منع ورود بازیکن خارجی به دو باشگاه

منع ورود بازیکن خارجی به دو باشگاه ، دو باشگاه لیگ برتر از جذب بازیکنان خارجی جدید در زمستان نیم فصل محروم شده اند.

ممنوعیت ورود خارجی ها به دو باشگاه لیگ برتری

به گزارش سایت “ورزشی” هئیت رئیسه سازمان لیگ فوتبال در ایران از تاریخ مرداد 1399 جذب بازیکن و مربی خارجی جدید را برای باشگاه ها ممنوع اعلام کرد. تیم ها فقط می توانستند با خارجی های کنونی در آن مقطع تمدید قرار داد انجام دهند. آنها نمی توانستند بازیکن و مربی غیر ایرانی در اختیار بگیرد. احتمالا دوباره این ممنوعیت به لیگ ایران باز می گردد.

حتما بخوانید: یورگن لوکادیا بازیکن هلندی | بیوگرافی+زندگی شخصی+عکس با همسر

قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی

قانونی که در پایان فصل 1400-1399 کاملا عوض شد. بعد از 1 سال و نیم این ممنوعیت دوباره به 2 باشگاه لیگ برتری ابلاغ گردید. این موضوع شاید به دلیل افزایش شدید قیمت ارز بوده است.

نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر از هفدهم دی شروع می شود. حالا دو باشگاه مس رفسنجان و مس کرمان با این ممنوعیت روبرو شده اند. حالا می تواند این موضوع برنامه سرمربی های دو تیم را تحت تاثیر بگذارد و دست آنها برای جذب بازیکن خارجی با کیفیت بسته بماند.

فدراسیون فوتبال سال گذشته یک قانون خاص برای جذب مربی و بازیکن خارجی برای باشگاه ها وضع کرد. این قانون از ورود خارجی های بی کیفیت جلوگیری می کرد و البته شاید این موضوع برای باشگاه های مسی دوباره پیش بیاید.

منع ورود بازیکن خارجی به دو باشگاه
منع ورود بازیکن خارجی به دو باشگاه

ابلاغ به دو باشگاه لیگ برتری: ورود خارجی‌ها ممنوع!

ظاهرا حالا یکی از دلایل اصلی ورود بازیکن خارجی به این دو باشگاه نوسان های ارزی در روزهای اخیر بوده است. نوسان های دلار باعث مشکلات زیادی در زمینه پرداخت حقوق بازیکنان خارجی شد. یکی از دلایل دیگر نیز شاید به خاطر جدایی لوکادیا است که در این ممنوعیت تاثیر زیادی دارد.

در حال حاضر جدای از مربی و سرمربیان در لیگ برتر، 33 بازیکن خارجی از ابتدای فصل بازی کرده یا جدا شده اند. اگر ممنوعیت برای دو باشگاه مسی به تمامی تیم ها انتقال پیدا کند. همین نفرات تنها می توانند تا پایان لیگ 21 در ایران مانده و ورودی جدیدی نیز به جمع تیم ها افزوده نمی شود.

ابلاغ به دو باشگاه لیگ برتری: ورود خارجی‌ها ممنوع!
ابلاغ به دو باشگاه لیگ برتری: ورود خارجی‌ها ممنوع!

منع ورود بازیکن خارجی به دو باشگاه

همچنین در روزهای اخیر بیان شد که باشگاه های مس رفسنجان، فولاد، تراکتور، ملوان و مس کرمان و … علاقه داشتند که بازیکن خارجی بگیرند. این تیم های لیگ برتری می خواستند که در ادامه فصل شرایط بهتری را رقم بزنند. بنابراین در این فصل دو باشگاه استان کرمان باید روی بازیکنان ایرانی خود سرمایه گذاری کنند.

البته خبر ممنوعیت بازیکن خارجی جدید تا الان در فوتبال ایران کاملا فراگیر نشده است. سال های قبل آلومینیوم اراک بر اساس تصمیمات کارخانه اش نمی توانست بازیکن خارجی در اختیار بگیرد. حالا شرکت صنایع مس ایران برای دو باشگاه کرمانی و رفسنجانی این تصمیم را دوباره اتخاذ کرده است.

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

Sara
3 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *