سبک تیکی تاکا در فوتبال به پایان خود نزدیک می شود! تیکی تاکا سبکی در ورزش فوتبال است که مشخصه‌های آن پاس های کوتاه پیاپی و جابجایی بازیکنان، به گردش درآوردن توپ از طریق کانالهای گوناگون و حفظ مالکیت و بازی هجومی هستند.

سبک تیکی تاکا در فوتبال

اولین بار استفاده از این سبک همزمان با تصدی سمت سرمربی باشگاه بارسلونا توسط رینوس میشل بود. که بعد ها توسط یوهان کرویف و پپ گواردیولا گسترش یافت. و تاکنون نیز در این تیم استفاده می‌شود. همچنین در دوران مربیگری لوییس آراگونز و ویسنته دل بوسکه و لوئیس انریکه در تیم ملی فوتبال اسپانیا نیز به کار گرفته شد.

سبک تیکی تاکا در فوتبال با فاصله گرفتن از ترکیب‌های مرسوم در فوتبال سنتی، مفهومی مشتق شده از بازی منطقه‌ای است.

این سبک مبتنی بر پاس های مداوم و حفظ مالکیت توپ به هر ترتیب است. هواداران سبک تیکی تاکا بسیار زیاد هستند.

به دلیل این که چنین سبکی را تماشایی و جذاب می دانند و نظر منتقدان فراوانی در مورد این سبک این است که ملالت بار و خسته کننده است.

گزارش ورزشی– اما واقعیت این است که به نظر می رسد تیکی تاکا در فوتبال روز دنیا دیگر نمی‌تواند مانند معنای گذشته خود عمل کند.

اسپانیایی ها که به نوعی موسس سبک تیکی تاکا هستند. در این دوره از رقابت های جام جهانی نتوانستند انتظارات هواداران شان را برآورده کنند. در بازی با ژاپن در حالی که 82 درصد مالک بازی بودند و بیش از 1000 پاس برای یکدیگر ارسال کردند، بازی را با نتیجه 2 بر 1 باختند.

آنها همچنین در دیدار با مراکش طی 120 دقیقه بیش از 75 درصد مالک بازی بودند. و پاس های زیادی برای یکدیگر ارسال کردند. اما در نهایت با باخت در مقابل نماینده آفریقا از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

فابیو کاپلو در ارتباط با سبک تیکی تاکا گفت جام جهانی قطر پایان تیکی تاکا بود.

حال باید اسپانیایی ها به سبک همیشگی خود وفادار خواهند ماند یا به دنبال راهی جدید برای تقابل با بهترین ها خواهند بود.

جدیدترین اخبار و حواشی ورزش و فوتبال را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
11 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *