میروسلاو بلاژویچ درگذشت

میروسلاو بلاژویچ درگذشت ، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به دلیل بیماری سرطان در سالهای اخیر حال خوبی نداشت. سرانجام امروز دار فانی را وداع گفت و از دنیا رفت. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

خبر فوت میرسلاو بلاژوویچ سرمربی اسبق تیم ملی ایران:

چیرو بلاژویچ سرمربی معروف کرواتی تیم ملی فوتبال ایران در سال های قبل به دلیل یک دوره طولانی بیماری سرطان در سن 88 سالگی در شهر زاگرب درگذشت. این شخص به مدال برنز دنیا در سال 1998 دست یافت و در واقع موفقت ترین شخص در بزرگترین رویداد ورزشی کرواسی می باشد.

میروسلاو تا سن 31 سالگی با پیراهن باشگاه های دیناموزاگرب، لوکوموتیو، سارایوو، ریژکا و سیون فوتبال بازی نمود. او در نهایت تصمیم گرفت در تیم موتیه سوئیس مربی شود. سپس در کشور سوئیس باقی ماند و هدایت تیم ملی کشور را برعهده گرفت. ایشان در سال 1979 به روزهای اوج خودش بازگشت و به ریه کا آمد. با این تیم به یک چهارم نهایی رسید.

چیرو در 1980 به دینامو رفت و در تابستان 1983 نیز سرمربی تیمش بود. در سال 1982 نیز بعد از 24 سال قهرمانی یوگسلاوی را به دینامو آورد.

میروسلاو بلاژویچ

بلاژویچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران:

بلاژوییچ سرمربی تیم ملی ایران بعد از حذف کرواسی در یورو 96 در جام جهانی 98 نیز سوم شد. یک افتخار بزرگ نصیب تیم ملی کرواسی و سرمربی بدست آمد. چیرو بعد از کسب این افتخار به تیم ملی فوتبال ایران آمد. او برای صعود تیم ایران به جام جهانی 2002 تلاش زیادی کرد اما موفق نشد. تیم فوتبال ایران به دلیل ناکامی و شکست در مقابل بحرین از صعود به جام جهانی باز ماند.

بلاژویچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

میروسلاو بلاژویچ درگذشت

بلازویچ با علاقه محسن فراهانی رئیس وقت فدراسیون به این مربی کروات، قرارداد خود را با ایران لغو نمود و کار را به برانکو دستیارش سپرد. برانکو در دوره بعد توانست ایران را به جام جهانی ببرد. چیرو با تمام ادبیات و منش و رفتار خوبی همیشه به عنوان سرمربی خوب در یاد ما ایرانی ها باقی ماند. حتی برای سرمربی شدن به تیم مس کرمان در دوران پیری بازگشت. اما این سفرش نیز چندان موفق نبود. بلازوییچ سرمربی کرواتی تیم ملی ایران در سال های اخیر به دلیل وجود بیماری صعب العاج سرطان به کام مرگ رفت و ساعاتی قبل در سن 88 سالگی از دنیا رفت. روحش شاد و یادش گرامی باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *