داترو فوفونا به چلسی پیوست

داترو فوفونا به چلسی پیوست. آبی ها به سرعت اقدام به جذب این مهاجم 19 ساله کرده اند و امیدوارند. که او بتواند از شکل یک مهاجم خاص منچسترسیتی پس از لقب “هالند بعدی” الگوبرداری کند.

گزارش ها حاکی از آن است که چلسی پس از دستیابی به توافق کامل با تیم نروژی با مبلغ 12 میلیون یورو  در آستانه جذب دیوید داترو فوفانا، مهاجم مولده بوده است.

حالا بسیاری از رسانه ها خبر از پیوستن این بازیکن ساحل عاج به تیم چلسی با قرارداد ۱۲ میلیون یورویی می‌دهند.

آبی‌ها در این فصل با وجود جذب پیر امریک اوبامیانگ در تابستان، برای رسیدن به گل تلاش کرده‌اند و در 14 بازی لیگ برتر تنها 17 بار به گل رسیده‌اند. و با توجه به اینکه آرماندو بروخا، مهاجم پشتیبان این تیم به دلیل مصدومیت برای باقی مانده فصل غایب بود به نظر می رسد. چلسی به سرعت برای جذب فوفانا، مهاجم 19 ساله اقدام کرده است.

داترو فوفانا کیست؟

فوفانا به عنوان مهاجم – در درجه اول یک مهاجم – برای تیم نروژی و قهرمان فعلی الیتسرین مولده بازی می کند. که در فوریه 2021 با قراردادی چهار ساله به این باشگاه پیوست.

این جوان 19 ساله متولد 22 دسامبر 2002 در اوراگایو، ساحل عاج است. و دوران جوانی خود را با AFAD Djekanou در پایتخت شهر ابیجان آغاز کرد. فوفانا آنقدر تحت تأثیر قرار گرفت. که آفاد پیشنهادهای قابل توجهی برای خدمات او دریافت کرد. ( VG )، قبل از اینکه در نهایت با انتقال رایگان به مولده بپیوندد.

در صحنه بین‌المللی، فوفانا هنوز برای هیچ یک از تیم‌های جوانان ساحل عاج حضوری نداشته است. اما در حال حاضر دو بازی ملی برای تیم بزرگسالان دارد – اولین بازی در مسابقات مقدماتی قهرمانی ملت‌های آفریقا 2020 مقابل نیجر در اکتبر 2019 انجام شد.

سوابق داترو فوفانا

فوفانا از زمان پیوستن به مولده تقریباً دو سال پیش، 24 گل و 10 پاس گل در 65 بازی در تمام رقابت‌ها برای غول‌های نروژی ( transfermarkt ) به ثبت رسانده است. و به آنها کمک کرد تا در لیگ و جام حذفی در سال 2022 دوبل شوند.

این بازیکن 19 ساله اولین بازی خود را مقابل هوفنهایم در بازی اول مرحله حذفی لیگ اروپا تنها دو هفته پس از امضای قرارداد انجام داد. و گل سوم را در تساوی 3-3 به ثمر رساند. اما فصل 2022 است که او واقعاً پس از ثبت 15 گل در 24 بازی به مولده کمک کرد تا با 18 امتیاز قهرمان لیگ شود.

با وجود دو گلزنی در طول دوره مقدماتی لیگ کنفرانس اروپا در فصل 2022/23، دو گل دیگر در مرحله گروهی نتوانست مانع از خروج زودهنگام نروژی ها از رقابت ها شود. با این حال، او دومین بازی خود را برای ساحل عاج در نوامبر به دست آورد. زیرا آنها بروندی را 4-0 در یک بازی دوستانه بین المللی شکست دادند.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
22 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *