وداع تلخ کریستیانو

وداع تلخ کریستیانو در جام جهانی 2022. دو تیم پرتغال و مراکش در چارچوب رقابت های یک چهارم نهایی جام جهانی قطر به مصاف یکدیگر رفتند. که در نهایت با پیروزی 1 بر 0 مراکشی ها تنها نماینده ی آفریقا انجامید.

پیش از این دیدار کریستیانو رونالدو که برای به طور متوالی بار دوم بازی را از روی نیمکت آغازه کرده بود سبب تعجب بسیاری گردید.

فیگو ستاره سال های نه چندان دور تیم ملی پرتغال و رئال مادرید این قضیه را به شدت محکوم کرد و بعد از بازی گفت:

فیگو: شما نمی‌تونید با رونالدوی نیمکت‌نشین قهرمان جام جهانی بشید. خب سوییس رو بردید، نتیجه خوبی بود. اما آیا می‌تونید این کار رو هر بازی انجام بدید؟ نه. نیمکت‌نشینی رونالدو یه اشتباه بود و مقصر این باخت تنها کادر فنی هست.

به هر حال تمام این ها گذشت و هیچ راه برگشتی هم وجود ندارد. و ستاره و کاپیتان پرتغالی ها به سبب شاید خودخواهی سرمربی شان برای همیشه دستش از مهم ترین رویداد رقابت های جهانی بازماند.

کریستیانو بسیار امیدوار بود با این نسل بی نظیر از جوانهای پرتغالی بتواند عنوان قهرمانی رقابت ها را کسب کند. اما شاید خودخواهی سانتوس به قیمت حذف پرتغالی ها در جام جهانی انجامید. و حسرت رونالدو را همیشگی کرد.

رونالدو که در 5 فوریه 2021 تولد 37 سالگی اش را جشن گرفت. بسیار بعید بنظر می رسد چهار سال بعد در حالی که بیش از 40 سال سن دارد بتواند در جام جهانی 2026 برای پرتغالی ها بازی کند.

آخرین اخبار مرتبط با جام جهانی 2022 را با ما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *