لیست جدید تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران

لیست جدید تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران ، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران برای اردوی بلاروس 27 بازیکن را دعوت کرد. تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در خرداد 1402 باید در مسابقات زیر 17 سال آسیا در تایلند حاضر شود. به همین خاطر اردوهای داخلی و برون مرزی تیم در حال پیگیری می باشد. در این مطلب از سایت ورزشی شما را با لیست جدید تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران آشنا خواهیم کرد پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

لیست تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران

برای اردوهای داخلی و بیرون مرزی تیم نوجوانان بازیکن های خودش را معرفی کرده است. اردوی چهارم شاگردان حسین عبدی از 10 بهمن در مرکز ملی فوتبال شروع شد و نوجوانان کشورمان بعد از برگزاری این اردوی چهار روزه برای شرکت در تورنمنت 8 جانبه به بلاروس رفتند.

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران

تیم ملی فوتبال نوجوانان یا همان زیر 17 ساله های ایران که نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات نوجوانان آسیا و کشورهای بین المللی است. این تیم زیر نظر فدراسیون فوتبال فعالیت می کند. تیم در مهر سال 96 توانست در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زیر 17 ساله صعود کند. آنها با شکست در برابر اسپانیا از رسیدن به نیمه نهایی بازماندند.

دعوت 31 بازیکن به اردوی تیم ملی نوجوانان فوتبال ایران:

تیم ملی فوتبال نوجوانان 31 بازیکن را دعوت کرد. تیم فوتبال نوجوانان کشورمان اردیبهشت 1402 در مرحله نهایی جام ملت های زیر 17 سال آسیا به میزبانی تایلند برای مسابقات آسیایی و سهمیه جام جهانی روبروی حریفان خود قرار می گیرند. این اردو که از 11 دی امسال در مرکز ملی فوتبال شروع شد.

بازیکنانی که به دعوت حسین عبدی سرمربی نوجوانان در اردوی تیم حاضر می شوند:

کسری طاهری، محمدفرزاد رحیمی، مهدی موسوی، اسماعیل قلی زاده (سپاهان اصفهان)
رامین برزگر، حسام نفری (ذوب آهن اصفهان)
مجتبی ایوبی اصل (پرسپولیس تهران)
آرشا شکوری، محمد حسین شریفی (استقلال تهران)
امیرمحمد رزاقی نیا، سمیر حبوباتی، نیما اندرز، علیرضا شریفی، ایلیار رحمانی (کیا تهران)
محمدامین رستمی، علیرضا همائی فرد، ابوالفضل موردی، رضا غندی پور، امیرمهدی جان قوری، امیررضا جدی (پیکان تهران)
امیرمهدی همدانی ها (سایپا تهران)
ابوالفضل ذلیخایی (پارسیان تهران)
ابوالفضل اسکندر (احسان ری تهران)
علیرضا آراسته (فولاد مشهد خراسان رضوی)
علی حسنی، محمد عسگری، رئوف سلطانی، ضرغام سعداوی، عرفان درویش عالی (فولاد خوزستان)
یعقوب براجعه (مس کرمان)
ماهان صادقی (ملوان انزلی)

 

دربی جوانان تهران برگزار شد

ر تیم نوجوانان

این بازیکنان فوتبال نوجوانان با داشتن کارت ملی، کارت واکسیناسون، بیمه ورزشی در روز دوشنبه 10 بهمن خود را به کادر فنی معرفی نمودند. ملی پوشان 14 بهمن ماه یعنی روز جمعه قبل تهران را به مقصد مینسک ترک کردند و 23 بهمن 1401 نیز به کشور باز می گردند.

 

 

تورنمنت بلاروس| زور تیم نوجوانان به نایب قهرمان آسیا نرسید/ناکامی در صعود به نیمه نهایی

بلاخره روز موعود تورنومنت بلاروس فرا رسید و تیم ملی فوتبال زیر 17 ساله ایران در مقابل تیم تاجیکستان قرار گرفت. در این مسابقه هشت جانبه بلاروس از ساعت 13:50 دقیقه آغاز شد و با نتیجه 3 بر 1 به نفع تاجیکی ها تمام شد. بازیکنانی شامل فرزاد رحیمی، عرفان درویش عالی، علیرضا همایی‌فر، نیما اندرز(32- اسماعیل قلی‌زاده) ابوالفضل ذلیخایی(29- مهدی موسوی) ضرغام سعداوی(72- مانی غلامی) امیرمحمد رزاق‌نیا، ماهان صادقی، یعقوب براجعه، ایلیار رحمانی(46- ایلیار رحمانی) و امیررضا جان‌قوری(46- کسری طاهری)  در زمین مسابقه برای تیم ایران حضور داشتند.

از دقیقه 10 یک ضربه آزاد مستقیم برای ایران گرفته شد و ضربه عرفان دروشی بسیار حرفه ای زده شد و با فاصله کم از تیرک به بیرون رفت. ملی پوشان در ادامه نیز چندین توپ را روی دروازه تاجیکی ها فرستادن و متاسفانه گلی به ثمر ننشست.

از دقیقه 17 خطایی که یک بازیکن کشورمان در نزدیک محوطه جریمه انجام داد، باعث ضربه آزاد حریف و دریافت کارت زرد گشت. ذلیخایی یک کارت زرد دریافت کرد. با پاس عمق توسط رزاقی نیا و ضربه اسماعیل قلی زاده در موقعیت تک به تک باعث دفع دروازه بان حریف شد.

بازیکنان تیم ملی فوتبال نوجوانان از دقیقه 40 بازی موقعیت خوب زیادی خلق کردند. در حالی که دروازه بان حریف توپ را مشت می کرد، ضربه سر جان قوی در نزدیک ورود به دروازه از روی خط دروازه توسط مدافع تاجیک بیرون کشیده شد.

تیم ملی فوتبال زیر 18 سال

تساوی نیمه اول بازی

نیمه اول بازی بدون گل تمام شد. در ادامه تیم تاجیکستان موفق شد در دقیقه 56 گل بزند و در موقعیت تک به تک با دروازه بان تیم ما توپ را درون دروازه قرار دهد. یک دقیقه بعد نیز کسری طاهری توانست گل مسای را بزند. بر اثر اشتباه مدافع کشور ما در محوطه جریمه و توپ گیری مهاجم حریف گل دوم تاجیکی ها درون دروازه جای گرفت.

تیم تاجیکستان بر اثر یک ضد حمله و سانتر از جناحین چپ صاحب موقعیت خوبی شد و ضربه سر مهاجم آنها به اوت رفت. گل سوم تاجیکی ها نیز در دقیقه 74 بر روی تک به تک با مهاجم حریف با دروازه بان ما صورت گرفت.

تیم حسین عبدی با این شکست در رتبه سوم جای گرفت و برای اینکه جایگاه خود را کامل قطعی کند باید خود را برای دیدار روسیه و بلاروس آماده نماید. اگر بلاروس ایران را شکست دهد، تیم ملی باید در رتبه چهارم گروه قرار بگیرد و در مرحله بعدی برای کسب رتبه هفت و هشت به مصاف تیم 4 گروه دیگر برود. در غیر این صورت برای کسب رتبه های پنجم و ششمی با تیم سوم گروه مقابل باید رقابت نماید.

به نظر شما کدام بازیکن توانایی بیشتری دارد؟ آن را در بخش کامنت ها درج نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *