قلعه نویی و مجیدی دو گزینه تیم ملی

قلعه نویی و مجیدی دو گزینه تیم ملی ، وضعیت سرمربی تیم فوتبال ایران باعث شد تا خبرنگاران و صاحب رسانه به مرکز ملی فوتبال بروند. احتمال حضور قلعه نویی یا فرهاد مجیدی بر روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران باعث شده تا در صدر خبرها قرار گیرد.

حضور مجیدی یا قلعه نویی بر روی نیمکت تیم ملی

به گزارش سایت “ورزشی” از ساعت 10 صبح یک جلسه با حضور اعضای هیئت ریسه فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال شروع شد. در این جلسه قرار است که درباره انتخاب سرمربی آینده فوتبال ایران تصمیم گیری شود. مهمترین موضوع در این جلسه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال است.

بعد از پایان یافتن جام جهانی 2022 قطر که ایران در گروه خودش نتوانست با سرمربی گری کی روش به دور بعد صعود کرد. حالا که کی روش احتمالا با قطر قرار داد خواهد بست. تیم ملی ایران در صدد مشخص شدن تکلیف سکان دار تیم است.

قلعه نویی و مجیدی دو گزینه نهایی سرمربی تیم ملی ایران

کارلوس کیروش مربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران که دو ماه مانده به جام جهانی به جای اسکوچیچ قرار گرفت. مذاکرات جدی را در این هفته ها با فدراسیون فوتبال قطر آغاز کرده است. با توجه به خبرهای ضد و نقیض باید کار مرد پرتغالی فوتبال ایران را تمام شده بدانیم. شواهد زیادی مبنی بر عقد قراردادش با قطر به بیرون درز کرده است.

حالا اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این روزها در حال تصمیم گیری برای انتخاب سرمربی تیم فوتبال ایران هستند. آنها به دنبال یک مربی داخلی یا خارجی می باشند.

از میان سرمربی های داخلی ایران حالا نام دو شخص دیده می شود. امیر قلعه نویی و فرهاد مجیدی که بر روی میز تصمیم سازان فوتبال است. اعضای هئیت رئیسه البته درباره انتخاب اشخاصی نظیر گل محمدی، علی دایی، جواد نکونام را نیز فکر کردند ولی آنها را فعلا مد نظر ندارند.

قلعه نویی و مجیدی دو گزینه نهایی سرمربی تیم ملی ایران
قلعه نویی و مجیدی دو گزینه نهایی سرمربی تیم ملی ایران

سرمربی آینده تیم کیست؟

بر اساس شنیده ها امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر سیرجان شانس زیادی را برای جانشینی کی روش دارد. اگر انتخاب مربی داخلی به تصویت هیئت ریئسه برسد. احتمال زیاد او در جام ملت های آسیا یک قدم از فرهاد مجیدی برای هدایت از تیم ملی فوتبال ایران جلوتر است.

پرونده انتخاب مربی خارجی نیز همچنان روی میز مدیران است. آنها برای انتخاب با محدودیت های زیادی روبرو هستند و باید درباره این موضوعات تصمیم گیری و جمع بندی نمایند. یکی از مشکلات تامین منابع مالی و دیگری نیز انتخاب مربی که به فاصله یکسال باقی مانده تا شروع رقابت ها بتواند با آگاهی و شناخت تیم ملی را در جام ملت های آسیا آماده نماید.

به همین خاطر هیچ مربی خارجی برای حضور در راس کادر فنی تیم ملی به طور مستقیم اشاره نشده است. حالا دوباره حتی ممکن است انتخاب سرمربی خارجی داغ تر از گزینه داخلی است.

قلعه نویی و فرهاد مجیدی بر روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران
با وجود اینکه خبرنگاران در انتظار صحبت با احسان اصولی پس از پایان جلسه بودند، فدراسیون فوتبال با انتشار ویدئویی به موضوع مهم جلسه اشاره کوتاهی با اطلاعات کم داشت.

حضور خبرنگاران در مرکز ملی فوتبال

احسان اصولی که به مستقیما با خبرنگاران در مرکز ملی فوتبال روبرو نشده است. در بین این جلسه با صحبت هایی که درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال انجام شد. تا اطلاعات خاصی را ارائه دهد. یک ویدیوی روی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفت. در آن توضیح داد که: در این خصوص با همکاران گفتگو کردیم. اطلاعات فنی و شرایط باید مدنظر باشد. در حال گفتگو هستیم. جلسه همچنان ادامه دارد و به محض نتیجه اطلاع رسانی خواهیم کرد. حتی ممکن است به جلسه یا جلسات آینده نیاز داشته باشیم. به هر حال در جلسه گفتگو انجام شد.

این نکته مهم را باید مد نظر داشت که اولین بازی تیم ملی در فروردین سال 1402 می باشد و اعضای هیئت رئیسه به سه ماه زمان مفید برای انتخاب سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان نیاز دارد. هر چند این انتخاب سرنوشت ساز برای فوتبال ایران زودتر از این موارد نهایی می شود.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

mohamadnd
5 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *