نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان ، مورایس برای تقویت سپاهان بر روی پنجره زمستانی تمرکز خاصی دارد. حالا شاید اتفاق هایی رخ دهد که خروج و ورودهای مختلفی برای این تیم انجام شود.

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

به گزارش سایت “ورزشی” بعد از استعفای اسطوره اصفهانی ها یعنی محرم نوید کیا، ساکت بحران جدی را تجربه کرد و در این بین نیز چندین بازیکن از تیم جدا شدند. افرادی نظیر سجاد شهباز زاده، سروش رفیعی، گولسیانی و دانیال اسماعیلی فر و عزت پورقاز که تقریبا کار را خطرناک کرد. در ادامه با نقل و انتقالات زمستانی سپاهان همراه سایت ورزشی باشید.

گذر از بحران سپاهان توسط مدیر عامل

مدیریت با تجربه تیم سپاهان برای عبور از این بحران باید دست به کارهای بزرگی بزند. محمد رضا ساکت با پاسخ مثبت به مورایس بازیکنان بزرگی نظیر میلاد زکی‌پور، رامین رضائیان، محمد دانشگر، محمد علی‌نژاد و پیام نیازمند را به تیم اضافه کرد. همچنین 4 خارجی تازه وارد نظیر نیلسون جونیور، رناتو داسیلویرا، مانوئل فرناندز و الویس کامسوبا در سپاهان قرار گرفتند. حالا سپاهان ترمیم شده است. آنها برای کسب عنوان قهرمانی به میدان مسابقه پا می گذارند.

تمام احتمالات نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

با پشت سر گذاشتن تمامی نقاط ضعف و قوت در نیم فصل حالا سپاهان با 5 امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس و یک بازی بیشتر در مقایسه با گل گهر و هم امتیاز با این تیم در رتبه دوم قرار دارد.

جذب مهاجم گلزن جزو اولین هدف های سپاهان در پنجره زمستانی است. تغییرات سپاهان تا تاریخ 13 بهمن 1401 در نقل و انتقالات تمام می شود و حتی ممکن است این اتفاق بسیار وسیع باشد که در نگاه اول به نظر می رسد.

*خط دروازه؛ پایان رقابت نیازمند و مظاهری

پیام نیازمند بعد از پایان هفته دوم رقابت های لیگ برتر در سپاهان ظاهر شد. از همان اول نیز مشخص بود که دیگر مظاهری در تیم حضور نخواهد داشت و گمانه زنی های نیز درباره این دروازه بان پرسابقه به وجود آمد که او احتمالا تیم را ترک می کند. اما او ماند تا با رقابت به ترکیب اصلی برسد. در 15 مسابقه نیمه اول فصل حضور رشید مظاهری فقط به دو دیدار ابتدایی و دیدار هفته هفتم مقابل هوادار که نیازمند تازه از اردوی تیم ملی برگشت محدود ماند تا ادامه حضور این گلر در سپاهان چندان قابل تصور نباشد. رشید غیرمستقیم ناراحتی خودش را از نیمکت بیان کرد و حتی با چندین پیشنهاد نیز روبرو شده است. این روزها می خواهد بهترین انتخاب را داشته باشد.

اگر رشید مظاهری از سپاهان جدا شود. نیما میرزا زاد به گلر دوم سپاهان تبدیل می شود و علی کی خسروی نیز دروازه سوم تیم معرفی می گردد.

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان
نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

*قلب خط دفاعی؛ یک ناراضی مطلق در جمع 4 نفره

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان حتی به قلب خط دفاعی نیز می رسد. بعد از اینکه محمد رضا مهدی زاده قراردادش را فسخ کرد. سرمربی سپاهان با دو مدافع میانی برزیلی و دو مدافع ایرانی کارش را ادامه داد. نژاد مهدی، دانشگر، نیلسون جونیور، رناتو داسیلویرا جزو بازیکنانی هستند که سرمربی از آنها در نقاط حیاتی تیم حفظ کرد. کار خودش را با زوج برزیلی آغاز نمود و محمد دانشگر نیز به ترکیب اصلی تیم تحمیل شد.

در هفته های پایانی نیلسون جونیور به جای هموطن قرار گرفت و تا پایان هفته 12 بازیکن ثابت سپاهان ماند. در پانزده مسابقه یک دقیقه هم فرصت به نژاد مهدی نرسید تا این مدافع مازندرانی در پنجره زمستانی قصد جدایی داشته باشد. اما نژاد مهدی در سال قبل در تمام مسابقات لیگ و آسیایی سپاهان بازی کرده است. از فولاد خوزستان قبل از شروع مسابقات پیشنهاد داشته است. احتمالا مقصد احتمالی او به حساب می آید.

تمام احتمالات نقل و انتقالات زمستانی سپاهان
تمام احتمالات نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

*دفاع راست؛ پر کردن خلأ روزهای بدون رامین

رضا میرزایی و دانیال اسماعیلی فر به طور همزمان جدا شدند. در سال های اخیر سمت راست دفاع سپاهان توپ می زدند. در 15 هفته ابتدایی نیز مورایس در این پست رضاییان را در اختیار داشت. بازیکن با انگیزه و آمادگی بالا که حتی یک مسابقه را از دست نداد. آریا یوسفی نیز هافبک مهاجم پرورش یافته سپاهان که گاهی در تمرینات در این پست قرار می گرفت. با اضافه شدن یک مدافع راست به اردوی سپاهان برای روزهایی که رامین رضاییان در تیم حضور ندارد، قطعا یک نیاز مهم برای سپاهان است.

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

*دفاع چپ؛ زکی‌پور ابهامی باقی نگذاشت

میلاد زکی پور که از ابتدای فصل حضور داشت. اما امید نورافکن انتخاب نهایی سرمربی بود. در این پست نورافکن به جای زکی پور قرار گرفت. حتی در زمان هایی نیز شایعات جدایی زکی پور شنیده شد. تصمیم مورایس در استفاده از این بازیکن در هفته سوم در مقابل گل گهر نیز چیزهایی شنیده می شد. میلاد زکی پور دو گل زیبا به تیم سابق خودش زد. تا پایان هفته یازدهم نیز ابهامات زیادی در ترکیب سپاهان درباره این موضوع به وجود آمد.

تصمیم سرمربی سپاهان در دفاع چپ

سرمربی پرتغالی سپاهان حالا تصمیم گرفته که زکی پور را در نیمکت قرار دهد و امید نورافکن در زمین توپ می زند. البته هر دو به طور همزمان با توانایی های خود می توانند به سپاهان کمک کنند. زکی پور و نور افکن دفاع چپ تیم اصفهانی هستند که از نقاط تیم در مقابل حریفان به شمار می روند.

زکی‌پور ابهامی باقی نگذاشت
زکی‌پور ابهامی باقی نگذاشت

* مثلث خط میانی؛ در انتظار تغییرات پر سر و صدا

بازیکنانی نیز هستند که سرمربی تیم سپاهان برای کمربند میانی از آنها استفاده کرد که شامل مسعود ریگی، مانوئل فرناندز، محمد کریمی، یاسین سلمانی، جلال علی محمدی، محمد قربانی هستند. بعد از هفته یازدهم نورافکن به این لیست اضافه شد تا دست سرمربی پرتغالی باز شود. یاسین سلمانی اما آمادگی بهتری دارد و بعد از خطری ازش گذشت حالا بهترین خبر برای سپاهانی ها به شمار می رود.

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

هافبک های سپاهان

همچنین مانوئل فرناندز از بهترین خریدهای سپاهانی ها است که در ایران کار خودش را در تیم سپاهان شروع نمود. هافبک سابق اورتون، والنسیا و بنفیکا در هفته های 2 تا 4 از اول بازی در زمین حضور داشت. فرناندز بعد از هفته پنجم به دلیل مصدوم شدن از دسترس کادر فنی خارج شد. این بازیکن از حضور در ایران خوشحال نیست و بعد از ماجراجویی های مختلف در این کشور قطعا در آینده می تواند اینجا را ترک کند. او هرگز نتوانست در حد انتظارها عمل نماید.

اگر این موارد درست باشد قطعا سرمربی در نقل و انتقالات زمستانی سپاهان به فکر جذب یک بازیکن جدید می باشد.

مانوئل فرناندز
مانوئل فرناندز

*وینگرهای چپ و راست؛ دو علامت سؤال بزرگ

دو بازیکن سپاهان بنام های محمد رضا حسینی و فرشاد احمد زاده قبل از آغاز مسابقات در پست وینگر راست قرار داشتند. خرید جدید آنها یعنی کامسوبا و علی نژاد باعث شد که کار آنها نیز در پست وینگر چپ شروع شود. زمانی که مورایس فکر کرد که نمی تواند از آنها در زمین استفاده کند. تنها کاری که توانست این است که جای آنها را باهم عوض نمود.

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

وینگرها در سپاهان

احمد زاده کم کم در پست وینگر چپ قرار گرفت و کامسوبا نیز به حسینی در پست وینگر راست افزوده شد. یکی از اتفاق های مهم در این مناطق نیز در چند بازی اخیر نیز محمد علی نژاد در پست وینگر راست به بازیکن ثابت تبدیل شد. احمد زاده نیز نمایش های مناسبی از خودش در وینگر راست نشان داد. حالا ابهامات زیادی در مقابل حسینی و الویس کامسوبا قرار گرفت. سپاهان برای پست وینگر خودش حتما به فکر جذب یک بازیکن خارجی خواهد بود. شرایط همانند نیمه اول فصل در ادامه مسابقات ادامه پیدا می کند. حسینی و کامسوبا نیز برای بازگشت به ترکیب اصلی باید با احمد زاده و علی نژاد رقابت زیادی نمایند.

وینگرهای چپ و راست
وینگرهای چپ و راست
وینگرهای چپ و راست تیم سپاهان اصفهان
وینگرهای چپ و راست تیم سپاهان اصفهان

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

*خط آتش؛ بزرگ‌ترین دغدغه سپاهان

در خط حمله نیز سرمربی سپاهان به شهریار مغانلو چشم دوخته است. البته زمانی که مورایس دید این بازیکن خوب عمل نمی کند. در سه مسابقه عیسی مرادی بازیکن ناشناس را در ترکیب اصلی جایگزین شهریار کرد. او در واقع با این حرکت خودش نارضایتی را نسبت به مغانلو نشان داد.

البته در بازی های اخیر سپاهان نیز شهریار فرم خوبی از خودش نشان داد. او باعث شد این دغدغه ها را کاهش دهد. خرید یک مهاجم زهردار و تمام کننده در پنجره نقل و انتقالات زمستانی سپاهان قطعا جزو دغدغه های اصلی و در اولویت است. باید دید مورایس چه بازیکنی را برای تقویت این منطقه از تیم خود در نظر دارد.

شهریار مغانلو
شهریار مغانلو

 

* جمع‌بندی نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان با توجه به موارد بالا دور از ذهن نیست. جذب یک مدافع راست و یک مهاجم برای جانشین شایسته رامین رضاییان و شهریار مغانلو قطعا می تواند به اهداف مورایس نزدیک شود. بسته به جدایی هایی که پیش بینی شده است. کار تقویت تیم طلایی پوشان اصفهانی سخت تر خوهد شد. مقاله نقل و انتقالات زمستانی سپاهان در اینجا به پایان رسیده است.

نقل و انتقالات زمستانی سپاهان
نقل و انتقالات زمستانی سپاهان

آخرین حواشی و اخبار  فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

mohamadnd
11 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *