال، این طعم نادری از شکست در این فصل بود. اما کافی بود که میکل آرتتا، سرمربی تیم، تشویق شود و آنها توجهات را به لیگ برگردانند.

توپچی ها غل و زنجیر را بر روی ماشین گلزنی سیتی، هالند قرار دادند. در نیمه اول – با اضافه شدن 21 میلیون پوندی تروسارد – آنها یک تهدید واقعی در بازی بودند. اورتگا، دروازه بان سیتی، پر کارترین دروازه بان بازی بود.

همه اینها با بازیکنان کلیدی مارتین اودگارد، الکساندر زینچنکو، ویلیام سالیبا، گابریل مارتینلی و دروازه بان آرون رمزدیل به دست آمد که از ترکیب اصلی بیرون بودند.

آرسنال تا انتها فشار آورد. سیتی به شجاعت واقعی اورتگا نیاز داشت تا آنها را در موقعیت های سخت دروازه نگه دارد.

آرتتا به ITV گفت: “من فکر می کنم ما می توانستیم خیلی بیشتر از این بازی به دست آوریم.”

ما موقعیت‌های بزرگی در بازی داشتیم و آنها را کنار نگذاشتیم. ما می‌توانیم نکات مثبت زیادی داشته باشیم، فکر می‌کنم روشی که به بازی نزدیک شدیم و رقابت کردیم. واقعاً پیروزی مقابل این تیم سخت است اما ما به سمت جلو رفتیم.

“در لحظات بزرگ، در مسابقات بزرگ، شما تفاوت ایجاد می کنید. اینگونه است که در این بازی ها پیروز می شوید.”

در حالی که آرتتا از این شکست آسیب خواهد دید. عملکرد آرسنال آنقدر عالی بود که این شکست را بیش از حد به حساب نمی آورد.

هیچ کدام از مربیان نتیجه گیری نمی کنند

گواردیولا و آرتتا پس از صحبت با رسانه ها از اولین نبرد بزرگ بین باشگاه ها در این فصل نتیجه گیری زیادی نمی کردند.

هر دو تا حدودی رضایت را از بین خواهند برد. سیتی با یک پیروزی دیگر در جام حذفی به دنبال پیروزی در دور سوم خود مقابل چلسی است. در حالی که ناامیدی قابل درک آرتتا در شکست تا حدودی با عملکرد خوبش کاهش خواهد یافت.

از جنبه منفی، هر دوی مدیران به خاطر مصدومیت های وارده به افراد کلیدی خود رها شدند

آرسنال امیدوار است مصدومیت دنده توماس پارتی، که نیاز به اسکن دارد، مشکل بزرگی برای این بازیکن بسیار تاثیرگذار در هافبک نباشد. هرچند که به احتمال زیاد فوریت آنها برای بستن قرارداد برای موزس کایسدو از برایتون را افزایش می دهد. اما پیشنهاد 60 میلیون پوندی  آنها پیش از این رد شده بود.

نگرانی سیتی در مورد استونز است که در اواخر نیمه اول به دلیل مصدومیت همسترینگ از زمین خارج شد. گواردیولا در بخش دفاع مرکزی قدرت دارد، اما استونز یکی از بازیکنان برجسته و ثابت او در این فصل بوده است.

آمار بازی منچستر سیتی آرسنال

آمار بازی سیتی آرسنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *