مسی اینبار قهرمان می شود

قهرمانی مسی با توجه به درخشش فوق العاده او را دور از ذهن نیست. به گزارش ورزشی- لئونل مسی که در این دوره از رقابت ها قطعا و بدون شک جز بهترین های جام بوده است نشان داده است که برای فقط یک عدد می باشد. به نظر می رسد ستاره 35 ساله آرژانتین ها از هر زمان دیگری برای رسیدن به جام شایسته تر و آماده تر می باشد.

افتخارات و گل های لیونل مسی ستاره فوتبال جهان

لئو مسی در چارچوب این دوره از رقابت ها توانسته است 5 گل به ثمر رساند و 3 پاس گل بدهد.

در این دوره از رقابت ها انواع و اقسام رکورد ها را شکسته است.

لئونل مسی با به ثمر رساندن یازدهمین گل خود در جام های جهانی رکورد باتیستوتا را شکست و بهترین گلزن تاریخ آرژانتین در جام های جهانی تبدیل شد.

همچنین مسن ترین بازیکن تاریخ است که در یک جام جهانی حداقل 5 گل به ثمر رسانده است.

او با حضور در دیدار مقابل کرواسی برای بیست و پنجمین بار در جام جهانی به میدان رفت تا با تعداد بازی های لوتار ماتئوس در این رقابت ها برابر شود.لئو این فرصت را دارد تا با حضور در فینال به تنهایی رکورددار بیشترین تعداد بازی در جام جهانی را به خود اختصاص دهد.

همچنین لئو بیشترین تعداد گل زده در جام های جهانی در بین بازیکنان شاغل را به نام خود ثبت کرد.

  1. لیونل مسل «11 گل»
  2. توماس مولر«10 گل»
  3. کلیان امباپه«9 گل»

همچنین تنها شش بازیکن توانسته اند که در یک دوره از رقابت های جام جهانی در مرحله یک هشتم نهایی و یک چهارم نهایی و نیمه نهایی گلزنی کنند.

اسکیلاچی 1990،روبرتو باجو 1994،هری استویچکوف،داوور شوکر 1998،وسلی اسنایدر 2010،لیونل مسی 2022.

جالب است که بدانید مسی در دوره های قبل توانسته بود در مجموع جام های 2006 و 2010 و 2014 و 2018، 6 گل به ثمر برساند و 6 پاس گل بدهد اما او در این جام جهانی به تنهایی توانست 5 گل به ثمر رساند و 3 پاس گل بدهد.

همه این ها به خوبی نشان می دهد که مسی برخلاف جام جهانی 2014 برزیل، در فینال توانایی به دست آوردن قهرمانی را دارد. و قهرمانی مسی را به یقین تبدیل می کند.

آخرین اخبار و حواشی فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
14 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *