مقصر اصلی سقوط پرواز تیم چاپکوئنسه

مقصر اصلی سقوط پرواز تیم چاپکوئنسه که بود؟ نشریه «آ اس» اسپانیا خبر داد، ۵ سال پس از گذشت تراژدی سقوط هواپیمای حامل بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم فوتبال چاپکوئنسه برزیل یکی از افرادی که در این اتفاق نقش داشته است، توسط پلیس فدرال برزیل دستگیر شد. این فرد یک زن بولیویایی بنام «سلیا کاستدو موناستریو» است که به اهمال در ارزیابی شرایط پرواز متهم شده است.

مقصر اصلی سقوط پرواز تیم چاپکوئنسه

اتفاقی که روز ۲۸ نوامبر سال ۲۰۱۶ و به دلیل اتمام سوخت هواپیما در فاصله‌ای نه چندان دور تا مقصد نهایی آن در کشور کلمبیا رخ داد، منجر به مرگ ۷۱ نفر شد که شامل بازیکنان، مربیان، مدیران و تعدادی از اصحاب رسانه بود.

مقصر اصلی سقوط پرواز تیم چاپکوئنسه
مقصر اصلی سقوط پرواز تیم چاپکوئنسه

این سلیاد کاستدو، متخصص امنیت پرواز چارتر ۲۹۳۳ خطوط هوایی لامیای بولیوی بود.که مجوز حرکت هواپیمای بازیکنان چاپکوئنسه را صادر کرد. در حالی که هواپیمای مذکور برای طی این مسافت چنان مناسب نبوده. و به همین دلیل قبل از رسیدن به مقصد با کمبود سوخت مواجه شد. این هواپیما که از فرودگاه ویرو ویروی شهر سانتاکروز دلاسیرای بولیوی بلند شد. در نزدیکی شهر مدیین کلمبیا سقوط کرد. و به جز ۶ نفر تمام سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

جزئیات سقوط پرواز تیم چاپکوئنسه

کاستدو موناستریو که یکی از مقامات فرودگاه‌ها و خدمات کمکی ناوبری هوایی بولیوی نیز بود، مدعی شد پس از حادثه در کلمبیا وی از سوی مافوق خود (برای قبول مسئولیت) تحت فشار قرار گرفته است. این زن که در شهر مرزی کورومبای بولیوی بازداشت شده، در حال سپری کردن مراحل قانونی تحویلش او به مقامات قضایی کشور بولیوی است.

باشگاه فوتبال چاپاکوئنزه در سال 1973 میلادی در شهر چاپه کو برزیل تاسیس شد و این تیم هم اکنون در سری بی برزیل حضور دارد.

لباس اول این تیم به رنگ سبز و لباس دوم آن به رنگ سفید است.

اصل ماجرا اینجاست که تیم چاپه کوئنسه در نیمه نهایی با پشت سر گذاشتن تیم سن لورنزو در ضربات پنالتی به فینال جام باشگاه ها صعود میکند و رقیب تیم اتلتیکو ناسیونال کلمبیا میشود.

فینال این رقابت ها در روز 29 نوامبر 2016 قرار است برگزار شود.

در روز 28 نوامبر این تیم   به منظور رفتن به  کلمبیا (محل برگزاری فینال ) سوار هواپیمای شماره 2933 لامیا میشود.

که ناگهان هواپیمای این تیم  در کلمبیا سقوط میکند!

آخرین  اخبار و حواشی ورزشی ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
5 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *