کریستیانو رونالدو

به گفته چندین رسانه ، کریستیانو رونالدو، ستاره فوتبال ، یک پیشنهاد قراردادی عظیم از یک تیم عربستان سعودی دارد ، قراردادی که می تواند او را به پردرآمدترین ورزشکار جهان تبدیل کند و نشان دهنده نفوذ بیش از حد این کشور ثروتمند خاورمیانه در صحنه ورزش بین المللی باشد.

کریستیانو رونالدو

طبق گفته ESPN  روز چهارشنبه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که باشگاه النصر عربستان به رونالدو پیشنهاد قراردادی 3.5 ساله به ارزش بیش از 100 میلیون دلار در سال داده است.

روزنامه اسپانیایی مارکا و فابریتزیو رومانو، فابریتزیو رومانو ، یکی از منابع رسمی فوتبال نیز گزارش دادند که یک پیشنهاد رسمی ارائه شده است، به طوری که هر منبع گزارش می دهد که رونالدو سالانه حدود 200 میلیون دلار غرامت دریافت می کند.

ESPN و رومانو هر دو خاطرنشان کردند که رونالدو بر روی جام جهانی قطر متمرکز است و تا زمانی که پرتغال از این رقابت ها کنار نرود تصمیمی نمی گیرد، اگرچه مارکا گزارش می دهد که رونالدو 37 ساله قصد دارد آن را بپذیرد.

رونالدو که پیش از این سومین ورزشکار پردرآمد جهان از نظر فوربس بود و به لطف درآمد 115 میلیون دلاری در داخل و خارج از زمین در سال گذشته، به احتمال زیاد در صورت ثابت ماندن پول 55 میلیون دلاری خود در صدر جدول رده بندی قرار خواهد گرفت. افزایش دستمزد سالانه به همان اندازه ای که گزارش ها نشان می دهد، بالاتر از لیونل مسی، رهبر فعلی لیونل مسی، رقیب دیرینه رونالدو که یک سال پیش 130 میلیون دلار به خانه آورده بود، رسید.

کریستیانو رونالدو

قرارداد رونالدو قابل مقایسه با قراردادهایی است که اوایل امسال توسط گلف بازانی که به لیگ جدید LIV Golf با بودجه عربستان سعودی پیوستند، با حداقل شش گلف باز از جمله فیل میکلسون ، کامرون اسمیت و داستین جانسون که قراردادهای شش رقمی چند ساله با LIV امضا کردند.

رونالدو هفته گذشته پس از یک فصل و نیمه تلخ با این باشگاه، رسماً روابط خود را با تیم لیگ برتری خود منچستریونایتد قطع کرد و مدت کوتاهی پس از حمله رونالدو به مدیر باشگاه و مالکان میلیاردر آمریکایی در یک مصاحبه ویروسی به نتیجه رسید. لیگ فوتبال عربستان سعودی در میان بهترین‌های جهان به حساب نمی‌آید، اما خرید رونالدو نشان‌دهنده آخرین تلاش عربستان سعودی برای استفاده از جیب‌های عمیق خود برای کسب جایگاه در دنیای ورزش است. صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی میلیاردها دلار برای تامین مالی رقیب LIV Golf تور PGA داده است و به لطف قراردادهای تضمین شده بی سابقه ای که منتقدان آن را تلاشی برای این کشور برای “شستشوی ورزشی” سابقه حقوق بشر خود می نامند، چندین گلف باز برتر جهان را شکار کرده است.

کریستیانو رونالدو

تضمینی نیست که رونالدو در صورت انتقال به النصر، تمام معاملات برند خود را حفظ کند. چندین شرکت برجسته روابط خود را با گلف بازانی که در اوایل سال جاری به LIV پیوسته بودند، قطع کردند.

گرگ نورمن، مدیرعامل گروه جدید گلف، در ماه آگوست به فاکس نیوز گفت ، LIV به تایگر وودز گلف باز افسانه ای آمریکایی بین 700 تا 800 میلیون دلار پیشنهاد داد . وودز این پیشنهاد را رد کرد و از منتقدان سرسخت LIV بود.

تیم ملی مردان عربستان سعودی که تنها در رده پنجاه و یکم در آستانه جام جهانی قرار گرفت، هفته گذشته با نتیجه 2-1 مقابل تیم سوم آرژانتین مسی شکست خورد که منجر به انتشار گزارش‌هایی شد مبنی بر اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، ولیعهد عربستان سعودی. به هر یک از بازیکنان خود یک رولزرویس فانتوم به ارزش هر پاپ حدود 500000 دلار هدیه داد. این تیم بعداً اعطای چنین هدیه‌ای را تکذیب کرد ، اگرچه سرمایه‌گذاری اخیر این کشور در فوتبال حقیقت دارد و مقامات سعودی روز سه‌شنبه گفتند که در حال بررسی پیشنهاد میزبانی جام جهانی 2030 است.

سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *