در این نوشته 5 باشگاه حاضر در لیگ برتر انگلیس که بیشترین تعداد قهرمانی بزرگ را بدست آورده‌اند، بررسی می‌کنیم.

با وبسایت ورزشی همراه باشید.

پرافتخارترین باشگاه‌های انگلیسی از نظر تعداد قهرمانی

پرافتخارترین باشگاه‌های انگلیسی

در طول سه دهه گذشته، لیگ برتر همواره مقصد مناسبی برای فوتبالیست‌های برتر جهان بوده است. به دلیل رقابت فشرده و اعتبار آن، بازیکنان زیادی از سراسر جهان رویای شانس بازی در انگلیس را در سر می پرورانند. یکی از شاخصه‌های ارزشمند لیگ برتر انگلیس، داشتن چندین تیم سطح‌بالاست.

با دوران شکوهمند در دهه های 70 و 80 میلادی، اصلا عجیب نیست که لیورپول و منچستریونایتد پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال انگلیس باشند. اما باشگاه‌های لندنی چلسی و آرسنال، در کنار منچسترسیتی که در دهه اخیر افتخارات متعددی کسب کرده، از دیگر باشگاه‌های پرافتخار فوتبال این کشور هستند.

لازم به ذکر است که جام های معتبری که در این نوشته محاسبه شده‌اند، عبارتند از عناوین لیگ (لیگ دسته اول / لیگ برتر)، جام‌های حذفی (جام حذفی و جام اتحادیه)، لیگ قهرمانان اروپا (یا European Cup)، لیگ اروپا (یا جام یوفا)، جام‌درجام اروپا و اینتر-سیتیز فیرز کاپ.

اکنون، فرصت آن رسیده که 5 باشگاه برتر انگلیس دراین زمینه را با هم بررسی کنیم.

 

 5 – منچسترسیتی؛ 22 قهرمانی

پرافتخارترین باشگاه‌های انگلیسی
منچستر سیتی

منچسترسیتی از زمان سرمایه‌گذاری کلان مالک اماراتی در سال 2008، خود را به یک قطب مهم در فوتبال انگلیس تبدیل کرده‌است. نیمه آبی شهر منچستر در 14 سال گذشته 13 افتخار کسب کرده‌است. به طور کلی، قهرمان فعلی لیگ برتر، 22 جام بزرگ به دست آورده که آنها را در رتبه پنجم این لیست قرار می‌دهد.

 

4 – چلسی؛ 25 قهرمانی

پرافتخارترین باشگاه‌های انگلیسی
Chelsea

چلسی یکی دیگر از باشگاه‌های لیگ‌برتری است که طعم موفقیت را بیشتر در قرن بیست‌و‌یکم چشیده است. آبی ها قبل از اینکه رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی، در سال 2003 مالکیت باشگاه را برعهده بگیرد فقط 8 افتخار بزرگ کسب کرده بودند.

 

 3 – آرسنال؛ 31 قهرمانی

پرافتخارترین باشگاه‌های انگلیسی
Arsenal

شمال لندنی‌ها 31 جام بزرگ را به‌دست آورده‌اند و سومین باشگاه موفق انگلیس هستند. بیشتر این عناوین در طول 22 سال حضور آرسن ونگر در این باشگاه به‌دست آمد. این سرمربی فرانسوی انقلابی در فوتبال انگلیس به‌وجود آورد و برای همیشه در لندن و لیگ برتر ماندگار خواهد بود. آرسنال از فصل 04-2003 تا کنون، موفق به فتح لیگ‌برتر نشده‌است.

 

2 – منچستریونایتد؛ 42 قهرمانی

پرافتخارترین باشگاه‌های انگلیسی
منچستر یونایتد

منچستریونایتد با 42 قهرمانی دومین باشگاه پرافتخار تاریخ فوتبال انگلیس است. در مقطعی شیاطین سرخ 11 قهرمانی کمتر از لیورپول در لیگ داشتند. با این حال، سر الکس فرگوسن قول داد که رقبای شمال غربی خود را از پای درآورد و موفق شد این کار را با رنگ‌های درخشان انجام دهد. اسطوره اسکاتلندی نیمکت منچستریونایتد 13 عنوان قهرمانی لیگ برتر، چندین جام داخلی و چند جام لیگ قهرمانان را به دست آورد.

منچستریونایتد 20 عنوان قهرمانی لیگ، 12 جام حذفی و 5 جام اتحادیه را در انگلیس کسب کرده‌است. در اروپا، آنها سه قهرمانی لیگ قهرمانان، یک جام لیگ اروپا و یک جام‌در‌جام اروپا را در کارنامه دارند.

 

1 – لیورپول؛ 44 قهرمانی

پرافتخارترین باشگاه‌های انگلیسی
لیورپول

لیورپول موفق ترین باشگاه تاریخ فوتبال انگلیس است.

قرمزها از زمان آغاز لیگ‌برتر لحظات شیرین زیادی را تجربه نکرده‌اند. با این حال، آنها از زمان انتخاب یورگن کلوپ در سال 2015 عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و با توجه به افتخارات کلی خود از منچستریونایتد پیشی گرفته اند.

به طور کلی، لیورپول 44 افتخار بزرگ کسب کرده است. قرمزها علاوه بر 19 عنوان قهرمانی لیگ، 7 جام حذفی، 9 جام اتحادیه، 6 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و سه لیگ اروپا را نیز به‌دست آورده‌اند.

sajjad
18 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *