سبک بازی پرسپولیس شبیه رئال مادرید و بارسلونا

سبک بازی پرسپولیس همانند رئال مادرید و بارسلونا ، تیم پرسپولیس در مسابقه قبلی در برابر گل گهر بدون مهاجم بازی کرد. آنها که یک نمایش درخشان و عالی را از خود نشان دادند.

بازی پرسپولیس شبیه رئال مادرید و بارسلونا

به گزارش سایت “ورزشی” یاران یحیی گل محمدی یک بازی اسپانیایی را ارائه دادند. قطعا نمایش بدون مهاجم سبک پپ گواردیولا و بارسلونا است. تیمی که با بازیکنان قد کوتاه ولی تکنیکی می تواند یک فوتبال منظم را نشان دهد. آنها که مالکیت توپ و پرسینگ و رسال های پاس کوتاه را در اسپانیا ارائه می دهند. اصلا مهم نیست که مهاجم در نوک ترکیب باشد یا خیر. تیم پپ همیشه با این روش ها راه پیروزی را پیدا می کند.

بارسلونا و منچسترسیتی که گواردیولا در هردوی آنها سابقه مربیگری دارد. از این روش به وفور استفاده کرده است. البته این فصل آنها مهاجمان قدرتمندی در اختیار دارند که قطعا آنها را بر روی نیمکت قرار نمی دهند. ولی تیم سرخپوش تهرانی در نبود مهاجم می تواند به عنصرهای میانی تکیه کند. آنها نمایشهای دلچسبی در برابر گل گهر از خود نشان دادند و بازی را با دو گل بردند.

تیم پرسپولیس در این مسابقه سرلک و اسدبیگی را در ترکیب هافبک دفاعی قرار داد. این دو بازیکن هافبک تدافعی تخصصی هستند. ولی این پلیرها با قابلیت بازی سازی و هجومی نیز شناخته شده اند. این بازیکن ها پاس رو به جلو را به خوبی انجام می دهند. تیم را به سوی دروازه مقابل (حریف) به خوبی هدایت می نمایند.

باشگاه پرسپولیس
باشگاه پرسپولیس

بازی سبک اروپایی پرسپولیسی ها

در مسابقه قبلی که ترابی و امیری و عمری و صادقی از جمله بازیکنانی بودند که شبیه هم بازی کردند. آنها دوندگی و پرسینگ مناسبی در برابر گل گهر داشتند. حتی گل محمدی از آنها تمجید داشت و در این باره بیان کرد که بازیکنان از لحاظ بدنی خیلی خوب بودند. آنها 90 دقیقه توانستند بازی کنند و واقعا در زمین دویدند. وحید نیز دقیقه 94 بازی به خوبی پرس می کرد و این به تیم بسیار کمک کرد.

چهار بازیکن بالا واقعا تکنیکی و سرعتی بودند. آنها به آسانی توپ را از مخمصه خارج کرده و در موقعیت مناسب قرار می دادند. قطعا اگر یکبار دیگر به پاسهای در حال حرکت ترابی به عمری نگاه بکنید به این موضوع پی خواهید برد. او واقعا بازیکن فوق العاده سرکش و جوان با شوت های دیدنی است. پرسپولیس مهاجم ندارد ولی از ستاره های خوبی برخوردار میباشد.

ستاره هایی که برای یک تیم به خوبی موقعیت می سازند و یحیی نیز هدایت و مدیریت آنها را به خوبی بلد است. بعد از جدایی مهاجم و مصدومیت های آنها پرسپولیس تمام فکر و ذکرش را به قهرمانی نیم فصل دوخته است. پرسپولیس با دو تیم مدعی خودش بعد از بحران در خط حمله روبرو شد و توانست چهار امتیاز از آنها دریافت کند. حتی چهار بار نیز توپ را در دروازه آنها قرار داد.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس
یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس

پرسپولیس با ستاره های جوانش

با اینکه پرسپولیس در روزهای اخیر در خط حمله دچار ضعف شده است. ولی ستاره های جوان او می تواند کمک یارش باشد. حتی این تیم شخصیت قهرمانی را نیز دارد. با آمدن دیاباته و عیسی آل کثیر قطعا این ضعف ها جبران می شود. فقط یحیی باید تا نیم فصل دوام بیاورد تا تیمش یک دست شود. شخصیت قهرمانی چیزی است که در خون پرسپولیس و تیم های بزرگ قرار دارد.

یکی از نکات مثبت در بازی اخیر وجه و شکل بازی رئال مادریدی تیم پایتخت است. تیمی که در این روزهای سخت یک پیروزی بزرگ بدست آورد و همانند رئال و بارسلونا دروازه بانی دارد که همیشه دست یاری را به سوی او دراز می کنند.

گرفتن پنالتی توسط علیرضا بیرانوند
گرفتن پنالتی توسط علیرضا بیرانوند

حتما بخوانید: بیوگرافی علیرضا بیرانوند و همسرش

علیرضا بیرانوند پنالتی گل گهر را سیو کرد!

بیرانوند دروازه بان حرفه ای تیم پرسپولیس در مقابل گل گهر توانست یک سیو پنالتی عالی از امین پور علی را انجام دهد. با این سیو پنالتی قطعا نتیجه بازی به نفع پرسپولیس برگشت. بعد از آن تیم یحیی بر بازی مسلط شد و ادامه کار آنها دو گل زدند و بازی را بردند. این دقیقا یک نقطه مقابل تیمی بوده که فصل گذشته دو امتیاز حساس را در سیرجان جا گذاشت. حتی نتوانست عنوان قهرمانی بدست آورد.

یکی از نکات جالب اینکه دو سال قبل و بعد از محرومیت شش ماهه آل کثیر نیز پرسپولیس با 4 مدافع و 6 هافبک به سیرجان رفت. حتی موفق به زدن 5 گل در دورازه گل گهر سیرجان شد. یک پیروزی عالی را بدست آورد. کاری که اینبار تیم یحیی به خوبی آن را انجام دادند. آنها توانستند مدعی عنوان قهرمانی که برای صدر جدولی می جنگد را شکست دهند.

باشگاه پرسپولیس
باشگاه پرسپولیس

تیم پرسپولیس تهران واقعا در حد و اندازه قهرمانی است. حالا آنها بهترین تیم جدول برای صدرنشینی هستند. جنگ قهرمانی مدت ها ادامه خواهد داشت. باید ببینیم که گل محمدی در ادامه دست به چه تکنیک ها و تخصص هایی خواهد زد. آیا در خط حمله تغییرات جدیدی اعمال می کند. کار آنها قطعا در نبود حمله مطمئن سخت خواهد شد. اگر شیخ دیاباته برگردد و یک مهاجم خارجی دیگر نیز جذب شود و حتی عیسی آل کثیر نیز در زمین قرار بگیرد، قرمزها امید زیادی برای قهرمانی خواهند داشت.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *