قوی ترین تیم دنیا در بهشت

قوی ترین تیم دنیا در بهشت ، شاید در دنیای بعدی بهترین بازیکنان در کنار هم بهترین تیم را تشکیل داده باشند. انتخابی که در این دنیا میسر نشد.

به گزارش سایت “ورزشی” خبر تلخ درگذشت پله اسطوره فوتبال دنیا همه را شوکه کرد. ادسون آرنتس دونا سیمنتو پله روزهای سخت بیماری خودش را در زمانی که برزیل در جام جهانی مسابقه می داد، سپری می کرد. متاسفانه سرطان در بدن او شرایطش را همزمان با کرونا سخت تر کرد. شیمی درمانی بر روی او نتیجه مثبتی نداد و برترین بازیکن تاریخ فوتبال دنیا روزهای آخرش را سپری کرد و مرگ بر روی تخت بیمارستان امانش را برید.

حتما بخوانید: بیوگرافی پله ستاره فوتبال برزیلی جهان با تصاویر

قوی ترین تیم دنیا در بهشت

او که در دوران بازی خودش افتخار آفرینی زیادی داشت و به تیمش سانتوس وفادار بود و البته در روزهای آخر نیز به کاسموس نیویورک رفت. سه جام جهانی و یک جام ژول ریمه ابدی را با خودش به برزیل برد. بر اساس اعلام کمیته بین المللی برترین ورزشگاه قرن لقب گرفت.

قوی ترین تیم دنیا در بهشت
قوی ترین تیم دنیا در بهشت

پله به مروارید سیاه برزیل مشهور بود و هیچ وقت نتوانست مرد سال فوتبال دنیا شود. در انتخاب مرد قرن فوتبال جهان نیز در سال 1999 توسط مجله فرانس فوتبال انجام شد. این عنوان را هم به نام خودش زد تا جزو افتخارات مهم پله باشد. برترین بازیکن دنیا توسط فدراسیون آمار و فوتبال در سال 2000 شد. پله روزهای اخیر توسط مردم دنیا و جامعه فوتبال بسیار مورد توجه قرار گرفت. همه برای سلامتی اش دعا می کردند و نگران وضعیت وخیم او بودند. خیلی از مردم این روزها فوتبال را جدی دنبال می کنند. شاید هرگز دوران پرشکوه پله را ندیدند. او یکی از تکنیکی ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان است که برخی از تکنیک های او را الان توسط برخی از بازیکنان فوتبال می بینیم. در ادامه یک ویدیو جذاب به شما معرفی می کنیم که تکنیک های پله در دوران قدیم را نشان داده است. پله در حضور گارینشا، ریوه لیینو، تله سانتانا، کارلوس آلبرتو، زیتو، واوا و دیگر بزرگان تاریخ فوتبال برزیل چهره متمایزی داشت و رهبر تیمی بود که جام ژول ریمه را برای همیشه به برزیل برد. قطعا دیگر فوتبال به خودش چنین بازیکن بزرگی نخواهد دید.

قدرتمندترین تیم جهان در بهشت تشکیل شد!

پله اسطوره فوتبال دنیا بود. اما سال ها بعد از پله در کشور همسایه برزیل مارادونا به فوتبال معرفی شد. او همانند پله از یک خانواده فقیر به دنیای فوتبال پاگذاشت. مارادونا در کودکی برای تامین هزینه های خانواده با توپ حرکت های نمایشی می گذاشت تا پول در بیاورد. دیگو همانند پله در یک خانواده زجرکشیده و فقیر به دنیا آمد و تمام تلاش خود را برای در آوردن خرج خانواده می کرد. هردو فوتبال را با پاهای برهنه یاد گرفتند و هردو به قله فوتبال دنیا رسیدند.

پله اگر در 17 سالگی به جام جهانی می رفت و قهرمانی را برای برزیل به ارمغان می آورد. این افتخار از دیگو در سال 1978 گرفته شد تا او یک سال بعد با آرژانتین قهرمان جوانان دنیا شود. حسرت همیشگی مارادونا شماره 10 ماندگار تاریخ آرژانتین عدم حضور در جام جهانی 1978 بود. او در آن روزها 17 ساله بود. در لیست سزار منوتی سرمربی تیم ملی کشورش قرار نگرفت و با رکورد تاریخی پله که در 17 سالگی با برزیل در جام 1958 سوئد قهرمان شد، برابر است.

ستاره فوتبال آرژانتین قهرمانی ماندگارش را در جام 1986 مکزیک و گل تاریخی به انگلیس که انتقام ملتی را از دولت انگلستان گرفت. جزو زننده گل قرن کار بزرگی را با باشگاه ناپل کرد و همیشه در ذهن هواداران شکل گرفته است.

مارادونا و پله در کنار هم
مارادونا و پله در کنار هم

حتما بخوانید: دیگو مارادونا | ناگفته های زندگی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال

رابطه پله و مارادونا

پله و مارادونا روابطشان در زمینه انتخاب بهترین بازیکن تاریخ فوتبال زیاد جالب نبود. در اواخر مارادونا بعد از ویلچری شدن پله به او احترام می گذاشت و اصلا فکرش را نمی کرد که خودش زودتر از پله این دنیای فانی را ترک کند.

در روزهای آخر جام جهانی همه از دیدن یک فینال هیجان انگیز و جذاب لذت بردند و یک فوتبال ناب را تماشا کردند. خبر مرگ پله کام همه را تلخ کرد. فوتبالیست برتر و تکنیکی دنیا با توپ جادو می کرد و سر آخر بیماری سرطان جانش را گرفت. بسیاری آرزو می کردند که کاش هرگز این روزها را به چشم نمی دیدند.

شماره 10 تاریخی دنیا

قطعا پله برای علاقه مندان فوتبال همان بازیکن سال 1958 است. با تکنیک و شور جوانی همانند مارادونا هیچ وقت دوست نداریم که روزهایی جز جام جهانی 1986 را از یاد ببریم. پله حالا از پیش ما رفت و در کنار دیگو در تیم بهشت قرار دارد. تیمی که دو شماره تاریخی 10 را در ترکیب خودش دارد. شماره ده هایی که تاریخ را برای ما ساختند و روزهای بسیار خاطره انگیز را در فوتبال دنیا بر جای گذاشتند. شماره 10 هایی که این بار در کنار هم هستند و دیگر از روبرو و رقابت همدیگر را نگاه نمی کنند.

آخرین  اخبار و حواشی ورزشی ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *