دیدیه دشان سرمربی فرانسه

دشان مربی فرانسه تا سال 2024 می ماند. نوئل لو گرات، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه (FFF) پیش از این مدعی شده بود که در صورت صعود فرانسه به نیمه نهایی جام جهانی 2022،  ادامه ی حضور دشان روی نیمکت این تیم، به تصمیم خودش بستگی خواهد داشت.

پس از شکست 2-1 انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی، آبی‌ها اکنون قرار است برای رسیدن به فینال به مصاف مراکش برود. این یعنی، فدراسیون فوتبال این کشور به خود دشان این اجازه را خواهد داد که درباره ی آینده اش در این تیم تصمیم بگیرد.

در صورت جدایی دشان، زین الدین زیدان جانشینی احتمالی او خواهد بود؛ هر چند آنطور که پیداست، دشان در این تیم خواهد ماند.

صحبت های دشان مربی فرانسه پس از برد فرانسه برابر انگلیس

دشان در کنفرانس مطبوعاتی پس از پیروزی مقابل انگلیس در پاسخ به سوالی درباره این موضوع گفت: “هر چیزی در زمان خودش.”

“باعث افتخار است که به اهداف تعیین شده توسط رئیس جمهور رسیده ایم. او از ما راضی است و تصور می کنم بسیاری از مردم در فرانسه هم خوشحال هستند؛ اما من فعلا دوست دارم از چیزی که دوباره به دست آورده ایم لذت ببرم؛ یعنی در جمع چهار تیم برتر جهان بودن.

اکنون فقط به بازی چهارشنبه [مقابل مراکش] فکر می کنم، نه چیز دیگری.”

منتظر بیانیه دشان هستیم

اینکه زیدان هدایت این تیم را برعهده بگیرد یا نه به تصمیم دشان بستگی دارد؛ و به نظر می رسد اگر دشان تصمیم بگیرد پس از یک دوره ی طولانی و موفقیت آمیز خداحافظی کند، هیچ گزینه‌ی دیگری هم وجود ندارد که بتواند همه را دور هم جمع کند.

اما کسانی هستند که معتقدند بدون توجه به سرنوشت این تیم در دوحه، او اراده و تمایل برای ادامه کار را خواهد داشت. بنابراین، او ممکن است تا یورو 2024 در این تیم بماند.

این همان مطلبی است که نشریه‌ی Le Parisien امروز گزارش داد و مدعی شد که این مربی تا سال 2024 ادامه خواهد داد.

قهرمانی اروپا جامی است که دشان مربی فرانسه هنوز آن را به دست نیاورده است. فرانسه در فینال سال 2016 در ورزشگاه دو فرانس در فینال از پرتغال شکست خورد و نایب قهرمان شد.

اما، به گفته‌ی نشریه‌ی اکیپ، عامل دیگری هم وجود دارد که می تواند بر آینده او تأثیر بگذارد. ممکن است که بنا به درخواست وزرش ورزش فرانسه، تحقیقاتی پیرامون فساد اخلاقی و مالی رئیس فدراسیون این کشور انجام شود. نتیجه‌ی این تحقیقات ممکن است روی سرنوشت احتمالی دشان با این تیم اثر بگذارد.

تحقیقات در ماه فوریه به پایان خواهد رسید و باید منتظر نتیجه‌ی آن و تصمیم دشان باقی بمانیم.

آخرین اخبار و حواشی جام جهانی 2022 را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *