رهبر تیم ملی کرواسی

نمایش درخشان لوکا مودریچ در کرواسی ، رهبر خلاق تیم کرواسی در رقابت های جام جهانی 2022 از خودش یک نمایش تمام عیار بر جای گذاشت.

به گزارش سایت “ورزشی” حضور مداوم و خستگی ناپذیری لوکا مودریچ در تیم ملی کرواسی باعث شد تا اسم او در تاریخ ثبت شود. مودریچ که حدود 100 دقیقه درخشان در ترکیب تیم ملی کرواسی در بازی با مراکش حضور داشت. و این احتمالا آخرین حضورش در رقابت های جام جهانی خواهد بود. لوکا مودریچ همیشه حسرت قهرمانی کرواسی را دل دل خودش داشته و این موضوع باقی خواهد ماند. ولی نباید از کارنامه درخشان لوکا در دوره های پیشین نامی نبریم و او با درخشش بی نظیرش توانست اسم خودش را به عنوان بهترین بازیکنان تاریخ این تورنمنت ثبت کند.

حتما بخوانید: لوکا مودریچ | از چوپانی تا تیم ملی کرواسی!

نمایش درخشان لوکا مودریچ در کرواسی

تیم کرواسی در برابر مراکش بازی خوبی از خودش نشان داد و توانست با نتیجه 2-1 از سد مراکش قدرتمند و سرسخت عبور کند. حالا مراکش بعد از جام جهانی روسیه که به مقام دومی دست یافت، حالا به مقام سومی جام جهانی دست یافتند. تیم ملی کرواسی با سرمربی بی نظیر خودش زلاتکو دالیچ توانست عملکرد مناسبی در جام جهانی 2022 نشان دهد. البته در این زمینه نباید قدرت رهبری و پاس های دقیق و انرژی تحسین برانگیز لوکا مودریچ را نادیده بگیریم. یکی از دلیل های اصلی نتایج شگفت انگیز تیم ملی کرواس قطعا لوکا مودریچ بوده است.

نمایش درخشان لوکا مودریچ
نمایش درخشان لوکا مودریچ

ثبت اسم لوکا مودریچ در تاریخ رهبر تیم ملی کرواسی

این بازیکن باتجربه توانست در چهار دوره جام جهانی پیراهن کراوسی را به تن کند. او یک بار نایب قهرمان جهان و یکبار نیز سومی تیم ملی کشورش را تجربه کرده است. حتی در سال 2018 نیز به عنوان بهترین بازیکنان مسابقات جام شد و همان سال فاتح جایزه توپ طلا شد.

مودریچ یک کارنامه درخشانی از خودش بر جای گذاشت. حالا هیچ شکی درباره انتخاب بهترین بازیکن تاریخ کشور کرواسی وجود ندارد و قطعا لوکا مودریچ جزو بهترین بازیکن تاریخ تیم ملی کرواسی به حساب می آید. او تقریبا در هر 6 مسابقه کرواسی در جام جهانی در ترکیب اصلی بوده است. در جام جهانی فقط دو شخص بنام های شیلتون و دینو زوف دروازه بان های انگلیس و ایتالیا در سال های گذشته با 37 سال سن در هفت بازی در یک دوره به میدان مسابقه رفتند. این خودش جزو یکی از رکوردها برای مودریچ محسوب می شود.

لوکا مودریچ بهترین بازیکن کرواسی
لوکا مودریچ بهترین بازیکن کرواسی

یک نکته حائز اهمیت دراین باره این است که تیم کرواسی در تقریبا در نصف دوره های جام جهانی که حضور داشته است. موفق به دریافت کسب مدال شده است. کرواسی در سال های 1998 رتبه سومی، دوره گذشته نیز نایب قهرمان شده اند. حالا امسال نیز در رده سوم قرار دارند. در دو دوره اخیر نیز لوکا نقش پررنگی در این موفقیت داشته است. او که در واقع رهبر واقعی در میدان نبرد به حساب می آید و برای دیگر بازیکنان مدیریت بازی انجام می دهد. او حالا در سن 37 سالگی قرار دارد. حالا بعد از فتح لیگ قهرمانان در فصل گذشته رئال مادرید، مودریچ کسب مدال در جام جهانی را نیز تجربه کرده است. هیچ دستاوردی برای یک بازیکن آنقدر ارزشمند نخواهد بود.

آخرین اخبار و حواشی فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *