مگر ورزش هم الکترونیکی می شود ؟! این سوالی است که این روزها گاها در برخورد با کلماتی مانند ورزشهای الکترونیکی و لیگهای الکترونیکی از خودمان ممکن است بپرسیم .

     ESPORT 

یا همان ورزشهای الکترونیک در واقع گردهمایی و یا بهتر بگوییم تورنمنتی است که مخصوصا برای گیمر ها و بازیکنان بازی های رایانه ای به راه افتاده است . گیمرها به واسطه سرویس های استریم مانند یوتیوب ، لایو ، توییج و …. توانسته اند وسعت زمین مسابقات را هزاران کیلومتر افزایش دهند . این موضوع به گسترش تعداد بازیکنان و

علاقه مندان این نوع  ورزش روز به روز افزوده است و همین امر باعث شده تا برای اغلب بازی های رایانه ای لیگها و مسابقاتی در سطح جهانی و گاها هم سطح مسابقات واقعی آن بازی ها برگزار گردد.

به عنوان مثال می توانید از لیگهای 

FIFA

NBA

NFL

که به طور اختصاصی برای بازیکنان بازی های الکترونیک این بازی راه اندازی شده است اسم برد.

تفاوت این لیگها با لیگهای واقعی گاها در تعداد بازیکنان و گاهی در برخی قوانین حاکم بر بازی هاست.

 کشور کره جنوبی  از سال 2000 اقدام به تاسیس موسساتی که برای  ورزشهای الکترونیک هستند نموده است. این امر باعث شده است که این کشور در میان کشور های دیگر جهان پیشگام در حوزه ورزش الکترونیک باشد. امروزه این مسابقات در بسیاری از نقاط جهان از جمله آسیای شرقی و به خصوص در چین ، اروپا ، آمریکای شمالی و گاها در خاورمیانه و کشور های حوزه خلیج فارس نیز برگزار می شود.

علاقه مندی به این بازی ها به دنیای شرط بندی هم راه پیدا کرده و پیش بینی نتایج این مسابقات طرفداران دو آتشه خود را دارد .

در اکتبر گذشته جنجال به راه  افتاده در استان انتاریو کانادا بر سر قوانین حاکم بر لیگ  NBA الکترونیک این کشور باعث ثبت قوانینی شد که موجب گردید این بازی هر چه بیشتر به نسخه واقعی آنها در زمین بازی شبیه تر گردد و همین امر دلیل افزایش بیشتر طرفداران این مسابقات برای پیش بینی های دقیق تر و حتی پیچیده تر شد .

میترا
22 نوامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *