قربانیان نژاد پرستی در فوتبال

قربانیان نژاد پرستی در فوتبال – در فوتبال امروز نژاد پرستی یکی از معضلات و اعمال زشت می باشد. بازیکنان زیادی بوده اند که چه در گذشته و چه در حال حاضر مورد توهین هواداران فوتبال قرار گرفته اند.(ماریو بالوتلی، رحیم استرلینگ، تایرون مینگز، مارکوس رشفورد، میکا ریچاردز و ایان رایت، ساموئل اتوئو، کلیان امباپه)

قربانیان نژاد پرستی در فوتبال

۹۲ درصد هواداران فوتبال اقلیت های قومی در انگلیس، از وجود نژادپرستی در فوتبال حرفه ای سخن به میان آورده اند. و ۷۸ درصد آنان می گویند که نژادپرستی، مشکلی جدی است که اثرات مخربی بر این ورزش می گذارد.

بیش از ۹ نفر از هر ۱۰ هوادار فوتبال در کشورهایی مانند هلند. (۹۲ درصد)، انگلیس (۹۰ درصد)، ولز (۹۱ درصد) و اسکاتلند (۹۱ درصد) نیز وجود نژادپرستی در فوتبال حرفه‌ای را تصدیق می کنند.

در فرانسه نیز حدود ۸۸ درصد طرفداران معتقدند که نژاد پرستی در فوتبال وجود دارد. و در قاره اروپا، فرانسه با آمار ۶۴ درصدی پیشروترین کشور است که نژادپرستی را یک مشکل جدی در درون فوتبال می داند.

اکثر طرفداران فوتبال در اروپا وجود نژادپرستی در فوتبال را تایید می کنند.

یکی از بازیکنانی که به دفعات متعددی به صورت ناجوانمرانه مورد توهین های غیر منصفانه تماشاچی ها قرار گرفته است، ماریو بالوتلی بوده است.

ماریو بالوتلی قربانی نژادپرستی در فوتبال

ماریو بالوتلی اولین بار در سال 2009 و از سوی طرفداران یوونتوس مورد حمله قرار گرفت که به محرومیت یک جلسه ای بیانکونری ها از حضور تماشاگران هم انجامید. بعد در دربی میلان هم به بالوتلی توهین های نژادپرستی تندی شده بود.

شش سال پیش هم در یکی از بازی های یکشنبه شب سری آ بین دو تیم میلان و رم، ماریو بالوتلی که در پی درخشش مقابل آلمان در یورو 2012، در بهترین فرم ممکن قرار داشت. و در ژانویه قبل از سیتی راهی میلان شده بود، امیدوار بود بتواند با عملکردش در دل مردم جا باز کند. ولی در همان بازی، به بدترین نحو ممکن مورد حملات نژاد پرستانه هواداران رم قرار گرفت. تا حدی که جیانلوکا روکی، داور مسابقه، مجبور شد بازی را برای دقایقی متوقف کند.

ماریو بالوتلی دوباره مورد هجوم شعارهای نژادپرستانه قرار گرفت

در جریان دیدار هلاس ورونا و برشا در هفته یازدهم سری آ که با برتری 2-1 هلاس ورونا به پایان رسید. ماریو بالوتلی دوباره مورد هجوم شعارهای نژادپرستانه قرار گرفت. در دقیقه 54 بازی با هلاس ورونا سرانجام کاسه صبر ماریو بالوتلی از شعارهای نژادپرستانه هواداران تیم میزبان لبریز شد. او درحالیکه در گوشه زمین، توپ را در اختیار داشت، آن را گرفت و به سمت هواداران شوت کرد و انگشت وسط خود را به آنها نشان داد. بالوتلی سپس زمین بازی را برای چند دقیقه ترک کرد.

داور طبق مقررات، این دیدار را متوقف کرد تا جو آرام شود. سرانجام با درخواست بازیکنان هلاس ورونا از هواداران خود و اعلام بلندگوی ورزشگاه مبنی بر اینکه با تداوم شعارها، بازی به طور کامل متوقف می شود، هواداران تیم میزبان آرام شدند.

با درخواست بازیکنان هر دو تیم، بالوتلی به زمین برگشت و بازی ادامه پیدا کرد. این دیدار در نهایت با برتری 2-1 هلاس ورونا خاتمه یافت. بالوتلی تک گل تیمش را در دقیقه 85 به ثمر رساند.

آخرین  اخبار و حواشی ورزشی ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
28 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *