آنتوان گریزمان یا لیونل مسی

لیونل مسی یا آنتوان گریزمان کدام برنده خواهد بود؟ برای جایزه بهترین بازیکن رقابت می کنند. عملکرد قابل توجه مراکش باعث تحسین مربی آنها شد. ریچارلیسون تهدید می‌کند که مسابقه گل‌های تورنمنت را پاک می‌کند.

جام جهانی در روز یکشنبه با رویارویی آرژانتین، مدافع عنوان قهرمانی فرانسه در یک فینال جذاب، به اوج خود می رسد – اما نکات برجسته مسابقات در قطر چه بوده است؟

لیونل مسی یا آنتوان گریزمان کدام بهترین بازیکن جام جهانی می شود؟

آدام باته

لیونل مسی (آرژانتین) است. هیچ کس گل های بیشتری به ثمر نرسانده و هیچ کس بیشتر پاس گل نداده است. با تمایل تیمش به فینال، او همچنین برتری را در بازی خود نشان داده است که همیشه مشهود نبوده است. او در 35 سالگی اوج خود را پشت سر گذاشته است. او هنوز از همه بهتر است.

سام بلیتز

آنتوان گریزمان (فرانسه). سه ماه پیش، مهاجم فرانسوی در میانه یک “رسوایی تعویض” با اتلتیکو مادرید بود و به نظر می رسید که اعتماد به نفس بالایی داشته باشد. در حالی که او نقش عمیق تری را در این تورنمنت بازی می کند، قدرت تهاجمی او کاهش نیافته است. بازیکنی که بیشترین موقعیت های ایجاد شده در تورنمنت و چند مداخله مهم از درون محوطه جریمه خود را داشت، فرانسه بدون او در فینال نخواهد بود.

نیک رایت

مسی. باید اینطور باشد. پنج گل، سه پاس گل و خیلی بیشتر. آن پاس مقابل هلند. بازی مقابل کرواسی. لحظاتی برای لذت بردن از بهترین های جهان.

پیتر اسمیت

در تورنمنتی که ستاره کریستیانو رونالدو محو شد، رقیب بزرگ او مسی با گذشت زمان مخالفت کرده است تا عملکردی باورنکردنی در قطر داشته باشد و الهام بخش آرژانتین به فینال دیگر جام جهانی باشد. اگر او روز یکشنبه جام را بالای سر ببرد، لحظه ای فوق العاده برای او خواهد بود. اما پس از گلزنی در هر دور حذفی و ایجاد لحظات جادویی، مسی بار دیگر بر وضعیت خود به عنوان یک اسطوره مطلق بازی تاکید کرد.

لورا هانتر

مسی – ممکن است شخص دیگری باشد؟ من متوجه شدم که این یک انتخاب احساسی است. اما او رویای هر پاکباز فوتبال است. جادوگر کوچولو شایستگی دستیابی به جام جهانی را دارد – گواهی بر خدمات او به این بازی. او همچنین در این مسابقات گاهی خیره کننده بوده است. عملکرد او در برابر کرواسی در نیمه نهایی بسیار جذاب بود – شما نمی توانید چشمان خود را از او بردارید. از نظر زیبایی شناختی بسیار دلپذیر است.

رون واکر

گریزمان. متاسفم، لیونل – تو ستاره نمایش بودی، اما گریزمان مهره کلیدی فرانسه را به فینال رساند. شش سال پیش او کفش طلا را در یورو 2016 برد، اما در جام جهانی 2022 دوباره اختراع شد. بازی در سوراخ پشت اولیویه ژیرو به او آزادی بیشتری برای پرسه زدن و خلق کردن داده است. او آن را با دو دست گرفته و تبدیل به خلاق ترین بازی ساز در مسابقات شده است.

دن سانسوم

ممکن است انتخاب بدیهی به نظر برسد، اما عملکرد مسی در قطر، آرژانتین را در فاصله نزدیکی از جام جهانی قرار داده است. این مرد 35 ساله سال‌ها را به عقب بازگردانده و به نظر می‌رسد مصمم به برنده شدن یک تکه ظروف نقره‌ای است که تاکنون از او دور مانده است. پنج گل و سه پاس گل او، آرژانتین را به فینال یکشنبه هدایت کرد. آیا آنها بدون او به آنجا می رسیدند؟ من اینطور فکر نمی کنم.

آدام اسمیت

مسی. وقتی کیلیان امباپه شروع به کار می کند، مانند تماشای یک بازی با سرعت دو برابر است. نشاط آور است اما در 35 سالگی، مسی بازی خود را بدون آن سرعت طراحی کرده است – توپ را متوقف می کند، دوباره ترکیدن می کند، حریفان را با مهارت هایی برای یافتن بخش هایی از فضایی که نباید وجود داشته باشد، خجالت می کشد. مسحور کننده است تماشای نابغه باعث افتخار است. این تورنمنت جایگاه او را به عنوان برترین تورنمنت تاریخ نشان داده است.

جک ویلکینسون

فرانسه در یک حرکت آشکار ناامیدانه به گریزمان روی آورد تا شکاف خالی پل پوگبا هافبک مصدوم و انگولو کانته را پر کند، اما قمار دیدیه دشان به یک ضربه بزرگ تبدیل شده است. تکامل گریزمان به یک هافبک باکس به باکس که قادر به تأثیرگذاری بر بازی در دفاع و همچنین حمله باشد، داستان قابل توجه پیشرفت فرانسه در قطر بوده است. تنها یک پیروزی با الهام از مسی برای آرژانتین در فینال یکشنبه می تواند توپ طلا را از گریزمان بگیرد.

دن لانگ

برای من باید مسی باشد. زدن 5 گل و 3 پاس گل در شش مسابقه برای هر بازیکنی بازگشتی ظالمانه خواهد بود، اما انجام آن در 35 سالگی، در گرگ و میش دوران حرفه ای چیز دیگری است. تماشای اسطوره آرژانتینی که بازیکنان گذشته را می بافد، ظاهراً با توپ چسبیده به پایش، هرگز یک امتیاز نخواهد بود – و دیدن او که جام را بلند می کند، جایگاه او را به عنوان بز تثبیت می کند.

آدام ویلیامز

چند انتخاب عالی وجود دارد، اما انتخاب واضح مسی است. بله، او یک سازش است زیرا مشارکت او در بازی محدود است، اما آیا آرژانتین بدون توانایی او برای تغییر بازی به فینال می‌رسد؟

زینی باسبول

چاره ای جز مسی نیست. در 35 سالگی، انجام کاری که او انجام می دهد – هیچ بازیکنی با گل (5) یا پاس گل (3) بیشتر – شگفت انگیز است. صرف نظر از فینال یکشنبه، او بز است.

ریچارد مورگان

مسی با الهام بخشیدن به آرژانتین برای دومین حضور در فینال در هشت سال گذشته در قطر 2022 با 8 گل زده تا به حال، جایگاه خود را به عنوان بهترین بازیکن روی زمین تثبیت کرده است – اما این امر در خط حمله درخشان او نیست. اعداد و ارقام مهم تر، نفوذ همه جانبه او بر هم تیمی هایش، که بدون او روز یکشنبه به مصاف فرانسه نخواهند رفت.

آخرین اخبار و حواشی جام جهانی 2022 را در سایت ورزشی ببینید.

Pooria
18 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *