در بازی ایران و آمریکا، تیم ملی ما با یک گل تساوی می تواند در مرحله بعد یک هشتم نهایی صعود کند. دفاع آمریکا اجازه ورود توپ به سمت دروازه را نمی داد و با این اوصاف شاگردان کیروش فرصت هایی را بر روی دروازه ایجاد کردند که بی نتیجه بود.

یکی از صحنه های حساس و جنجالی بازی مربوط به ثانیه های آخر بازی بود. با ارسال بلند توپ برای مرتضی پور علی گنجی، با یک ضربه سر طارمی را صاحب موقعیت نمود و بعد از تماس کامرون کارتر ویکرز با مهدی، او در محوطه جریمه بر روی زمین افتاد که داور اعتقادی به خطا و پنالتی نداشت.

در یک برنامه تلویزیونی با کارشناسی لورا جوجز بازیکن زنان فرانسه و پابلو زبالتا بازیکن تیم آرژانتین در سالهای دور که آنها درباره این بازی نظرات خود را بیان نموده اند.

خطا بر روی مهدی طارمی

لورا جوجز یکی از بازیکنان و کاپیتان دوره پیشین فوتبال زنان فرانسه است که تقریبا 188 بازی ملی در کارنامه اش داشته و  14 سال از بازی خودش را در باشگاه های لیون و پاریس سن ژرمن سپری نموده است و با لیون 6 بار قهرمان فرانسه شد و 2 مرتبه نیز قهرمان جام باشگاه های اروپا شد. جوجز از سال 2011 در ترکیب منتخب بهترین جام جهانی زنان قرار گرفت.

این بازیکن فرانسوی با زبالتا به بررسی افتادن طارمی پرداخته اند. مجری برنامه بعد از پخش صحنه های این بازی: نگاهی به فرصت ایران برای گلزنی پرداخته و چون نیمه دوم نیز بهتر بازی کردن و این صحنه مشکوک به پنالتی که داور آن را رد کرد.

به اعتقاد زابالتا این صحنه پنالتی نبوده است و برخود زیاد شدید بین دو بازیکن ایجاد نشده تا داور پنالتی بگیرد. بیشتر به خاطر برخورد نکردن با دورازه بان بود و به نظر من پنالتی نبود

لورا جوجز

حالا نوبت به لورا رسید که او درباره شبیه سازی حرکت و سرنگون شدن مهدی طارمی در بازی آمریکا در محوطه جریمه گفت که این صحنه اصلا پنالتی نبود و حتی دروگبا گفت که بعضی از مهاجم ها پنالتی می سازند و در این صحنه انگار طارمی منتظر مانده تا یک مدافع شانه اش را بگیرد و بعد بگوید خوب الان دارم می افتم!

لورا جوجز بر طبق حرف هایی که زد گفت مهاجم ها همیشه این مدلی هستند و ایران نیز در این زمان های پایان بازی فقط به دنبال پنالتی گرفتن بود. مجری هم در ادامه گفت که بله ایرانی ها بسیار نا امید بوده اند و باید در لحظه های حساس آخر بازی یک فرصت بی نظیر پیدا می کردند که به دور بعد صعود کنند.

لورا جوجز درباره خطا بر روی طارمی گفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *