شوتی که منجربه سقوط هواپیما شد 

شوتی که منجربه سقوط هواپیما شد. فوتبالیست پاراگوئه‌ای در یک مسابقه با شوت توپ به آسمان، موجب سقوط هواپیما شد.

شوتی که منجربه سقوط هواپیما شد

روبرتو گابریل تریگو یک فوتبالیست بازنشسته اهل پاراگوئه شاید تنها فوتبالیست زنده جهان باشد. که مدعی است با شوت خود یک هواپیمای کوچک را سرنگون کرده است. بنا به گزارش EFE، افسانه شوتی که منجر به سقوط هواپیما شد شش دهه است که در رختکن باشگاه‌های فوتبال در پاراگوئه دهان به دهان می‌چرخد.

بنا به گفته برخی این اتفاق در یک مسابقه رسمی فوتبال رخ داد و به گفته برخی دیگر در هنگام تمرین بود. اما همه این‌ها وقوع این اتفاق توسط روبرتو گابریل تریگو را تایید می‌کنند.

شوتی که منجربه سقوط هواپیما شد 
شوتی که منجربه سقوط هواپیما شد

روبرتو در آن زمان ۱۷ ساله بود و به عنوان دفاع راست. برای تیم باشگاه پاراگوئه‌ای “جنرال جِنِز ” که اکنون منحل شده بازی می‌کرد. روبرتو که از پرواز ارتفاع پایین هواپیمای کوچک بر روی زمین فوتبال محلی خشمگین شده بود. توپ را به سمت آن شوت کرد. و با برخورد توپ به موتور، هواپیما در فاصله ۲۰۰ متری زمین باز سقوط کرد.

آن روز چه اتفاقی افتاد؟

خلبان هواپیما، آلفردو لیرد بود، یکی از طرفداران دوآتیشه جنرال جنز. مردی که روبرتو او را به خوبی می‌شناخت. آلفردو همیشه در طول بازی‌ها و تمرینات با هواپیمای خود روی زمین فوتبال محلی پرواز می‌کرد. و همیشه نیز به شوخی از روبرتو شنیده بود. که روزی او را با توپ هدف قرار خواهد داد. با این حال هیچ کس واقعا فکر نمی‌کرد. روبرتو قادر به انجام این کار باشد، تا اینکه او روزی واقعا این کار را انجام داد.

روبرتو به EFE گفت: «خلبان این هواپیما همیشه هنگام مسابقات یا تمرینات در ارتفاع پایین پرواز می‌کرد. و من به او گفتم دیگر این کار را نکن وگرنه تو را با توپ خواهم زد.» این فوتبالیست کهنه کار همه جزئیات روزی را که او در کشورش تبدیل به یک افسانه شد به یاد نمی‌آورد. اما به خاطر می‌آورد که در ماه فوریه سال ۱۹۵۷ و در مسابقه تیمش مقابل تیم فوتبال باشگاه پرزیدنت هایس این اتفاق رخ داد.

آلفردو در ارتفاع پایین پرواز می‌کرد. پس از ارسال ضربه کرنر توسط تیم رقیب، روبرتو صاحب توپ شد. و آن را به سمت هواپیما شوت کرد.

روبرتو افزود: «مدتی بعد بازی متوقف شد. من شوکه شده بودم. بازیکنان به سمت من آمدند به من آب خنک دادند. و آب روی بدنم ریختند. آن‌ها به من گفتند نگران نباش. اتفاق خاصی نیفتاده. و خلبان حالش خوب است؛ بنابراین خیالم راحت شد.»

آخرین  اخبار و حواشی ورزشی ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
6 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *