ورزشی

بیوگرافی علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال+ عکس با همسر

علیرضا فغانی

علیرضا فغانی

بیوگرافی علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال را در این مقاله خواهیم خواند. او یکی از بهترین داوران بین المللی در سطح جهان است. ما در این مقاله علاوه بر بیوگرافی، زندگی شخصی و سوابق کاری او را نیز بررسی خواهیم کرد.

بیوگرافی علیرضا فغانی

علیرضا فغانی، در یکم فروردین در سال 1357 در شهر کاشمر خراسان رضوی، چشم به جهان گشود. او فارغ التحصیل لیسانس رشته زبان خارجه است و فوق لیسانس رشته مدیریت ورزشی در دانشگاه آزاد است. شغل اول علیرضا کارمند شهرداری است و گذشته فوتبالیست بوده است.

خانواده علیرضا فغانی

محمد فغانی، پدر علیرضا یکی از داوران فوتبال در گذشته بود. تنها برادرش محمدرضا که سه سال از وی کوچکتر است هم وارد داوری شده است، نام  علیرضا در خانواده بهروز و نام برادرش محمدرضا در خانواده بهزاد است.

علیرضا فغانی و همسرش
علیرضا فغانی و همسرش

از فوتبال تا قضاوت داوری

فغانی در تیم نوجوانان بانک ملی‌ توپ می‌ زد و سپس به تیم‌ های دیگر رفت و در آخر سر هم به تیم‌ های شهاب خودرو و اتکا پیوست و در لیگ دسته دوم فوتبال ایران هم بازی کرد.اما مسئولان وقت فدراسیون فوتبال دستور دادند نمی‌ توان هم داور بود و هم فوتبالیست، از بین این دو فقط یکی را باید انتخاب کرد علیرضا فغانی هم داوری را به بازی ترجیح داد.

شروع تا داور بین المللی

فغانی از سال 1373 وقتی 20 ساله بود وارد داوری و قضاوت فوتبال در ایران شد.او 9 سال بعد در سال 1382 توانست در لیگ برتر ایران قضاوت کند سپس در سال 1387 وقتی 30 ساله بود در لیست داورهای بین المللی ایران قرار گرفت.

علیرضا فغانی جام جهانی قطر
علیرضا فغانی جام جهانی

قضاوت های مهم جهانی و بین المللی

سال 2012 بعنوان داور چهارم چند بازی مهم و حتی فینال جام باشگاه های جهان حضور داشت، از سال 2013 داور اول جام باشگاه های جهان شد.در سال 2014 فینال رفت قهرمانان آسیا را سوت زد در جام جهانی 2014 در 7 بازی داور چهارم بود در سال 2015 فینال جام ملت های آسیا را زد.

سپس فینال جام باشگاه های جهان را در سال 2016 و فینال المپیک 2016 ریو و داوری بازی نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها در سال 2017 بر عهده او و تیمش بود.

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

خروج از نسخه موبایل