زمان بازی ایران و آمریکا

زمان بازی ایران و آمریکا

ایران – آمریکا فقط یک مسابقه فوتبال معمولی نیست. سوال‌های سیاسی مطرح شده در نشست خبری سرمربیان دو تیم، این مسئله را به خوبی نشان می‌دهد. البته کارلوس کی روش و گرگ برهالتر سعی کردند پاسخ واضحی به این دست سوالات ندهند.

فارغ از مسائل سیاسی که باعث حساسیت‌برانگیز بودن این مسابقه شده، حواشی دیگری از جمله صحبت‌های یورگن کلینزمان سرمربی سابق آمریکا علیه فرهنگ فوتبالی ایران و ماجراهای دستکاری شدن پرچم ایران از سوی فدراسیون آمریکا، باعث شده تمرکزها روی این بازی معطوف شود. البته که یکی از دلایل اهمیت مسابقه ایران و آمریکا، جدال مستقیم دو تیم برای صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی است. ایران جهت دستیابی به این هدف برای نخستین بار در تاریخ خود، نباید شکست بخورد و آمریکا برای صعود باید حتما پیروز شود. البته تساوی، ضامن صعود ایران نیست اما در صورت پیروز نشدن ولز مقابل انگلیس، تیم کی روش می‌تواند به مرحله حذفی برسد. ایران هیچ‌گاه تا این حد به یک‌هشتم نهایی جام جهانی نزدیک نبوده و آمریکا هم می‌خواهد بعد از 12 سال به جمع برترین‌های جام جهانی راه یابد این جدالی است که احتمالا فقط یک تیم در آن رستگار می‌شود؛ به لبه پرتگاه تاریخ خوش‌آمدید!

آنچه این دو تیم رقم زدند:

ایران با شکست دادن ولز در روز جمعه با نتیجه 2-0 به آمریکا کمک بزرگی کرد. این برد  ایران را در موقعیت برتر برای پیشروی قرار می‌دهد – تا زمانی که در روز سه‌شنبه مقابل ایران امتیاز بگیرند.

شروع جام جهانی برای ایالات متحده، برای اولین بار در هشت سال گذشته این تیم در یک رقص بزرگ است. تساوی 1-1 با ولز امیدوارکننده بود، اما بعد از نیمه به شدت تغییر کرد و گرت بیل یک ضربه پنالتی دقیقه 80 را برای گل تساوی به ثمر رساند.

سرنوشت در دستان ایالات متحده است تا یک بار دیگر به مرحله حذفی صعود کند. در اینجا زمان تماشای بازی حساس آمریکا و ایران آمده است.

علاوه بر آن این بازی بدلیل صمیمی نبودن سیاستمداران این دو کشور و بازی برای دومین بار در کل بازی ها جام جهانی برای مردم این دو کشور و یا حتی خاورمیانه یا جهان حساس میباشد.

 

زمان بازی ایران و آمریکا
زمان بازی ایران و آمریکا

زمان بازی ایران و آمریکا چه موقعی است؟

  • تاریخ:  سه شنبه 29 آبان
  • زمان:  ۲ بعد از ظهر به وقت شرقی (۱۱ صبح به وقت محلی)

ایالات متحده قرار است روز سه شنبه 29 نوامبر ساعت 14 به وقت شرقی به مصاف ایران برود. این آخرین بازی مرحله گروهی برای آمریکا خواهد بود که مقابل ولز و انگلیس قرار گرفته است.

در همین حال، ایران پس از شکست 6 بر 2 از انگلیس در اولین بازی خود، ولز را در دومین بازی مرحله گروهی خود شکست داد.

پایان مقاله (زمان بازی ایران و آمریکا)

سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *