قرارداد میخائیلو مودریک

.رینات آخمتوف، رئیس شاختار دونتسک متعهد شد که پس از انتقال میخائیلو مودریک به چلسی، 22 میلیون پوند به جنگ اوکراین کمک کند.

تیم لیگ برتری روز یکشنبه با قراردادی به ارزش 89 میلیون پوند، مودریک را از شاختار به خدمت گرفت که یک رکورد نقل و انتقالات برای فوتبال اوکراین است.

آخمتوف گفت که این پول به پروژه ای به نام “قلب آزوفستال” با هدف “کمک به مدافعان ماریوپل و خانواده های سربازان کشته شده” کمک خواهد کرد.

اوکراین در سال 2022 توسط روسیه مورد حمله قرار گرفت

آخمتوف گفت: می خواهم از تمام جهان متمدن برای کمک به اوکراین تشکر کنم.

امروز به لطف ارتش اوکراین، مردم اوکراین و حمایت عظیم کل جهان متمدن می‌توانیم درباره فوتبال اوکراین صحبت کنیم.»

آخمتوف گفت که درباره مودریک 22 ساله که شاختار را به مقصد چلسی ترک کرده است، “احساسات متفاوتی” دارد.

او گفت: “من هرگز این را پنهان نکرده ام که رویای من کسب جام های اروپایی است.”

این بدان معناست که بازیکنانی مانند مودریک باید به باشگاه ما دعوت شوند. به مسابقات قهرمانی اوکراین ما دعوت شوند و ما باید با چنین بازیکنانی جام های اروپایی را کسب کنیم.

متأسفانه اکنون غیرممکن است. زیرا اوکراین در حال مبارزه با جنگ وحشتناک و ناعادلانه ای است که توسط روسیه علیه ما به راه انداخته شده است.

رئیس شاختار گفت که پول حاصل از انتقال مودریک صرف ارائه درمان های پزشکی و پروتز، حمایت روانی و پاسخگویی به درخواست های خاص به منظور کمک به مدافعان ماریوپل و خانواده های سربازان کشته می شود.

آخمتوف گفت: اعمال شجاعانه آنها در تاریخ مدرن بی نظیر است.

او همچنین گفت که شاختار در دونباس آره نا اوکراین در دیداری دوستانه مقابل چلسی بازی خواهد کرد.

نظر گراهام پاتر درباره ی خرید میخائیلو مودریک
نظر گراهام پاتر درباره ی خرید میخائیلو مودریک

پاتر در مورد شکست دادن آرسنال در خرید میخائیلو مودریک

میخائیلو مودریک، 22 ساله، با قراردادی 8 و نیم ساله به آبی ها پیوست. اما به نظر می رسید قبل از تکمیل انتقال به استمفوردبریج، با آرسنال، رقیب لیگ برتر، قرارداد امضا کند.

پاتر در پاسخ به سوالی در مورد مذاکراتی که باعث شد چلسی آرسنال را شکست دهد، پس از پیروزی آبی‌ها در روز یکشنبه به رادیو بی‌بی‌سی 5 گفت: ما خوشحالیم که او اینجاست، من هیچ ایده‌ای در مورد چگونگی این اتفاق ندارم.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، من روی بازی تمرکز کرده‌ام، اما او بازیکنی هیجان‌انگیز است. بازیکنی با کیفیت واقعی، بازیکن جوانی است که به زمان نیاز دارد تا خود را با لیگ برتر و با ما سازگار کند، اما ما از داشتن او خوشحالیم.”

تاد بوهلی که در ماه مه سال گذشته رهبری کنسرسیومی آمریکایی را برای به دست گرفتن کنترل چلسی برعهده داشت، اخیراً از سمت خود به عنوان مدیر ورزشی موقت کناره‌گیری کرده است. او به مدیر فنی جدید کریستوفر ویوول و مدیر استعدادهای جهانی اختیار داده. همچنین پل وینستانلی را برای ایفای نقش اصلی در استخدام بازیکنان انتخاب کرده است.

مودریک پنجمین خرید چلسی در پنجره نقل و انتقالات ژانویه پس از ورود ژائو فلیکس به صورت قرضی از اتلتیکو مادرید است. همچنین به علاوه خرید دائمی بنوا بدیاشیله، داوید داترو فوفانا و آندری سانتوسمودریک. مودریک تا این فصل تنها دو گل در 47 بازی برای سه باشگاه مختلف در اوکراین به ثمر رسانده بود. اما او در این فصل لیگ قهرمانان اروپا، 3 گل در شش بازی برای شاختار به ثمر رساند.

او می تواند اولین بازی خود را برای آبی ها در لیگ برتر در روز شنبه در آنفیلد مقابل لیورپول انجام دهد. که یک رده بالاتر از چلسی در رده دهم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *